Naftos perdirbimo bendrovėje lankėsi šalies vadovas Valdas Adamkus

AB „Mažeikių nafta“ naujojo vandenilio gamybos įrenginio atidarymo iškilmėse dalyvavo Prezidentas Valdas Adamkus. Šalies vadovo viešnagės metu įmonei įteiktas kokybės vadybos sertifikatas.

DALYVAVO ATIDARYMO
CEREMONIJOJE
Gamykloje Prezidentas susitiko su įmonės vadovais, darbuotojais, kalbėjosi apie bendrovės reorganizavimą, domėjosi gamyklos modernizacija, situacija naftos rinkoje, investicijomis, apžiūrėjo, kaip veikia naujieji naftos perdirbimo įrenginiai.
Kreipdamasis į įmonės vadovybę ir darbuotojus, Prezidentas pabrėžė, kad sunkmetis neturi stabdyti gerovės plėtros.
„Įmonės modernizavimas yra geriausias pavyzdys, kaip galima eiti pirmyn nepaisant dabartinių problemų. Lietuvos pajėgumas konkuruoti Europos Sąjungos rinkose yra atsakymas tiems, kurie yra linkę skųstis, o ne dirbti“, – sakė valstybės vadovas, atkreipęs dėmesį, kad AB „Mažeikių nafta“ daro nemažą įtaką šalies ekonomikai.
TIKIMASI
TAUSOTI APLINKĄ
Naujojo įrenginio statybos ir montavimo darbai truko dvejus metus ir buvo baigti 2009 m. balandį. Įrenginyje gaminamas vandenilis, kuris būtinas mažasierio kuro gamybai. Nuo 2009 m. degaluose, kurie yra parduodami ES šalyse, sieros junginių kiekis gali sudaryti ne daugiau kaip 10 ppm (10 mg/kg).
Siekdama užtikrinti aplinką tausojančių degalų gamybą, bendrovė modernizavo ir du dyzelino nusierinimo įrenginius. Bendra investicijų suma siekė 450 milijonų litų.
„Man ypač brangu, kad sprendžiate klausimus, kuriems esu skyręs ketvirtį savo gyvenimo – tai ekologiniai, švarios atmosferos, švarios produkcijos klausimai. O šis įrenginys tarnaus ne tik gaminių kokybės, bet ir aplinkos gerinimui“, – išsakė mintis šalies vadovas.
Prezidento viešnagės metu įteiktas kokybės vadybos sertifikatas ISO 9001 yra liudijimas, kad bendrovės vadyba atitinka tarptautinį standartą.
Nuotr. Jono STRAZDAUSKO.: Jo Ekscelencija V. Adamkus su bendrovės vadovais apžiūrėjo naująjį įrenginį ir naftos perdirbimo įmonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto