Mokykloms – biokuro katilai ir atsakomybė

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Prieš aštuonerius metus rajono valdžia užsimojo kaimo mokyklas išvaduoti nuo patalpų šildymo rūpesčių ir šią paslaugą nutarė pirkti.
Šios kadencijos savivaldos vadovai nusprendė, kad mokyklos ir vėl užsiims ne tik ugdymu, bet ir patalpų šildymu. Tam tikslui nupirkti ir baigiami montuoti granulėmis kūrenami katilai.
Biokuro katilai statomi ne tik ten, kur šildoma elektra, bet ir granulėmis, atsisakant iki tol pirktų  bendrovės „Šilumera“ paslaugų.
Valdininkai tvirtina, kad tokios permainos atneš biudžetui naudos, tačiau kokia bus ta nauda – atsakymai migloti. Esą ji bus suskaičiuota tik įgyvendinus projektus.  

2007 metais politikų sprendimu daugelis kaimo mokyklų atsikratė patalpų šildymo rūpesčių. Tuomet buvo nutarta ne su ugdymu susijusias paslaugas pirkti.
Konkursą laimėjusi UAB „Saurida“ dukterinė įmonė „Šilumera“ šias paslaugas iki šiol teikia septyniose mokyklose, buvusiame Moksleivių techninės kūrybos centro pastate ir Žemalės kultūros namuose.
Pasibaigus šiam šildymo sezonui, penkių mokyklų šildymo sutartis su  „Šilumera“ nebus pratęsta.
Ateityje planuojama ir kitose ugdymo įstaigose atsisakyti šios bendrovės paslaugų.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, kuruojantis vietinę švietimo sistemą, parodė 2013 metų rugpjūčio mėnesio Savivaldybės tarybos sprendimą „Dėl objektų įtraukimo dalyvauti klimato kaitos specialioje programoje“.
Jame įrašyta dvylika objektų: dešimt kaimo mokyklų, Sedos darželis bei Urvikių kultūros centras – kuriuose, pasinaudojant Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (toliau LAAIF) lėšomis, buvo  numatyta įrengti biokuro katilus.

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Mokykloms – biokuro katilai ir atsakomybė”

 1. Audra parašė:

  Na aš gal irgi būčiau linkusi į tai, kad mokyklas ir kitas viešas įstaigas šildyti kitokiais būdais, dujinių katilų įrengimas iš tiesų geras ir patogus sprendimas, nuimantis daug papildomų rūpesčių

 2. Lukas parašė:

  Galbūt, tikslingiau būtų mokyklas apšildyti kitokiais katilais. Pavyzdžiui, dujiniai katilai būtų puikus variantas.

 3. čiusas parašė:

  Mokyklų direktoriams buvo pasakyta „nesikiškit, jeigu norit dirbti, nes tai ne jūsų reikalas, kaip nuspręs politikai, taip ir bus“…..Mikyklų direktoriai, katilinių operatoriais dirbti tikrai nenori…

 4. Jo parašė:

  Na ir gudri ta būsimoji merė, tiesiog proto bokštas…

 5. Būsimoji merė parašė:

  Jei mokyklų šildymas kainuos brangiau , nuostolius turės dengti asmenys , kurie taip nusprendė. Užtenka dėl valdininkų kaltės padarytus nuostolius , perkelti ant mokesčių mokėtojų pečių .Jei šildymas kainuos pigiau ,valdininkams bus skirti padėkos raštai.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Bizniukas matyt buvo geras,jeigu trūko mokyklų vadovų kantrybė.Dar vienas akmenukas į UAB Saurida daržą

 7. užjauču parašė:

  mokyklų vadovus. Taps pečkūriais :)

 8. to paprasta tiesa parašė:

  Sutinku su Jumis tik tuo atveju jeigu tikrai šilumą reguliuos mokyklos darbuotojas ir kaip rašote turės progos, pasibaigus pamokoms, prisukti šildymą minimaliai….Bet garantuotai biokuro katilus su reikalingais tam leidimais, licencijomis ir t.t. prižiūrės šilumos tinklų darbuotojas, kuris tikrai nevažiuos po pamokų prisukinėti mokyklose radiatorių ir atvažiuoti iš ryto atsukti daugiau šilumos, kad mokinukai sėdėtų jau šiltose klasėse…Pagalvokime… Manau visas šis pasiruošimas tik tam

 9. Paparastai tiesai parašė:

  Šiaip jau šiluma reguliuojama automatiškai, jei direktorė sėdės katilinėje ir ją reguliuos tai nauda bus nulinė, jei tam darbui įdarbins savo giminaitį arba bendrapartietį ekonominę naudą suvalgys naujas atlyginimas. Granulėm užpirkti sandėliuoti bei prižiūrėti katilus reikalingas specialistas ir patalpos. Tam labai tiktų kažkuris administracijos direktoriaus pavaduotojų. Vienas yra uostęs kaimo, o kitas nuraukia apie katilus

 10. Ali Baba parašė:

  Manau, tai yra socdemų (Šilumos tinklai-Jurkus) sumanymas pažeidžiant Lietuvos įstatymus monopolizuoti visą rajono šilumos ūkį, katilus ir radiatorius. Kai socdemai neteks valdžios, kažkas juk turės būti vyriausiu katilų prižiūrėtoju. Pažiūrėkite, ką iki rinkimų spėjo padaryti su NVO, Purauskytė tapo vyriausiąja švietimo specialiste, o I.Macijauskienė irgi tapo NVO prievaizdu.

 11. zemaitis parašė:

  ir vel sauryda sukisusi savo nagus ,kokia partija ja dengia ,ar ne komunistai

 12. Jonis parašė:

  Straipsnis ne uzsakytas o sito sikpopierio reklama,kas galetu paneikt kad Santarvej ir vandeni tuolete nenuleidzia is skupumo……

 13. o man parašė:

  žinote, visai neįdomu, kokiame kaime ir kuo šildomos mokyklos. Straipsnis aiškiai kažkieno užsakytas ir visiškai neįdomus.

 14. Paprasta tiesa parašė:

  Kaimo mokyklos turėdamos savo šilumos gamybos katilus galės savarankiškai bei šeimininkiškai reguliuoti šilumos poreikį pagal oro temperatūros situaciją lauke,kai tuo tarpu „Šilumera“net esant už lango pliusinei temperatūrai stengiasi,kad būtų prisukama kuo daugiau suvartojamos šilumos.Visa tai jiems pavirsta didžiuliais pinigais.Monopolis – nėra gerai.O būdamas nepriklausomas gali kaip namie šeimininkauti.Šalta,pasikureni daugiau,pamokos pasibaigė,palaikai mažesnę patalpų temperatūrą.Savaitgaliais ,kai nėra pamokų palaikai minimalią temperatūrą plius 10-12 C Žodžiu ekonomija įmanoma,nors straipsnio autorė jau iš anksto abejoja naudodama žodį( esą )Pagyvensim,pamatysim ir burti iš kavos tirščių nereikėtų.Ar čia eilinis pavydas,kad galima savivaldybės ūkyje tvarkytis ekonomiškiau ir taupiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto