Naminė degtinė vartotojų nepasiekė

Naminės degtinės fabrikėlio veiklą nutraukė policijos pareigūnai. Nuotrauka iš policijos archyvo

Ketvirtadienį policijos pareigūnai sustabdė vieno naminės degtinės fabrikėlio Mažeikiuose veiklą.


Po patikrinimo – krata 

Po tryliktos valandos Mažeikių policijos komisariato operatyvinė grupė surengė operaciją Ventos gatvėje ir sustabdė patikrinti automobilį „Audi A6“, kurį vairavo mažeikiškė G. Š. Atliekant patikrą automobilyje rastas krepšys su plastikiniais buteliais, kuriuose teliūškavo skystis, turintis naminės degtinės kvapą. Iš viso konfiskuota apie trisdešimt litrų naminės. 

Nuotrauka iš policijos archyvo

Tęsdami tyrimą policijos pareigūnai nuvyko į šios mažeikiškės namus Kalnėnuose, kur jų laukė ne mažesnis radinys. Ūkiniame pastate buvo visas naminės degtinės fabrikėlis: rastas ir paimtas aparatas naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, apie 749 litrai rudo skysčio, kaip įtariama, raugo naminei degtinei gaminti, bei aštuoni plastikiniai indai (apie vienuolika litrų) su gatava produkcija.


Gresia laisvės atėmimas 

Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal du straipsnius – už neteisėtą namų gamybos alkoholinių gėrimų ir aparato naminei degtinei gaminti laikymą ir gaminimą bei už dešimties ir daugiau litrų naminės degtinės gabenimą. Už pirmąjį nusikaltimą gresianti didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų, už antrąjį – laisvės apribojimas. 
Pasak pareigūnų, mažeikiškė, pas kurią aptikta naminės degtinės, jau buvo patekusi į jų akiratį – prieš kurį laiką už tokį nusižengimą ji bausta administracine tvarka.
Šiais metais rajono policijos komisariate pradėti šeši ikiteisminiai tyrimai dėl naminės degtinės, keturi jų jau ištirti.
Prevencinio poskyrio pareigūnai pradėjo 48 administracines teisenas dėl naminės degtinės laikymo. Už tokio pobūdžio nusižengimus, kurie neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, gresia bauda nuo 300 iki 1500 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto