Muziejuje – paroda apie Lietuvos Prezidentus

Paroda „Pirmasis iš piliečių“ muziejuje veiks iki kovo mėnesio vidurio. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių muziejuje atidaryta istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune paroda „Pirmasis iš piliečių“. Tai pirmasis muziejaus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas renginys.

Pristatoma dokumentinė medžiaga

Demonstruodamas skaidres su dokumentine medžiaga, nuotraukas, pasakojančias apie Lietuvos valstybės kūrimąsi, Prezidento institucijos Lietuvoje atsiradimą, Konstitucijos pakeitimus, parodą pristatė vyriausiasis muziejininkas Vytautas Ramanauskas.
Parodos lankytojai gali susipažinti su informacija apie mūsų šalies prezidentus: Antaną Smetoną, Aleksandrą Stulginskį, Kazį Grinių, Algirdą Mykolą Brazauską, Valdą Adamkų ir Dalią Grybauskaitę. Pateikiamos šalies vadovų biografijos, informacija apie jų prezidentavimo laikotarpius; pateikiami ir jų priesaikų tekstai.

Renginių bus daugiau

Muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris sakė, kad ši paroda – pirmasis muziejininkų renginys, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui pažymėti.
„Tų renginių iki 2020-ųjų metų, žinoma, bus ir daugiau, jie įtraukti į viso rajono renginių planą. Tai nebus vien parodos. Esame numatę Viekšniuose atnaujinti Biržiškų memorialinę ekspoziciją, bet negavome finansavimo iš Kultūros tarybos – teks suktis savo jėgomis.
Rugsėjo mėnesį numatyta mokslinė konferencija „Valstybei – 100 metų“, dar vėliau laukia knygos, fotoalbumo leidimas“, – apie ateities darbus kalbėjo V. Balzeris.

2 Atsakymai į “Muziejuje – paroda apie Lietuvos Prezidentus”

  1. Pilietis parašė:

    As taip pat nesuprantu, kodel nera Pakso. Jis taip pat turi Prezidento titutul,a, kuris negali buti atimtas. Cia tik Lietuvoj tokia nesamone gali buti, kai taip laisvai niekinamas Prezidento vardas konkretaus asmens atzvilgiu – uztenka paziureti tiek i Seimo, tiek i Kosntitucinio teismo nenora atkurti pazeistas teises.. Be to, sios parodos organizatoriui priminsiu, kad Richardui Nixonui (JAV prezidentui, kuriam grese apkalta) Amerikoje yra ir atskiras muziejus, nes jis visgi Prezidentas. Noreciau isgirsti bent kokia parodos organizatoriaus nuomone siuo klausimu…

  2. valius parašė:

    o kodėl nėra Prezidento Pakso paveikslo ir biografijos, jį Lietuvos žmonės rinko, kas čia bando politikuoti, negi Direktoriui muziejaus neįdomu, aišku Santarvei nedaeina, o gal speciali provokacija ir stebima kaip rajono vadovai reaguos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto