Naftininkai protestuoja prieš blogėjančias darbo sąlygas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka. Tylioji akcija buvo tęsiama ir penktadienį.

Naftos perdirbimo įmonės darbuotojai šią savaitę rengia tyliąsias akcijas. Taip jie išreiškia savo nepasitenkinimą dėl blogėjančių darbo sąlygų, mažėjančių atlyginimų ir socialinių garantijų panaikinimo.
Šią savaitę anksti rytais darbuotojai rengia tyliąsias akcijas. Automobiliais važiuodami į bendrovę „ORLEN Lietuva“, jie išsirikiuoja į koloną ir juda vos 40 kilometrų per valandą greičiu.
Akcijos dalyvių teigimu, kolona driekiasi keliolika kilometrų – nuo Mažeikių miesto ribos Juodeikių kaimo link, kur yra įsikūrusi naftos perdirbimo įmonė.
Nesutarimai tarp darbdavių ir darbuotojų kilo prasidėjus deryboms dėl galimos naujos kolektyvinės sutarties. Tokia akcija naftininkai protestuoja prieš vis blogėjančias jų darbo sąlygas ir mažėjantį atlyginimą bei socialinių garantijų panaikinimą.
Ši akcija tęsis ir penktadienio ankstų rytą.

Apie tai, kodėl bloginamos darbuotojų sąlygos ir kitas bendrovės problemas, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

22 Atsakymai į “Naftininkai protestuoja prieš blogėjančias darbo sąlygas”

 1. km parašė:

  komentatoriam, kuriem trukdo protestas-vaziuokit aplink. manot, jus ir jusu seimos gyvenancios Mazeikiuose nuo to protesto nepriklauso? manykit placiau… dideles paslaugu sferos dalis Mazeikiu regione susijusi su sios imones veikla. Numirt nemirsim jei uzdarys, bet tyciotis is saves neleisim, tai tiek.

  Kai jus jusu darbuose zemins ir neturesit jokio palaikymo, suprasit kaip svarbu kada visi vienas kita palaiko (lenkianciu ta diena nemaciau, nors akcijoje dalyvauti ir specialiai nesiruosiau)
  savo kieme gyvenom, kurem, vaikus auginom, is musu kasdien reikalaujama lojalumo, darbdavio tikslu siekimo, o dabar su mumis elgiamasi kaip su …
  pasakytu bent tiksla ko siekiam-nusiramintume, apsisprestume (kas isvaziuot, kas padet uzdaryt), butu visiems, iskaitant darbdavi geriau. dabar tik tiek kad einam “i darba”…

 2. vatas parašė:

  kur dingo profsajuzas,viljamsiene turejo vaziuoti priekije

 3. SINTRA VAIRUOTOJAS parašė:

  MANO OPELIUKUI SUGEDO PAVARŲ DĖŽĖ, NEBEMETA Į TREČIĄ PAVARĄ. SPAUDŽIU KOL KAS Į DARBĄ NAFTOJ UŽMYNĘS PEDALĄ ANTRA PAVARA, ATSIPRAŠAU UŽ NEPATOGUMUS KURIUOS SUDARAU KELYJE, ARTIMIAUSIU METU BUS SUTVARKYTA MAŠINA. BEJA APIE KĄ ČIA STRAIPSNIS, NES NIEKAIP NEGALIU PER IŠŠOKANČIAS REKLAMAS PERSKAITYTI. AŠ JAS ATJUNGIU, BET VĖL ATIDARO NAUJAS IR TAIP BE GALO. DAR KARTELĮ ATSIPRAŠAU.

 4. AURIMAS parašė:

  NAFTA BUS UŽDAYTA PROTESTUOKYT KIEK NORIT, JEI ORLENAS SAVO ŠALYJE UŽDARINĖJA GAMYKLAS, LIETUVA NE IŠIMTIS JAV NEPERKA BENZINO GYVENT PRADĖJO IŠ SKALNŲ DUJŲ, TIK GAILA MAŽEIKIŲ LAUKIA BLOGESNE ATAEITIS NEI NAUJOSIOS AKMENĖS NES TEN BENT CEMENTO GAMYKLA YRA, TIK VIENAS GERAS DALYKAS BUTAI ATPIGS IR KAINUOS MAX 20 000, IR TUOS AR VARGU KAS PIRKS….

 5. Ekspertas parašė:

  Visgi prie jankių “Williams’o” buvo blogiau, o dabar gi Lietuvos strateginis partneris, kuriam labai rūpi lietuvaičių, ypač žemaičių, ateitis. Strateginis partneris tikrai nenuskriaus. Juk ir Pilsudskis, ir tas buvo zmudzinas, ane?

 6. įdomu parašė:

  Matau daug kas nesuprato mano komentaro. Norėjau pasakyti, kad tokiose gamyklose tikrai moka keletą tūkstančių eurų, o MN vos apie 1 tūkst eurų (ant popieriaus) ir tai su priedais ir naktinėmis bei šventinėmis dienomis. Tai yra minimali alga daugelyje ES šalių. Norėjau pasakyuti, kad MN ir taip pigi darbo jėga, tad taupyti čia nėra kur, mes čia, lyginant su kitomis Europo ngamyklomis esame pigi darbo jėga. Manau, net Lenkijoje motininė įmonė moka savo darbininkams daug daugiau ir suteikia jiems daugiau socialinių garantijų.

 7. as parašė:

  Savo problemas spreskit kitur o ne kaip daunai vaziuodami 40km.

 8. TEORIŠKAI parašė:

  Teoriškai, jei lenkai nebeplanuoja didelių atleidimų, tai kodėl reikia nuimti išeitines kompensacijas. Juk jei nieatleidinės darbuotojų, tai ir išmokų nereiks mokėt, kokio dydžio jos bebūtų. Kažką suka lenkai. Praktiškai, manau, bUs dar didesni atleidimai tik išeitinės bus pagal LR įstatymus ir nuo mažesnių algų skaičiuos. Manau , įkišo lenkas darbuotojus ir profąjungą į maišą. Psilengvins sau finansinę naštą, nuskriausdamas silpniausią grandį.

 9. įdomu parašė:

  o kie uždirba darbuotojai Orlene lenkijoje ir kokios ten socialinės garantijios. O kiek uždirba kitose Europos valstybėse dirbantys panašiose gamyklose? Kiek suprantu makroekonominį spaudimą dabar patirio visos gamyklos, bet netikiu, kad ten mokama mažiau nei europinis minimumas (kaip mūsų įmonęje).

 10. tegul parašė:

  tegul lenkai išmoka visiems išeitines kompensacija ir uždaro gamyklą. 1500 darbuotoju * apie 50000- išeina apie 75 mln. Tai mažiau nei metinis nuostolis, Motininei orlen konkurentas bus užlenktas ( ko ir siekiama, tik aišku be kompensacijų), o ir triukšmo bus mažiau.. Jei ateityje norės dirbti, tegu priima iš darbo biržos žmoniu, kurie firbs už minimumą.

 11. Europietis parašė:

  Nieko brangieji nepadarysite, tokia jau rinkos ekonomika. Vėliau ar anksčiau vis vien naftos gamykla yra pasmerkta žlugti. Nes pasaulinėje rinkoje pingant naftos žaliavai, nebeapsimoka tanklaiviais ją transportuoti į Butingę. Nes kiti jos produktus pagamina žymiai pigesnėme savikaina.
  Tačiau nereikia manyti kad jei bankrutuos nafta Lietuvai ir Mažeikiams bus blogai. Lietuva už įvežamų naftos produktų akcizų mokęsčius pinigų į biudžetą surinks žymiai daugiau negu dabar surenka iš naftos įmonės. O Mažeikiai negaus tik 1500 darbuotojų atlyginimų pelno mokęsčio pajamų, kuris nėra jau toks didelis.
  Žinoma užjaučiu naftiškius žmones, nes teks priprasti išgyventi su žymiai mažesnėmis šeimos pajamomis.
  Tačiau visi žinome, kiek Mažeikiuose įmonių bankrutavo ir kad tų įmoniu dirbantieji šiaip taip išgyvena.
  Kapitalistinė ekonomika reikalauja aukų- jų buvo ir bus.

 12. Justinas parašė:

  “dzionis” norėčiau pasiteirauti, ar šiandien, penktadienio rytą, matėte šį protestą ? Jeigu nematėte, tai norėčiau Jums šiek tiek papasakoti kas vyko. Proteste dalyvavo milžiniškas skaičius automobilių, milžiniškas skaičius žmonių, kurie ir vėl reiškė pasipiktinimą “ORLEN Lietuva” administracijos veiksmais. Patruliai stabdė, davė įspėjimus, išrašė baudas. Tačiau jie nevaikė, kaip, kad sakote jūs, nes bent jau kiek aš buvau, tai nei vienas žmogus nebuvo išvaikytas, neapsisuko ir nevažiavo atgal – visi buvo iki galo. Taigi, nekurkite faktų, kurių nebuvo. Toliau, jūs teigiate, jog policininkai išvaikė ankstesnėmis dienomis protesto dalyvius. Aš ir vėl noriu Jums paprieštarauti. Antradienis – protestą pradėjo 8 automobiliai. Viso labo 8 automobiliai, tačiau protesto metu jie sulaukė paramos, nes daugelis žmonių ir vėl prisijungė prie akcijos ir sudarė apie 5,6 km spūstį. Vaikė policininkai ? Jie nevaikė, nes ir vėl jie stabdė, davė įspėjimus bei rašė baudas. Bet ir vėl niekas atgal nevažiavo, kaip jūs teigiate. Norėčiau ir vėl Jums duoti patarimą: jeigu rašote pasisakymus ar komentarus viešoje erdvėje, tai būkite tikras, jog žinote teisingus faktus, nes bus kaip šiuo metu, norite išsakote savo nuomonę visiškai be argumentų, o paremtą tiesiog pilstymais iš tuščio į kiaurą. Žmonės dirba tam, kad gautų atlyginimą. Tačiau, kai administracija tyčiojasi iš darbuotojų už sunkų darbą mokėdami grašius, darosi visai nebepatogu. Visi buvo patenkinti, viskas buvo gerai, kol vakar nesibaigė kolektyvinės sutarties galiojimas. Ji užtikrino socialines garantijas, tinkamą atlyginimą ir t.t. Dabar to nėra ir administracija nieko nenori pasirašinėti ir net nebando eiti į derybas. Manyčiau, jog ir Jūs būtumėte nepatenkintas, jeigu už Jūsų darbas būtų mokama netinkamai. Sakote išeiti iš darbo ? Nemanote, kad paistote niekus ? Nepagalvojote, jog Mažeikių miestas “laikosi” iš “ORLEN Lietuva” skiriamų lėšų. Projektai, parduotuvės, būreliai įvairūs – viskas yra remiama šios įmonės. I valstybės biudžetą krenta milžiniškos mokesčių sumos. Kaip miestas Mažeikiai visiškai žlugtų. Taip, kad nepaistykite niekų, sakydamas eikite iš darbo ir dirbkite “Maximoje”. Ir beje nežeminkite “Maximos” darbuotojų sakydamas, jog ten labai lengva ir t.t., nes vis dėlto be irgi būtų blogai. Šiek tiek daugiau santūrumo Jums linkėčiau :)))

 13. žemaitis parašė:

  Sunaikintos įmonės:
  Lietuvos kuras, Alytaus tekstile, Ignalinos atominė, Panevėžio ekranas, Dabar naikinama Mažeikių nafta
  Kas sekantis, gal Lietuvos geležinkeliai

  Vienas iš būdu sunaikinti valstybę, tai užkrauti nepakeliamą mokesčių našta tam, kad verslai žlugtų, žmonės ir įmonės prasiskolintų bankams, jaunimas emigruotų į kitas šalis.

  PLANAS SUNAIKINTI LIETUVA

  1-sugriauti žemes ūki
  2-sunaikinti didžiausias įmones
  3-išvaryti iš Lietuvos protingiausius ir darbščiausius
  4-užsmaugti lėgau verslą ir įstumti į paskolų liūną
  5- padidinti mokesčius iki tokio lygio, kad pelningai dirbtu tik šešėlines įmones
  6-skatinti socialinius parazitus gyventi iš pašalpų
  7-nugirdyti tautiečius, skatinti pašalpomis alkoholikus ir prasigėrusias gimdytojas
  8-kiršinti žmones nustatinėti prieš verslininkus
  9-netrukdyti valdininkams vogti milijardus iš biudžetu
  10- apkrauti vaistus ir būtiniausias prekes milžiniškais mokesčiais
  11- įtraukti Lietuva į karini konfliktą su Rusija
  12- didinti kariūnų finansavimą , pirkti pasenusia karine technika .

  Kam tai naudinga , tikrai ne lietuviams . Kas sukūrė toki planą ir kokia valstybe moka valdžiai už Lietuvos sunaikinimą ? Ar nelaikas kalbėti apie tėvynės išdavyste ? Už kiek valdžia naikina mūsų valstybę ?

  Kiek dar leisim šikti ant galvos ???

 14. Naftininkas parašė:

  Ši akcija buvo vienkartinė, bet kas vyksta europoje -geležinkelių, aero uostų, auto bendrovių akcijos(streikai) vyksta iki tol kol profsajungų reikalavimai priimami deramai. Vilimenes čia yra paskutinis pasispardimas. Brangioji ieškokis darbo. Ir tie kurie dirba AB ,,Orlen Lietuva” profsajungos nariai mastykit.

 15. dzionis parašė:

  Ponas Justinai, jei zurnalistai dirbtu, jau pirmadienio ryta butu atleke su veju fotografuot. Nes tik ta diena manau visai gera akcija buvo. O daugiau tai niekis, policija isvaike . Jei ten sunku ir ir blogai, manau kokioj maximoj ar pan jum bus patogiau:))

 16. mokytoja to bananresbublic parašė:

  O kodėl tamsta nenorite būti tas “parazitas” verslininkas. Juk niekas netrukdo. Ale matyt, nesimokei, pamokas praleidinėjai ir dar bijai imtis verslininko atsakomybės. O ką tu darytum be tų “parazitų” kuriančių darbo vietas

 17. Justinas parašė:

  “dzionis” norėčiau reaguoti Jūsų komentarą. Pirmiausia, akcija tęsiasi visą savaitę kiekvieną dieną rytais. Taigi, Jūsų pasisakymas, gražiai sakant, yra nieko vertas. Šiek tiek pasidomėkite prieš rašydamas viešoje erdvėje. “Viena ryta paprotestavo ir pasibaige viskas” – tokia yra Lietuvos žmonių susiformavusi nuomonė apie streikus ir mitingus Lietuvoje. Jūs esate puikus to pavyzdys. Tačiau ją reikia keisti ir vieningai organizuoti protesto akcijas, jeigu norime išreikšti savo nuomonę. Puiku pavyzdys šios savaitės protestai prieš „ORLEN Lietuva“ administraciją. Jie šaiposi iš darbuotojų mažindami atlyginimus, naikindami socialines garantijas manydami, jog į tai nebus reaguojama. Darbas naftoje yra ne tik sunkus, bet kenksmingas sveikatai. Ir labai džiugu, jog darbininkai išreiškia savo nepasitenkinimą. Taigi, tikiu, jog protestai, mitingai, nesiliaus ir tik stiprės.
  “Santarve is viso atsibudo tik po 4 dienu, net gyvu foto nepadare” – vienas protesto tikslų yra ne tik išreikšti pasipiktinimą dėl ženkliai, pasikartosiu, ŽENKLIAI, mažėjančių atlyginimų, socialinių garantijų panaikinimo ir kt., bet ir viešinti šią žinią Lietuvoje. Šį penktadienio rytą pats buvau proteste ir mačiau, jog “Santarvės” darbuotojai atliko savo darbą. Ėmė interviu, fotografavo. Taigi, svarbu, jog “Santarvė” iš vis reagavo.

  P.S.
  “dzionis” – norėčiau Jums patarti viešoje erdvėje rašyti Lietuviškomis raidėmis. Juk tai nesunku.

 18. to dzionis parašė:

  šiandien dar pakartojo

 19. Stoma parašė:

  Pienine irgi streikuoja del tu paciu dalyku

 20. dzionis parašė:

  Viena ryta paprotestavo ir pasibaige viskas. Santarve is viso atsibudo tik po 4 dienu, net gyvu foto nepadare :)))

 21. bananrespublic parašė:

  Sekmės naftos gamyklos darbuotojams kovojant už save.Tik vieningai galima kažką pasiekti.Bus pavyzdys kitiems,gal kaip nors išjudins žmones kovoti už save.Nes dabar kėkvienas-ar tai kokio UAB vadovas,ar koks kirminas-suskis “viarslininkėlis” verkia,kai žmogui reikia atiduoti sąžiningai uždirtus pinigus.Dauguma tyli,kaip paklusnių avinų banda.Turi kaip elgeta maldauti to sup. minimumo.Savo,bei šeimynai tie parazitai visada randa.UAB “orlen” ne išimtis. Visi puikiai žino,kiek gaudavo lietuvis specialistas ir iš lenkijos atvežtas brokdarys alkoholikas.

 22. mv parašė:

  tegul parduod gamykla….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto