Namą tvarkęs tirkšliškis surado seną šautuvą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį policijos pareigūnai paėmė šaunamąjį ginklą, kurį rado rajono gyventojas.
Policija ragina aptiktų ginklų neliesti, negabenti, tik pranešti apie radinį ir laukti atvykstant pareigūnų.

Pranešė apie radinį

Pirmadienio vakarą policijai buvo pranešta, kad praėjusią savaitę, tvarkydamas namą Tirkšliuose, jo šeimininkas aptiko daiktą, panašų į šaunamąjį ginklą. Radinį pareigūnai paėmė, jis atiduotas ekspertizei.
Pirminiais policijos duomenimis, šautuvas gali būti likęs dar iš pokario laikų, jo buožė sulaužyta, o vamzdis sveikas. Ginklo suradimo aplinkybės dar tikslinamos.
„Rastas ginklas bus patikrintas, ar juo nebuvo įvykdyta nusikalstama veika. Dėl tos priežasties, kad žmogus pats pranešė apie radinį, po gautų ekspertizės išvadų bus priimta nutartis ikiteisminio tyrimo nepradėti, o radinys bus atiduotas į Ginklų fondą“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyrius viršininkas Donatas Petrulevičius.

Privalo būti registruoti

Pareigūnai primena gyventojams, kad visi šaunamieji ginklai, nepriklausomai nuo to, kada jie pagaminti, kokios yra būklės, privalo būti registruoti policijoje. Be to, įsigyti bei laikyti ginklus ir šaudmenis galima tik legaliai.
Pasitaiko, kad ginklų, jų dalių, šaudmenų randama senose sodybose, dažniausiai – atliekant jų remonto darbus. Kartais jų randama ir viešose vietose – pavyzdžiui, žmonėms grybaujant miške, vaikštant po pievas ar kasant žemę.
Tokiu atveju policijos pareigūnai primygtinai prašo radinių neliesti, nesinešti jų namo, būtina nedelsiant kviesti policiją skubios pagalbos telefonu 112. Primenama, kad surasti šaunamieji ginklai, šaudmenys ar sprogmenys gali kelti pavojų žmogaus sveikatai ar gyvybei. Bet kokį ginklą reikia atiduoti arba įteisinti pagal nustatytą tvarką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*