Mūsų neatsakingumas sparčiai didina COVID-19 ligonių skaičių

Mažeikių ligoninėje jau veikia trys COVID-19 poskyriai, kuriuose galima vienu metu gydyti septyniasdešimt ligonių. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

NVSC Telšių departamento „Santarvei“ pateiktais ketvirtadienio duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybėje gydomas 601 asmuo, pasveiko 226 (per visą laikotarpį).
Šią savaitę privaloma izoliacija yra paskirta daugiau kaip 350 rajono gyventojų.

Plinta visame rajone

Apie 70 proc. sergančiųjų – Mažeikių miesto gyventojai. 25 sergantys asmenys nurodė savo gyvenamąją vietą Viekšniuose, 9 – Sedoje, 9 – Laižuvoje ir Auksodėje, tiek pat – Buknaičiuose. Susirgimai fiksuojami įvairiose įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Daugiausia susirgimų fiksuojama tose įmonėse ir įstaigose, kuriose vykdomi reguliarūs darbuotojų tyrimai COVID-19 ligai nustatyti: „ORLEN Lietuva“ nustatyti 62 ligos atvejai, Mažeikių ligoninėje – 39, bendrovėje „Lyra Group“ – 6.
Koronaviruso infekcija įsisuko ir į ugdymo įstaigas. Dėl COVID-19 uždarytas Sedos darželis, ugdymas tęsiamas nuotoliniu būdu. Šią savaitę susirgimai registruoti Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje, Kalnėnų progimnazijoje, Senamiesčio pagrindinėje mokykloje, lopšeliuose-darželiuose „Giliukas“ (Tirkšliai), „Bitutė“, Auksūdžio mokykloje-daugiafunkciniame centre. Šio centro 4 auklėtiniams ir 4 darbuotojams paskirta privaloma izoliacija dėl kontakto su sergančiuoju, pateikti siūlymai Mažeikių rajono savivaldybės administracijai dėl infekcijos plitimą ribojančio režimo įvedimo.
Nuotoliniu būdu dirba 2 lopšelio-darželio „Pasaka“ grupės, po vieną – „Buratine“ ir „Berželyje“. Izoliacijoje yra po vieną pradinę „Ventos“ progimnazijos ir Viekšnių gimnazijos klasę.

Žmonės nesuvokia, kas svarbiausia

Dėl tokios situacijos Mažeikių ligoninėje daugėja „covidiniams“ ligoniams skirtų lovų, tačiau tenka riboti kitas paslaugas – rajono gyventojus, sergančius kai kuriomis kitomis ligomis, gali tekti gydyti kitų rajonų ligoninėse.
Savivaldybės vadovai akcentuoja: dėl pandemijos plitimo kalti patys gyventojai.
Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius replikavo: turguje ir prekybos centruose žmonių tarsi vasarą Palangoje arba grybautojų Dzūkijos miškuose.
Pirmadienį sušaukta Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė taikyti griežtesnes priemones infekcijos plitimui pažaboti.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Mūsų neatsakingumas sparčiai didina COVID-19 ligonių skaičių”

 1. Anonimas parašė:

  Ką čia pezi apie 3000 eur, tiek mažai, jie gauna po 9750 eiur už ligonį, valgykla po 1 kg vištos sparneloų ir liftininkas po šokoladuką, beja ir tau stiklinė dezinfektanto burnai praskalaut palikta, kad tokių nesąmonių nerašinėtum

 2. Serganti covid parašė:

  Jau vien Grušo jubiliejus su Draugystės choro koncertu ko vertas? Ačiū, kad pasidalino virusėliu, tai parnešė net kaimynams ir šeimos nariams.

 3. Ramutė parašė:

  Į Mažeikių ligoninę vežami covidiniai ligoniai iš Šiaulių ,palaiko tris paras ir paleidžia ,o už vieną ligonį gauna 3.000 € .Tai kaip liks Mažeikių ligoninėje vietų mažeikiškiams?

  1. Anonimas parašė:

   Ką čia pezi apie 3000 eur, tiek mažai, jie gauna po 9750 eiur už ligonį, valgykla po 1 kg vištos sparneloų ir liftininkas po šokoladuką, beja ir tau stiklinė dezinfektanto burnai praskalaut palikta, kad tokių nesąmonių nerašinėtum

 4. mažeikiškis parašė:

  Apie kokius 2 metrų atstumus arba 10 kvadratinių metrų kalbate? Vaikai darželyje miega 20cm. veidas nuo veido, žaidžia, prie stalo sėdi taip pat centimetrų atstumu, tėvai be jokio sąžinės jausmo veda sloguojančius, čiaudinčius, baikit juokus su tais atstumais ir įsivaizduojamomis atsakomybėmis.

 5. ... parašė:

  Lidle prekių vežimai nedezinfekuojami! Pasiėmus vežimą,net jautėsi šiltos tos vietos,kur žmonės įsikimba! Lauke vežimai sustumti,kas nori tas čiupunėja.

  1. Marytė parašė:

   Tai pats vežima dezinfekuoti,,,,,lauke yra ,

 6. hm parašė:

  Kodel iki siol vaikai eina i mokyklas? Norit viruso uznesim ir isplatinsim o kas kaltas bus?

 7. Pipa parašė:

  Kodel tokia betvarke prekybos centruose? Vezimeliai visi stovi kaip gerais laikais. Vyriausybes nurodyme kalbama, kad riboti pirkeju skaiciu. Tai, ponai, skaiciuokit Kiek gali likti vezimeliu ivertinus prekybcentrio plota? Apie pirkeju elgesi net nekalbu, lipa vieni kitiems ant nugaru. Kol nesutvarkysit judejimo prekybos centruose, nieko Gero ir nebus. Galvu ir smegenu nepakeisim, Bet bandos jausma galima valdyti gudrumu.

 8. Andr parašė:

  Vieksniuos tiek serganciu,bet ugdymo vietines istaigos ir toliau dirba,ir sekmingai platina virusa

 9. Akistata parašė:

  Kai susitvarkys savivaldybės su ugdymo įstaigomis, skirdamos, bent jau ugdymą 2 metrus saugų atstumą tarp vaikų ,jau nekabant apie 10 kvadratų vienam asmeniui ar nuotolinį ugdymą!!!Tuomet galės trimituoti garsiai apie žmonių neatsakomybę. O dabar tokios kalbos tolygu- kvailiui įtikinti, kad jis kvailas. Bet kvailas yra ne tas kvailas,kuris nuo prigimties – kvailas, bet tas, kas norėdsmas buti protingu, ir pamokyti kvailą elgiasi kvailiau už kvailį. Kas kvailys???

 10. savivaldybei parašė:

  Dalį atsakomybės prisiimkite ir sau. Kam leidote kai kuriuos bendruomenių renginius, po kurių kai kurie susirgo??? Kėlėte į FB nuotraukas, džiaugėtės renginiais, kuriuose daugelis buvo be kaukių, nors jos jau buvo privalomos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*