Nauji reitingai parodė ir mūsų rajono mokyklų silpnybes, ir tvirtybes

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienį visuomenei buvo pristatytas naujausias analitinio švietimo ir aukštojo mokslo žurnalo „Reitingai“ numeris ir jo rengėjų įvairiais pjūviais atlikti mūsų šalies švietimo tyrimai, vertinimai bei reitingai.
Leidinio autorių parengtose lentelėse – ir duomenys, atspindintys Mažeikių miesto bei rajono ugdymo įstaigų įdirbį bei mokinių pasiekimus.

Pasiekimai vertinami aukštai

Žurnalo rengėjai jau kelerius metus iš eilės sudaro Lietuvos savivaldybių reitingą pagal švietimo rodiklius. Jų įsitikinimu, tik pasilyginus su kitais galima suprasti, ar esi lyderis, ar autsaideris, o gal vidutiniokas. Šiame reitinge tarp 60 Lietuvos savivaldybių mūsų rajonas pagal švietimo pasiekimus priskiriamas prie daug metų aukštai esančių savivaldybių.

Mažeikių rajono savivaldybė reitinge pagal švietimo (pasiekimo) rodiklius 2019 metais buvo 6 vietoje, 2021 metais – 4-oje, o 2022 metais – 7-oje.

Jau ne vienus metus iš eilės nekinta abiturientų dažniausiai pasirenkamų laikyti valstybinių egzaminų sąrašas. Norint gauti brandos atestatą, reikia išlaikyti du brandos egzaminus. Vienas iš jų privalomas – mokyklinis arba valstybinis lietuvių kalbos ir literatūros. Pernai valstybinį lietuvių kalbos egzaminą laikė 329 mūsų rajono abiturientai, anglų kalbos – 331, matematikos – 293, istorijos – 117. 

Daugumos pozicijos pakilo

Įvertinus praėjusių metų abiturientų ugdymo pasiekimus, buvo sudarytas gimnazijų, kurios neatsirenka mokinių pagal pažangumą, reitingas. Jį sudarant buvo remiamasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinės švietimo agentūros, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti bei gimnazijų duomenimis.

Gimnazijų reitinge – 357 šalies gimnazijos.

Mažeikių rajono gimnazijos 2022 metų reitinge pasiskirsto taip: Mažeikių Gabijos gimnazija užima 23 poziciją (2021 metais buvo 11), Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija – 27 (prieš tai buvo 36), Viekšnių gimnazija – 143 vietą (2021 m. buvo 190), Sedos Vytauto Mačernio gimnazija – 247 vietą (buvo 253), Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija – 276 vietą (buvo 357).
Beje, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija paminėta tarp tokių, kurioje per dešimt metų nė vienas abiturientas valstybiniuose brandos egzaminuose nepelnė nė vieno šimto balų įvertinimo.

Mūsų rajono lyderės pagal per dešimtmetį abiturientų „uždirbtų“ šimtukų kiekį – Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijos.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto