Naujo karinio poligono nuspręsta nekurti

Nuotr. iš Krašto apsaugos ministerijos

Valstybės gynybos taryba antradienį priėmė sprendimą dėl Lietuvos kariuomenės poligono – bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas Šalčininkų rajone. Skelbiama, kad toks sprendimas priimtas, įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus siūlymus dėl galimos poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos ir sąjungininkų kariai.
Galutinį sprendimą, poligono steigimą pripažinus ypatingos valstybinės svarbos projektu, turėtų priimti Seimas.
Tokia žinia tik iš dalies nuramino gyventojus, besipriešinančius planuotam Vakarų Lietuvos poligonui, į kurį patektų ir dalis mūsų rajono. Nors tiek Krašto apsaugos, tiek Aplinkos ministerijos yra pareiškusios, kad neketinama steigti karinio poligono rezervuotose teritorijose Vakarų Lietuvoje, tačiau teisinių Bendrojo plano koregavimo priemonių kol kas nesiimta.

Trūksta mokymo vietų

Krašto apsaugos ministerijos pranešime informuojama, kad būtinybę steigti poligoną padiktavo sudėtinga mūsų regiono geopolitinė situacija, grėsmės ir su tuo susijusi intensyvi Lietuvos kariuomenės plėtra, Lietuvoje dislokuotos NATO pajėgos ir į pratybas atvykstančių sąjungininkų karių skaičius.
„Šiandien turimuose kariniuose poligonuose ir teritorijose treniruojasi tiek Lietuvos, tiek kitų NATO Lietuvoje esančių šalių kariai, kurie integruoti į Lietuvos gynybos sistemą, todėl šių vietovių užimtumas yra perkrautas ir neužtikrina pakankamų sąlygų kartu treniruotis Lietuvos ir sąjungininkų kariams. Sąlygų kariams užtikrinimas yra vienas iš šalies strateginio saugumo sprendimų bei įsipareigojimų. Visos valstybės prioritetas – rasti tinkamą ir standartus atitinkančią poligonui vietą“, – cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Ministerijos aiškinimu, pastaraisiais metais vykstant intensyviai Lietuvos kariuomenės modernizacijai ir plėtrai, steigiant naujus karinius vienetus, įsigyjant ir įsisavinant naują ginkluotę, turimuose poligonuose buvo pasiektos visos karinio rengimo galimybių ribos, todėl išaugo karinėms pratyboms pritaikytos teritorijos poreikis.

Labiausiai atitinka poreikius

Atlikus analizę, nuspręsta, kad atkuriamas Rūdninkų poligonas labiausiai atitinka siektinus poreikius karinei veiklai vykdyti. Akcentuojama, jog ypač svarbu, kad poligono teritorijoje nėra gyvenviečių ar privačių sklypų, o miškai ir žemės nuosavybė, esantys numatytame plote, priklauso valstybei, o tai reikšmingai supaprastintų poligono vystymo eigą.
Atliekant galimų teritorijų vertinimą pagal nustatytus kriterijus ir apribojimus, Lietuvos kariuomenė taip pat analizavo teritorijas ir kituose rajonuose. Jų atsisakyta, nes neatitiko karinio poligono reikalavimų: teritorijos netinkamos karinei veiklai vykdyti, jose daug gyventojų ir sodybų, kultūros paveldo vietų, rekreacijos zonų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Naujo karinio poligono nuspręsta nekurti”

  1. No way parašė:

    Prie Vilniaus labai gersi butu poligona irengti. O ne Zemaitijoj.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video