Nauji ribojimai palies asmenis be galimybių paso

Premjerė Ingrida ŠIMONYTĖ. Nuotr. iš LR Vyriausybės archyvo

Vyriausybė trečiadienį pritarė nutarimo projektui, kuriame numatoma, kad galimybių paso neturintys asmenys negalės apsipirkti didelėse parduotuvėse, lankytis maitinimo įstaigose ir gauti kai kurių paslaugų.
Ši tvarka turėtų įsigalioti nuo rugsėjo 13 d., tačiau numatoma, kad paslaugų teikėjai ją gali pradėti taikyti ir anksčiau, jeigu priims tokį sprendimą.
Spaudos konferencijoje premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjo, kad, pagerėjus epidemiologinei situacijai, sprendimas galėtų būti atšauktas arba pakeistas.

Vienas orientyrų – skiepijimosi tempai

Spaudos konferencijoje, surengtoje po Vyriausybės posėdžio, premjerė I. Šimonytė sakė, kad sprendimas apriboti kai kurias teikiamas paslaugas ir veiklas neturintiesiems galimybių paso yra priimtas atsižvelgiant ne tik į užsikrėtimų skaičių, bet ir į sveikatos apsaugos sistemą.
„Vienas iš Vyriausybės orientyrų yra ir skiepijimosi tempai. Jeigu artimiausiomis savaitėmis skiepijimosi tempai išliks aukšti, bent tokie, kokius matėme praėjusią savaitę, gali būti, kad situacija stabilizuosis ir Vyriausybė galės sprendimą atšaukti arba jį modifikuoti, tačiau kol kas galime turėti tik tokią viltį. Turėti pagrįsto lūkesčio kol kas negalime, todėl tas sprendimas šiandien yra priimtas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Ministrė Pirmininkė.
Komentuodama įsigaliojimo datą – rugsėjo 13 d. – I. Šimonytė teigė, kad tokia data nustatyta siekiant sudaryti galimybes tinkamai pasiruošti. Jau nuo pirmadienio bus sugriežtinti reikalavimai, taikomi dėl higienos, apsaugos priemonių ir kitų sričių. Premjerė pridūrė, kad verslai ribojimus, susijusius su galimybių pasu, galėtų pradėti taikyti iki rugsėjo 13 d.

Ribojimai neturintiesiems galimybių paso

Kaip nurodoma Vyriausybės teikime, priimtu nutarimu nustatoma, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami, išskyrus nustatytas išimtis, tik asmenims, turintiems galimybių pasą.
Nuo tos dienos galimybių paso ar neigiamo PGR testo neturintiems žmonėms užsivertų didelių parduotuvių, grožio salonų, kavinių, restoranų bei pramogų ir renginių durys. Jie galėtų apsipirkti tik atskirą įėjimą turinčiose, mažesnėse nei 1 500 m2 parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas.
Taip pat šie gyventojai galėtų naudotis tik smulkaus remonto paslaugomis, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 minučių, veterinarijos paslaugomis. Jiems nedraudžiama lankytis muziejų ekspozicijose ir parodose bei bibliotekose, kai norima atsiimti ar grąžinti knygas.
Galimybių paso ar neigiamo PGR testo neturintys gyventojai galėtų lankytis atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, šventėse, kituose susibūrimuose, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.
Naudojantis paslaugomis, lankantis uždarose vietose ir kitais nutarimuose numatytais atvejais galimybių paso ar neigiamo PGR testo atsakymo neturintys žmonės privalėtų dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones. Imunitetą turintiems asmenims šios priemonės tik rekomenduojamos.
Ankstesniame nutarimo projekte buvo siūloma, kad galimybių paso neturintys gyventojai negalėtų naudotis viešuoju – tiek miesto, tiek tarpmiestiniu – transportu bei patekti į gydymo įstaigas, išskyrus būtinųjų paslaugų suteikimą. Pakoregavus projektą, šių siūlymų buvo atsisakyta.

Įgyti pasą – daugiau galimybių

Vyriausybės posėdyje ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė atkreipė dėmesį, kad siekiama sudaryti papildomas galimybes gyventojams gauti galimybių pasus.
Anot ministrės, Registrų centras ketina įgyvendinti vadinamųjų pasobusų projektą, kai specialiuose autobusuose gyventojai galės atsiimti savo galimybių pasus. Taip pat tokią galimybę norima suteikti ir Lietuvos pašto skyriuose.
Primename, kad galimybių pasą gali gauti asmenys, pasiskiepiję pagal visą skiepijimo schemą ir įgiję imunitetą arba persirgę koronavirusine infekcija, kai tai patvirtinta PGR arba antigeno testu, bei vaikai iki 16 metų.
Taip pat ribojimai nebūtų taikomi neigiamą PGR testo, atlikto per pastarąsias 48 valandas, rezultatą turintiems gyventojams, bet tokį testą asmuo turėtų atlikti privačioje klinikoje savo lėšomis.
Jeigu asmuo skiepytis negali dėl medicininių priežasčių, jam būtų sudarytos galimybės atlikti PGR testą mobiliuosiuose punktuose.
Nuo šios savaitės galimybių pasas galioja du mėnesius, anksčiau jo galiojimo trukmė buvo perpus trumpesnė.

4 Atsakymai į “Nauji ribojimai palies asmenis be galimybių paso”

 1. mažeikietė parašė:

  Klaidas išsitaisykite ir burną išsiplaukite. Lietuvos gėda.

  1. Anonimas parašė:

   Taigi čia kremlinis vatnikas, matote, kad net rašyti nemoka. Užtat grąsinti pirmas. Tokie šiukšlės ir prie Seimo antradienį rinkosi.

 2. Psihologas parašė:

  CE TIK NUTARIMAI, BET JOKIU BUDU NE ISTATYMAI. Jie zaidzia psihologini zaidima. O simonytes ir jos pizdlaiziuku sutvei dega subines. Kas palaikys Lietuvos ikonstitucija lauzancius – nu supraskit, kad eisit kaip isdavystes padare.

  1. B. parašė:

   Ne psichologas, o psichiškai nesveikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video