Nauji COVID-19 atvejai – įvežtiniai

Nuotr. iš SAM archyvo

Šią savaitę tik trečiadienį Mažeikių rajone nebuvo nustatyta naujų COVID-19 ligos atvejų.
Ketvirtadienį nustatyta, kad šia liga serga Mažeikiuose besilankantis Vilniaus miesto gyventojas. Spėjama, kad jis užsikrėtė Nyderlandų Karalystėje. Kitas įvežtinis atvejis – iš Moldovos.

Ne tik mažeikiškiui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamentas „Santarvę“ informavo, kad COVID-19 susirgęs sostinės gyventojas gydosi ambulatoriškai, izoliavosi Mažeikiuose.
Spalio 3 dieną jam pakilo temperatūra iki 38°C, pasireiškė kosulys, išburko nosis. Nustatyta, kad artimą sąlytį jis turėjo su trimis asmenimis, jiems taip pat atliktas tyrimas dėl koronaviruso infekcijos.
Nuo spalio 4 dienos asmuo, kaip grįžęs iš Nyderlandų Karalystės, yra privalomoje izoliacijoje. Šioje šalyje kartu gyveno ir dirbo 4 asmenys, kartu jie grįžo ir į Lietuvą. Teigiamas tyrimas dėl COVID-19 patvirtintas dviem. Kitas atvejis nustatytas Telšių rajono gyventojui.

Sutrumpinti izoliacijos nepavyko

Telšių departamentas informavo apie penktadienį nustatytą įvežtinį atvejį. Mažeikių rajono gyventojas, grįžęs iš Moldovos, buvo privalomoje izoliacijoje. Norėdamas susitrumpinti izoliacijos laiką, ketvirtadienį, spalio 8 dieną, jis vyko į Šiaulių mobilų punktą, kad būtų paimtas tepinėlis, ir jam buvo nustatyta COVID-19 infekcija.
Pirmadienį, spalio 5 dieną, ši liga buvo nustatyta Mažeikių rajono gyventojui, kuris šiuo metu gyvena Šiaulių universiteto bendrabutyje (susirgimas yra susijęs su atvejais, registruotais būtent tame Šiaulių universiteto bendrabutyje).
Antradienį nustatyto vieno atvejo užsikrėtimas nežinomas, antras atvejis yra susijęs su Plungės UAB „Technoexport Storage“ įmonėje registruotais susirgimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*