Naujoji Lietuvos banko moneta bus pristatyta Plungėje

LB nuotr.

Kitą penktadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms.
Šios monetos sutiktuvės ir pristatymas rugsėjo 12-ąją, šeštadienį, vyks Plungėje, Mykolo Oginskio rūmuose. Tai – X tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginys.

Monetos pristatyme dalyvaus Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, Lietuvos monetų kalyklos direktorius Saulius Vaitiekūnas, naujosios monetos dailininkai Rūta Ona Čigriejūtė ir Rytas Jonas Belevičius, kartu su moneta išleidžiamo lankstinuko autorė doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Plungės rajono savivaldybės atstovai, plungiškiai ir miesto svečiai.
Renginį ves Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus Alvidas Bakanauskas. Vyks ir Lietuvos banko viktorina, kurios metu bus galima pasitikrinti savo žinias apie kolekcines monetas.
Kiekviena valstybė narė, kurios valiuta yra euras, turi teisę kaldinti kolekcines eurų monetas, savo nuožiūra pasirinkdama nominalą, metalą ir kitas ypatybes, primena Lietuvos bankas. Šios monetos turi reikšmingai skirtis nuo apyvartinių monetų bent dviem iš šių trijų požymių: spalva, skersmeniu ar svoriu. Tokios monetos yra mokėjimo priemonė tik jas išleidusioje šalyje, skirtingai nei apyvartinės ir proginės eurų monetos, galiojančios visoje euro zonoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto