Naujuosius sutikime šokio sūkuryje

Nenumaldomai artėja akimirka, kai 2004-ieji pasitrauks, užleisdami vietą 2005-iesiems. Sakoma, kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus: jeigu gerų draugų rate – nuoširdūs ir laimingi, o jei Naujųjų naktį būsite rūstūs, pikti, tai visus ateinančius Gaidžio metus jus kankins įvairios blogybės ir nesėkmės.
Ko gero, negali būti nieko nuostabesnio, kaip skambant šventinei muzikai suktis šokio sūkury…
Kalbiname telšiškius, kurie šaltais žiemos vakarais mokosi šokti.
ŠOKIS
Šokis – tai bendravimas su aplinka, kitais žmonėmis ir pačiu savimi. Kadangi judesiai yra mūsų vidinio pasaulio impulsai, tyrinėdami juos galite pažinti save.
Tokiais impulsais mes spontaniškai išreiškiame dažnai net patiems nežinomas emocijas, atsipalaiduojame susikaupusią energiją, parodome savo charakterį, būseną, vidinę harmoniją. Taigi šokis yra ne kas kita, kaip gyvenimo simbolis.
„Manyčiau, šokis – tai puiki galimybė užsimiršti, atitrūkti nuo darbų, namų rutinos“, – teigė D. Butkienė.

IDĖJA KILO SENIAI
Idėja suburti suaugusius telšiškius, norinčius išmokti šokti, kilo Telšių kultūros centro sportinių šokių kolektyvo „Vėlunga“ vadovei Dainai Butkienei.
„Apie tai svajojau jau seniai. Tačiau šiam sumanymui įgyvendinti vis pritrūkdavo laiko.
Prieš ketverius metus surinkau pirmąją grupelę žmonių. Būtent nuo tada ir pradėjo pildytis mano svajonė: šokio meno pagrindus perteikti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.
Pirmosios grupės pamokos truko tik apie tris mėnesius“, – sunkoką šokėjų būrimosi pradžią prisiminė D. Butkienė.

NEDRĮSTA
Vadovė apgailestavo, kad vidutinio amžiaus žmonės labai kompleksuoti.
„Dažniausiai jie tiesiog nedrįsta mokytis šokti. Bijo, kad nesugebės, kad nesiseks panaudoti teikiamas žinias.
Gaila, tačiau dauguma iš mūsų nesugeba iš tų sukaustymų išsilaisvinti. O tai kenkia mums patiems. Sunku gyventi nuolat galvojant, kaip aš atrodysiu, ar viskas pasiseks, ar neapsijuoksiu“, – mąstė D. Butkienė.
Šokio meno pamokas lankantis ponas Stasys pastebėjo, jog paprastai išbandyti ką nors nauja atsisako vyrai. O kadangi mokytis šokti pageidaujama ateiti su vyru, nuo to nukenčia moterys.
„Visus draugus raginame pabandyti. Tačiau dažniausiai jie tik pažada. Manau, nedrįsta“, – sakė ponia Vitalija.
D. Butkienė įsitikinusi, jog apsisprendimas mokytis šokti priklauso ir nuo bendro šeimos požiūrio į meną, kultūros renginius.

DVI GRUPĖS
Šiuo metu veikia dvi norinčiųjų išmokti šokių judesių grupės: labiau pažengusiųjų ir pradžiamokslių.
Penkios poros šoka ne pirmus metus. Pirmamečių būrys šiek tiek didesnis – apie aštuonias poras.
Senbuviai į pamokas renkasi du kartus per savaitę. Naujokams kol kas užtenka ir vieno užsiėmimo.
„Būna, mokymasis užtrunka net porą valandų. Kai šoki, laikas prabėga labai greitai. Net nepajauti…“ –šypsodamasis tvirtino ponas Donatas.

NE TIK MOKOSI
Nemanykite, kad šokėjai vien mokosi. Tenka ir scenoje pasirodyti, ir didžiuosiuose šalies miestuose rengiamuose vakarėliuose šokti.
„Štai pernai per Telšių kultūros centro naujojo darbo sezono atidarymą „Išplauks mano laivas, išplauks“ poros savo šokio įgūdžius demonstravo scenoje.
Šokėjai – dažni svečiai ir Klaipėdoje organizuojamuose šokių vakaruose. Čia malonu ne tik pasidžiaugti puikiai šokančiais žmonėmis, bet ir parodyti pačių sukauptas žinias“, – sakė vadovė.

BŪTI DRĄSESNIEMS
Šokis – tai fizinis krūvis. Tačiau jis turi galią dovanoti ir šūsnį gerų emocijų.
„Pasitinkame Naujuosius metus. Kokie jie bus, priklausys tik nuo mūsų pačių. Visiems linkėčiau tapti drąsesniems, nugalėti nepasitikėjimą savo jėgomis ir šokti. Juk taip gera nors trumpam pabėgti nuo kasdienybės…“– linki D. Butkienė.
Roberto NORMANTO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto