Ne – renovacijai, ne – ir kompensacijai

Pagal „Jesicos“ programą buvo parengti 82 miesto daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos investiciniai planai, o patvirtinti tik penki. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Daugiau nei pusšimčiui mažeikiškių ateinantis šildymo sezonas gerokai paplonins pinigines, nes jie nebegaus kompensacijų už suvartotą šilumos energiją.
Lengvatos bus panaikintos, nes daugiabučių namų gyventojai pasisakė prieš savo namo atnaujinimą arba nedalyvavo susirinkimuose, svarstant ir priimant su tuo susijusius sprendimus.

Gaus pranešimus

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistai pateikė informaciją apie tai, kad iki šių metų rugpjūčio 15-osios dienos būstų savininkai, kurie atsisakė pritarti daugiabučio namo renovacijai, ir dėl jų veiksmų (neveikimo) daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas nebuvo pradėtas įgyvendinti, gaus pranešimus, jog nuo 2016–2017 metų šildymo sezono pradžios jiems bus per pusę (t. y. 50 proc.) mažinama būsto šildymo išlaidų kompensacija. Dar kitais metais – 2017–2018-aisiais – nuo šildymo sezono pradžios šiems asmenims kompensacija visai nebus teikiama. Tokia „bausmė“ numatyta taikyti dvejus metus.
Visa tai reglamentuoja Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas.

Suteikiamas kreditas

Mažeikių rajono savivaldybėje šiuo metu yra 68 būstų savininkai, pernai dar turėję teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, tačiau ateinantį šildymo sezoną lengvatų nebegausiantys.
„Santarvės“ žiniomis, į šią kategoriją pakliūva tie daugiabučiai, kuriuos buvo atsisakyta atnaujinti pagal „Jesica“ programą (renovuojant pagal šią programą, gyventojai prie daugiabučio namo atnaujinimo prisideda 60 proc., o valstybė kompensuoja 40 proc. visų reikalingų atnaujinimo išlaidų).
Būsto savininkams, negalintiems iš karto susimokėti savo dalies už renovaciją, yra suteikiama galimybė atsiskaityti kredito, kurį paimtų daugiabutį administruojanti įmonė, lėšomis. Šį kreditą būtų galima grąžinti per dvidešimt metų, mokant trijų procentų palūkanas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

23 Atsakymai į “Ne – renovacijai, ne – ir kompensacijai”

 1. Nuomonė parašė:

  Šitas istatymas prieštarauja Su Lietuvos respublikos konstitucijos garantija į laisvą žmogaus pasirinkimą.
  Visi kas negaus kompensacijos kreipkitės į konstitucinį teismą.

 2. Mažeikietei parašė:

  Atrodo, kad visgi Jūs pasižymite socialine nejautra ir neturite solidarumo jausmo, bendrystės jausmo, kai tiek metų dirbote po blatu ar kaip, kai dauguma buvo praradę darbus ir pragyvenimo šaltinį – buvo priversti bėgti į Vakarus, kad išsigelbėtų ir vaikus išmaitintų, o Jūs juos kuo vadinate? Koks procentas gauna tą pašalpą ir ar iš jos galima išgyventi nevagiant, neplėšikaujant ar, neduok Die, žudant? Elitas irgi gyvena skolon. Skolinasi Vakaruose, gyvena vokiečių mokėtojų sąskaita arba mūsų anūkų ateities sąskaita. Aš, būdamas vokiečiu, nė Euro tokiems nagliems ir nagloms kaip Jūs neduočiau. Už tai, kad Jūs visgi turėjote darbą ir tiek metų dirbote, o milijonas lietuvių, daugybė žemaičių to darbo neturėjo ir Jums buvo nusispjaut – tai senatvėje visgi teks ir už tai atkentėti, ypač, kai iš Arabų pavasario paduos geresnių vyrų nei žemaičių vyrai, va tada ir sužinosi – būsi nubausta už puikybę ir nejautrą, nesolidarumą.

 3. to na parašė:

  Mažeikietė Jums dėkinga už protingą komentarą-nuomonę. Man nepasisekė buvau negražiai išvadinta ./paskaitykit /. Jūsų nuomone, kada atsiras Lietuvoj tvarka?

 4. na parašė:

  jau baisiau ir nebūna,kai verčiama žmogui daryti tą,ko jis nenori,o valdžia nori prastumti mafijai kąsnį,kokius pinigus susižeria tie ,kurie laimi konkursus,juk jie patys neatlieka tų darbų,jie samdo dar kitas įmones iš jų gauna ATKATUS ir taip užsidirba didžiulius pinigus,o mus paprastus žmones laiko RUNKELIAIS,,bet patikėkit mes tokie nesame,o kompensacijų mokėti NEREIKIA niekam,tegu dirba ir susimoka,o dabar dirba nelegaliai ir gauna visokias kompensacijas

 5. Teisybe parašė:

  Labai teisingas sprendimas, kodel as turiu moketi zmonems kompensacija, jei jie patys nenori susitvarkyti savo gyvenamosios vietos.

 6. ... parašė:

  Tai kas beliks Marijos zemej

 7. >vita parašė:

  „““vita 2016-08-02 11:56
  privyso Lietuvoj visokių kompensinių ,pašalpinių babyčių , pozityviai mąstantys ir kenčia dėl tokų asilų““““

  Šliundra tu nelaiminga. Ar visą gyvenimą sąžiningai išdirbęs pensininkas kaltas,kad šioje išvogtoje ubagų valstybėje negali susimokėti už urvą,vadinamą butu? pašalpiniai slunkiai parankūs vagių gaujoms,nes iš biudžeto pinigai kompensacijų pagalba srūva į tų atmatų asmenines sąskaitas.

 8. švogerių kraštas parašė:

  Kodėl konkursus „laimi“ tik amb raudonskūrių vagių šėryklos,tokios kaip Panevežio statybos trestas su visa armija fiktyvių uab’ų šaraškinų parazitų? Kitas klausimas,kodėl tos pornografijos kainos daug aukštesnės už realias rinkos kainas?Kas tą galėtų paaiškinti?

 9. Netiesa parašė:

  Jau mokam. Ne 3 procentai palūkanos, o 70 kol kas. Po 15 metų mokėjimo gal ir bus 3. Deja, labai klaidina gyventojus kviesdami renovuotis.

 10. Tik neįsižeiskit! parašė:

  Prie okupanto visi dirbo, o prie raudonųjų oligarchų dauguma tokio stažo nesurinks ir teks…, o į mūsų vietą elitas atvarys pulkų pulkus iš Arabų pavasario, kaip kadais caras varė burliokus pėsčiomis nuo Volgos į Mažeikius geležinkelio statyt, o žemaitukus į darbą nepriimdavo, kaip kad dabar oligarchai. Jei dėl tokių menkniekių įsižeidžiamą, ką darysite, kai tikrų vyrų iš to pavasario į Mažeikius paduos?

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip komentatorė gali kreiptis Babuška, garsi kolaborantė….. Gal moteriai 30 metų ir ji išsakė savo nuomonę nei vieno neižeisdama. Kas suteikia teisę taip savivaliauti?

 12. to mažeikietė parašė:

  Babuška, kai Jūs dirbote daugybė žmonių buvo praradę darbus, o jums kažkodėl pasisekė, gal arčiau sovietinės valdžios buvote, gal garsia kolaborante buvote, kūrėte su bolševikais Blogio imperiją ar kaip? Milijonas lietuvių dėl darbo ir išgyvenimo buvo priversti palikti Tėvynę, nežinot? Ateity beveik visi neturės to stažo ir galės Pavenčiuose kartis ar kaip?

 13. Kostas parašė:

  „Lengvatos bus panaikintos, nes daugiabučių namų gyventojai pasisakė prieš savo namo atnaujinimą arba nedalyvavo susirinkimuose, svarstant ir priimant su tuo susijusius sprendimus.“Kokia čia Romeristų abrakadabra?

 14. mažeikietė parašė:

  Ger b. komentatoriai, aš nerašiau,kad veltui šiltintų ir mokėtų kompensacijas. AŠ už tai, kad gyventojai patys spręstų kaip jiems tvarkyti savo nuosavybę t. y. reikėtų stipriai pataupyti per kaupimo fondą, mokant už kvadratą porą aurų ir sukaupti pinigėlius, kad nereikėtų skolintis iš banko.AŠ prieš kompensacijas pvz. jaunystėje žmogus nedirbo,neturi stažo ir t.t , šiandien reikalauja iš mūsų visų kompensacijos…, o juk sovietiniais laikais darbų buvo,reikėjo galvoti…..Yra išimčių pvz. žmonės invalidai ir t.t….

 15. vita parašė:

  privyso Lietuvoj visokių kompensinių ,pašalpinių babyčių , pozityviai mąstantys ir kenčia dėl tokų asilų

 16. aha parašė:

  Ot nasarniku gvardija issiugde valstybe, matai lenkai 100% dengia ir jus denkit. Kaip vadinamas zmogus, kuris kitu saskaita, sau nemokamo gerio reikalauja? Nerasysiu, nes uzbanins. Tai gal dabar visi privaciu namu savininkai pareikalaujam, jog valstybe „uz aciu“ apsiltintu ir dar kokia kompensacija uz sildyma duotu. Ne nu tikrai didele dalis butiniu, su islikusiu savo seneliu baudziauninku mastymu…

 17. mazeikietei parašė:

  labai teisingas sprendimas, kodėl iš mokesščių mokėtojų kišenės turi buti mokamos visokios kompensacijos ,teisingai rašote,,privati nuosavybė,, …..

 18. mažeikietė parašė:

  Ponai valdininkai, kokią turite teisę kištis į privačią nuosavybę ,norime renovuojame, norime nerenovuojame. Namas privati gyventojų nuosavybė,ir mūsų negąsdinkite . GAL PAGALVOKITE į kokias skolas bankui kišate žmones.Bankui mokės 20 metų paskolas, o po 10 metų vėl reikės namus tvarkyti /kokia darbų kokybė /, iš kokių pinigų jei paskolos neišmokėtos.Kas darosi valstybėje, kodėl paprastam žmogui brukamos nesąmonės. Jeigu valdininkams trūksta supratimo tai eikite mokytis.

 19. vvv parašė:

  vvv

 20. dede parašė:

  Komunizmas + visos Lietuvos renovacija.

 21. sikniai parašė:

  Varo zmones i skolu kilpa, daugiau nieko! Sudas ta jusu renovacija, musu butai tiek neverti, kiek verciate skolingais buti!

 22. hm parašė:

  20 metu kol atsipirks renovacija o po to viskas griut prades

 23. parašė:

  Juokdariai:
  1. kiek sumoka žmogus už renovaciją 10 metų ir daugiau gali nemokėti už šildymą visai.
  2. Lenkai – 100 proc kompensuoja renovaciją. TAK GAL IR JŪS DENKITE O NE ŽMONES Į SKOLĄ VARYKITE.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto