Muziejuje pristatytas naujas filmas apie Mažeikių istoriją

Archeologinė ekspozicija Mažeikių muziejuje buvo atidaryta prieš devynerius metus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienio popietę Mažeikių muziejuje pristatomas filmas „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“.
Muziejininkai su būriu pagalbininkų pasistengė, kad filmas visiems, kam įdomu, padėtų daugiau sužinoti apie Mažeikių krašto kapinynuose vykusius tyrinėjimus, rastas archeologines vertybes ir Mažeikių kaip vietovardžio paminėjimą Livonijos kronikose.

Filmas išverstas į gestų ir anglų kalbas

Nuo 2011 m. Mažeikių muziejuje veikia nuolatinė interaktyvi archeologinė ekspozicija „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“.
Prieš dvejus metus muziejininkai įgyvendino projektą „Atrask, paliesk ir išgirsk Mažeikių krašto istoriją“. Jo metu buvo sukurta 18 nuolatinės archeologinės ekspozicijos radinių kopijų, specialūs baldai, informacija pateikta Brailio raštu.
Įgyvendinus šį projektą, eksponatus galima ne tik liesti, bet ir pakilnoti, pasimatuoti.
„Turime tokį siekį – žingsnis po žingsnio didinti muziejaus prieinamumą žmonėms, turintiems negalią. Viena šios ekspozicijos dalis yra pritaikyta regėjimo negalią turintiems žmonėms – jie gali liesti eksponuojamus dirbinius. Kitas mūsų sumanymas buvo šią ekspoziciją pristatyti klausos negalią turintiesiems, kad, pavyzdžiui, jiems nereikėtų samdyti specialisto, kuris išverstų informaciją apie ekspoziciją į gestų kalbą“, – pasakojo muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris.
Muziejuje sulaukiama ir užsieniečių, tad kultūros įstaigos šeimininkams norėjosi turėti, ką parodyti, ir jiems.

Filme – tai, kas įdomiausia apie Mažeikių istoriją

Beveik dvidešimties minučių trukmės filmo dalis yra animacinė. Joje pasakojama apie Mažeikių vietovardžio atsiradimą bei pirmąjį paminėjimą.
Filme kalbantys istorikai, archeologai, kalvis savo pasakojimuose informaciją apie kunigaikštį Mažeiką tiek, kiek jos yra, susieja su archeologiniais to meto radiniais, su Mažeikių krašte vykdytais kasinėjimais ir jų rezultatais.
Pasak V. Balzerio, filmukas pradėtas kurti prieš dvejus metus. Prie filmo sukūrimo prisidėjo daugiau nei 10 žmonių komanda.
Filmo sukūrimo projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Mažeikių rajono savivaldybė ir „Optika vizija“.
Į gestų kalbą tekstą vertė Kauno kurčiųjų jaunimo organizacija ir Lietuvos gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritorinis skyrius.
Filmą „Mažeikių kraštas: tarp, kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ galima rasti internete – Mažeikių muziejaus kanale „Youtube“ ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, muziejaus interneto svetainėje.
Nida Pukelienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto