Moliūgai savo vietą tarp rajono gyventojų jau atrado

Nuotr. iš Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro archyvo

Ruduo žmonėms dovanoja daugybę sodo ir daržo gėrybių. Viena jų – įvairioms kompozicijoms, aplinkos puošybai naudojami moliūgai.
Ši daržovė vis labiau skinasi kelią ir į lietuvių virtuves. Ne vienas rajono gyventojas ir pats ryžtasi užsiauginti populiarėjančią daržovę.

Žmonių, Mažeikių rajone auginančių moliūgus ir besidžiaugiančių didesniu ar mažesniu derliumi, yra ne vienas. Dauguma jų pasakojo, kad moliūgais, užaugintais nedideliuose savo sodų sklypuose, aprūpina savo šeimas, apdalija gimines, draugus. O pats auginimas, derliaus laukimas jiems labiau atrakcija nei rimtas užsiėmimas.
Jurgita Lukauskienė, Račalių kaime turinti žemės sklypą, 2 hektarų plote šiemet pirmą kartą augino moliūgus. Sprendimą auginti šią daržovę nulėmė keli aspektai – galimybė jauniesiems ūkininkams gauti Europos Sąjungos paramą, paprasta auginimo specifika, leidžianti suderinti nuolatinį darbą su ūkininkavimu. Ir simpatijos moliūgams bei iš jų gaminamiems patiekalams – ypač trintoms sriuboms.
J. Lukauskienė sako: šie – pirmieji metai, kai jos šeima augino moliūgus, – buvo bandymų, mokymosi laikas. Nors daržovė nėra lepi, tačiau jai labai patinka drėgmė. Be to, moliūgus reikia sėti dideliais atstumais vienus nuo kitų, nes jų lapija – didelė ir, jai suvešėjus, vienas augalas gali nusmelkti kitą.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto