Ne visi paplūdimiai pasiruošę priimti vasarotojus

Prasidėjo maudymosi sezonas, o poilsiavietės ir paplūdimiai Mažeikių rajone nėra iki galo parengti. Savivaldybė tam skyrė pinigų, tačiau iki šiol jie nepasiekė seniūnijų, kurios atsakingos už poilsiaviečių sutvarkymą. Vasarotojus guodžia tik tai, kad vanduo švarus. Atlikti tyrimai rodo, kad daugelyje Mažeikių rajono vandens telkinių maudytis galima drąsiai.


PANAŠIOS PROBLEMOS
Kaimiškosioms seniūnijoms Savivaldybė skyrė po 2000 Lt, o miesto paplūdimiui sutvarkyti – 20 000 Lt. Tačiau realių pinigų dar niekas negavo ir neaišku, kada jie bus.
Rajono seniūnai neslėpė pasipiktinimo, kad skirti pinigai vėluoja. O neturėdami lėšų, negali tinkamai paruošti poilsiaviečių. Tai sukelia nepatogumų žmonėms, kurie, atšilus orams, nori pasilepinti prie vandens.
Didžiąją dalį pinigų planuojama išleisti pavėsinių, persirengimo kabinų, suolų remontui.
Laižuvos seniūnas Stanislovas Putelis aiškino, kad už gautus pinigus bus sutvarkyti nuplėšyti pavėsinių stogai. Reivyčių seniūnas Algimantas Auškalnis taip pat apgailestavo, kad pinigai skirti, o natūroje jų nėra. Planuojama už gautas lėšas Leckavoje, Dainų slėnyje pakeisti supuvusius suolus.
Viekšnių seniūnas Aldonis Eselinas sakė, kad po žiemos reikia daug ką sutvarkyti. Poilsiavietėje prie Ventos upės sulaužytos persirengimo kabinos. Nukentėjo ir suolai.
SENIŪNAI
IMASI INICIATYVOS
Seniūnai tikino, kad ir nesulaukus pinigų tvarkymosi darbai vyksta.
„Mes nesėdime rankų sudėję. Stengiamės savo jėgomis, kiek galime, remontuotis ir tvarkytis. Tikėjomės, kad pinigai pasieks birželio pirmąją, nes taip buvo žadėta“, – sakė Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas. Jo teigimu, gaunamų 2000 Lt neužteks viskam sutvarkyti, nes po žiemos dauguma poilsiaviečių statinių sugriauta ir išdraskyta.
Miesto seniūnas Petras Užkuras sakė, kad jei būtų laukę, kol pinigai pasieks seniūniją, nebūtų spėję pasiruošti maudymosi sezono pradžiai.
„Susitarėm su darbų rangovais, kad pinigų palauks. Naujo nieko paplūdimyje nedarėm. Remontavom senus vaikams skirtus įrenginius. Patvarkėm persirengimo kabinas, suoliukus ir šiukšlines. Privežėm smėlio, nes nemaža dalis buvo išplauta“, – sakė miesto seniūnas P. Užkuras.
Pinigų nelaukė ir kiti seniūnai. Tačiau ne visur suspėta susitvarkyti iki birželio 1osios, kai skelbiama maudymosi sezono pradžia.
TIRIAMA
DAUGIAU VANDENS
TELKINIŲ
Kaip ir kiekvienais metais, vandens telkiniai Mažeikių mieste ir rajone yra tiriami. Šiemet jų bus ištirta daugiau – šešiolika, tuo tarpu pernai buvo tiriami tik septyni.
Savivaldybės vyriausioji gydytoja Irena Vaicekavičienė paaiškino, kad vandens telkinių skaičius padidintas atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus ir domėjimąsi vandens švarumu. Tyrimus atlieka Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Gegužės 19ąją buvo paimti pirmieji mėginiai iš devynių vandens telkinių.
Vienų iš didžiausių telkinių – Plinkšių ežero ir Ventos upės ties miesto paplūdimiu vandens kokybės duomenys bus pateikti Europos Komisijai.
„Jų vanduo bus tikrinamas kas dvi savaites, visą maudymosi sezoną. O kitus vandens telkinius numatyta tikrinti kartą per mėnesį“, – sakė I. Vaicekavičienė.
VANDUO
KOL KAS ŠVARUS
Birželio 2-ąją mėginiai tyrimui paimti iš kitų vandens telkinių: Laižuvoje iš tvenkinio ir Vadaksties upelio, Krakiuose iš Ventos upės, Ruzgų kaimo ir Tulnikių tvenkinių, Ventos upės ties Leckava bei Sedos ežero maudyklos.
I. Vaicekavičienės teigimu, jau gauti rezultatai byloja, kad vanduo idealiai švarus Ventos upėje ties Mažeikių paplūdimiu ir Juodpelkio tvenkinyje. Švarūs taip pat Plinkšių ežeras, Šerkšnėnų ir Daubarių tvenkiniai bei Ventos upė ties Užliekne. Užterštumo nerasta ir Ventos upėje ties Viekšniais bei Židikų miestelio tvenkiniuose: M. Pečkauskaitės parke ir prie pirties.
Vyriausioji gydytoja priminė, kad reikia baimintis ne tik vandens užterštumo, bet ir patiems būti atsargiems: neleisti vieniems vaikams eiti maudytis, šokinėti, nardyti nepažįstamose vietose.
GELBĖJIMASIS –
PAČIŲ REIKALAS
Kiekvienais metais mūsų rajone vanduo pasiglemžia po kelias žmonių gyvybes. Nepaisant to miesto paplūdimyje nėra prižiūrėtojų, kurie padėtų skęstančiajam. Pernai šie žmonės buvo atrinkti pagal viešųjų darbų programą. Tačiau šiemet Darbo biržoje nebuvo tinkamų kandidatų.
„Šiam darbui reikalingi apie 40-ies metų žmonės. Prižiūrėtojų pareigybėse nurodyta suteikti skęstančiajam pagalbą, paduoti gelbėjimo ratą, nuplukdyti valtį ir kt.,“ – kalbėjo miesto seniūnas P. Užkuras. Jis prisiminė, kad pernai puikiai dirbo trys studentai.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Tyrimai rodo, kad miesto paplūdimyje maudytis galima drąsiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto