Namo pridavimas: žiniomis dalijasi klaipėdos statybos kompanijos ekspertai

„Liko TIK namo pridavimas“, – džiaugdamiesi dažnai sako tie, kurie užbaigė statybas. Deja, bet paskutinis etapas – namo pridavimas – nebūna toks džiaugsmingas, nes jis kainuoja laiko, pinigų, o kartais ir nervų. Ypač ši tema aktuali dabar, kai nuo 2022 m. gegužės 1 d. buvo pakeistas namo pridavimo teisinis reguliavimas. Kas keitėsi, o kas liko taip pat? Kas palengvino šį procesą, o kas įnešė sumaišties? Pakomentuoti sutiko Klaipėdos statybos kompanijos vadovas Ričardas Petrikauskas.

Namo pridavimas Lietuvoje – reglamentuotas procesas

„Namo pridavimas – ir reglamentuotas, ir aiškiai apibrėžtas procesas, kur yra numatyti žingsniai: kas, kaip ir po ko turi būti atlikta. Tai reiškia, žingsnis po žingsnio turi būti išpildomos visos sąlygos, numatytos įstatymų“, –  sakė R. Petrikauskas. Namo pridavimo procesas ir visos su juo susijusios sąlygos yra numatytos Lietuvos Respublikos statybos įstatyme ir Statybos techniniame reglamente STR 1.05.01:2017 (naujausioje 2022 metų redakcijoje).

Pirmiausia, turi būti suruošiami visi reikalingi dokumentai. Tuomet pasirenkamas statinio ekspertizės rangovas. Anksčiau didžiąją dalį funkcijų, susijusių su statybų baigimu, vykdė valstybinės institucijos, o dabar ši funkcija patikėta atestuotai įmonei – ekspertizės rangovams. Ir galiausiai, suteikiamos deklaracijų ir pažymų tvirtinimo paslaugos per Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“ – infostatyba.lt. Statybos įstatyme numatoma, kad „atlikus statybos užbaigimo procedūras, statinį ir daiktines teises į jį privaloma įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo statybos užbaigimo akto gavimo dienos, deklaracijos apie statybos užbaigimą įregistravimo dienos Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje“. Statybos užbaigimo aktas ir deklaracija apie statybos užbaigimą turi būti surašoma visų statytojų (užsakovų) vardu.

Namo pridavimas – skaitmenizuotas

Tai, kad nuo 2022 metų vidurio pasikeitė namo pridavimo sąlygos, vieni vertina palankiai, kiti – labai skeptiškai ir kritiškai, nes šios procedūros įforminimas tapo brangesnis. Vis dėlto, reikėtų bandyti ieškoti šios naujovės privalumų.

Šiuo metu namo pridavimas – skaitmenizuota paslauga. Pirmiausia, yra surenkami reikiami dokumentai ir jie pateikiami Statybų inspekcijai. Jai patikrinus dokumentus, kreipiamasi į Registrų centrą. Visus dokumentus reikia teikti naudojantis specialia sistema infostatyba.lt, prisijungus per banko internetinę prieigą.

Apsilankę minėtame „Infostatyba“ puslapyje, būsite nukreipti į Teritorijų planavimo ir statybų vartų internetinį puslapį – Planuojustatau.lt. Čia pasiekiamos informacinės sistemos „Infostatyba“ paslaugos ir dokumentai. Naudodamiesi šia sistema turėsite veiksmus atlikti tam tikrais žingsniais: pasirinkti atitinkamą skiltį, išsirinkti dominančią paslaugą (šiuo atveju – „deklaracija arba pažyma apie statybos užbaigimą“), pateikti prašymą gauti pažymą ar deklaraciją, įvesti visus prašomus duomenis, faktus ir įkelti dokumentus. Kliento prašymo nagrinėjimo tikrinimas įprastai užtrunka iki trijų dienų. Jeigu trūksta kokių nors dokumentų arba duomenys suvesti neteisingai, greičiausiai, prašymas bus atmestas. Ir procedūrą vėliau teks kartoti iš naujo. Skubantys ir norintys kuo greičiau įveikti visus namo pridavimo formalumus, turėtų nedvejoti ir kreiptis į įmonę, galinčią suteikti tokio pobūdžio paslaugas.

Namo pridavimas – gali būti įsigyjama paslauga

„Mes, Klaipėdos statybos kompanija, žinome, kad ir anksčiau namo pridavimas klientams keldavo daug klausimų, kildavo neaiškumų, trikdžių. Visa tai mes visuomet išspręsdavome, pasitelkdami savo žinias ir patirtį. Dabar suprantame, kad naujovės daugumai kelia dar daugiau sumaišties, bet skubame nuraminti, kad viskas yra išsprendžiama, atliekama ir sutvarkoma“, – apie namo pridavimą kalbėjo Klaipėdos statybos kompanijos ekspertas.

Klaipėdos statybos kompanija – ne vienerius metus dirba statybos srityje ir šimtams žmonių jau padėjo susitvarkyti namo pridavimo dokumentus. Tokią paslaugą gali suteikti ir jums. Jei reikalingas namo pridavimas, galite kreiptis: telefonu 8 686 53020, el. paštu info@ksk.lt arba užpildydami specialią užklausą internete. Tad palikite savo rūpesčius profesionalams ir sutaupykite daug brangaus laiko.
https://www.kskompanija.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto