Mopedą vairavusiam vyrui – pažeidimų „puokštė“

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Pirmadienio vakarą Mažeikių rajone buvo sulaikytas neblaivus dviratės transporto priemonės vairuotojas. Be to, kad jam nustatyta nemažai Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, buvo pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

26-erių metų vaikino kelionę mopedu mažeikiškiai policijos pareigūnai nutraukė pirmadienį, devintą valandą vakaro, Tirkšliuose.
Buvo nustatyta, kad mopedo vairuotojas padarė nemažai KET pažeidimų: vairavo transporto priemonę, neturėdamas teisės jos vairuoti, mopedas buvo neįregistruotas nustatyta tvarka, be valstybinių numerių ir be atliktos techninės apžiūros, neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Baudžiamoji atsakomybė pažeidėjui gresia už tai, kad jo girtumas viršijo pusantros promilės – sulaikytam vyriškiui pareigūnai nustatė 1,97 promilės girtumą.
Toks pažeidimas, kai aptinkamas neblaivus dviratės transporto priemonės vairuotojas, – antras liepos mėnesį. Liepos 7 d. ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo neblaiviam buvo pradėtas dėl Knabikuose motoroleriu važiavusio 36-erių metų vyro, kuriam pareigūnai nustatė 2,10 promilės girtumą.
Policija primena, kad blaivūs privalo būti ne tik keturrates, bet ir dvirates motorines transporto priemones vairuojantys asmenys, be to, mopedai ir motoroleriai privalo būti įregistruoti valstybės nustatyta tvarka. Šias priemones vairavusiems asmenims už KET pažeidimus gresia tokios pat bausmės, kaip ir automobilių vairuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*