Ne visos miesto šventės sklandžios ir gražios

Šisbeitauskas

Skaitau komentarus po straipsnio interneto „santarvė.lt“ portale ir atsistebėti negaliu: kažkas priekaištauja, kad apie mūsų mieste vakar prasidėjusią ir šiandien tebevykstančią muzikos, dainų ir šokių šventę „Žydėjimas“ trūko informacijos. Nieko nebesuprantu: juk apie tai buvo skelbimai ir „Santarvės“ laikraštyje, pranešinėjo mūsų miesto radijas, skelbė vietos televizija. O pro plakatus skelbimų lentoje prie „Maximos“ parduotuvės praeidavau kiekvieną rytą. Dar ir dabar jie tebekabo.
Tiesa, ta skelbimų lenta pačiame miesto centre baisi kaip karas: skelbimai apskarę, nudraskyti, dar galima įžiūrėti ir reklaminių plakatų apie renginius, buvusius lapkričio mėnesį… Ar taip turėtų būti? Negi niekas tokiomis lentomis neturėtų pasirūpinti ir laiku pašalinti nebetinkamus, senus skelbimus?
Kas kita, kad ten skelbimus klijuoja kažką parduodantys, perkantys ar siūlantys mažeikiškiai: tą problemą reikėtų išspręsti. Kiek pamenu, kova su tokiais skelbimais vyksta jau seniai, kažkada ši problema buvo išspręsta, bet tai truko neilgai: skelbimo lentų stiklai buvo išdaužyti, patys skelbimai draskomi, niokojamai. Ir ką tu tiems, skelbėjams, padarysi, kad jie savo informaciją kabina kur tik pakliūva: ant tvorų, sienų, stulpų, – visur, pro kur tik eina žmonės.
Ką čia eiliniai, jei net, kiek suprantu, protaujantys žmonės, organizavę Gatvės muzikos dieną, plakatukus apie ją buvo iškabinę net ant autobusų stotelių paviljonų stiklų! Negi jie nežino, kad tuos stiklinius statinukus prižiūri ir informaciją ten skelbia viena reklamos įstaigų ir be jos žinios jokių svetimų skelbimų ten negali būti.  Jau esu kalbėjęs, kad priekaištai dėl tokių „kultūrinių“ skelbimų visados krenta į Kultūros centro daržą.
Kita vertus, jei jau apkarliojot skelbimais draudžiamas vietas, tai po renginio juos ir nusiplėšykit, nuvalykit nuo pleistro likusias dėmes. Bet kur tau! Dar vos ne savaitę tie draiskalai tebekabojo, nesuteikdami stotelėms, o ir apskritai miestui jokio estetinio vaizdo, tik pasibjaurėjimą. Pleistro liekanos tebėra iki šiol.
Ir dar apie tą pačia šventę: pasigirdo priekaištų, kad šiemet ji vyksta labai mažoje erdvėje prie Kultūros centro. Esą čia labai mažai vietos, tad nei atlikėjams, nei žiūrovams nepatogu. Aš manau, kad ši vieta, kol neįmanoma šventės organizuoti senamiesčio parke, pati geriausia. Gal išties kiek ankšta, bet tai – didžiausia miesto šventė, tad kodėl ji turi šurmuliuoti ne mieste, o kažkur, kaip kažkas siūlė, pavenčiuose? Mažeikiškiai juk ne visi gali ten nueiti: vaikai pavargs, senjorams tokie atstumai taip pat ne į gera. Tad nematau nieko bloga, kad pasispausim čia pat, pačioje mikrorajono širdyje: būsim arčiau vienas kito ir pajusim vienas kito artumą. Juolab kad tokie dalykai laikini.
Ar geriau būtų, kad šventė vyktų senamiesčio stadione, apie kurį gatvės dabar panašios į mūšio lauką? Tad būkime kantrūs ir nesierzeliokim dėl tokių laikinų nepatogumų: džiaukimės, kad šventė, kad ir kur ji būtų, vyksta. Juk ne veltui sakoma, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera: gal jau kitąmet ar už dvejų metų vyks įprastoje vietoje?
O kartais pagalvoju, ar dėl tos šventės nereikėtų pareikšti priekaištų mažeikiškiams, kurie nepritarė ir pradėjo drumsti vandenį dėl parko renovacijos? Jei ne jie, gal jau turėtume gražią, renovuotą parko erdvę ir jokių problemų dėl šventės nebūtų buvę. Lauksim ir stebėsim, ką jie ten išsireikalavo: ar tą triukšmą iš tiesų reikėjo kelti, ar tai buvo tik kai kurių ypatų ambicijų reikalas?
Praėjusį trečiadienį miestą papuošė dar viena graži šventė – abiturientų Paskutinis skambutis. Pasipuošę, nešini balionais ir kitomis grožybėmis abiturientai iš ryto rinkosi į Šv. Pranciškaus aikštę. Čia turėjo skaityti improvizuotus mokyklų laiškus miestui ir valdžiai, kuriuose išreiškė savo linkėjimus ateities Mažeikiams ir vizijas, kokį miestą norėtų matyti sugrįžę po daugelio metų. IR KĄ JŪS MANOT? Toje gražioje šventėje aš pasigedau abiturientų tolerancijos ir pagarbos vieni kitiems. Skaitant laiškus kai kurių mokyklų, net ir gimnazijų abiturientai ne tik kad neklausė skaitančiųjų, bet ir trukdė svaidydami nepagarbias replikas, o kai kas jautėsi lyg krepšinio varžybose ir skleidė triukšmingus garsus.
Nesupratau, kodėl jauni žmonės stengiasi pažeminti vieni kitus, pasirodyti esą pranašesni? Juk jie visi abiturientai, juos vienija ta pati šventė, tie patys džiaugsmai, o čia vyksta kažkokios lenktynės. Negarbingos ir negražios.
Tikiuosi, kad ateityje mokyklų vadovai padarys atitinkamas išvadas ir pamokys abiturientus tolerancijos ir gražaus elgesio viešų susibūrimų metu.
Ši savaitė įdomi ir tuo, kad nuo pirmadienio buvo uždarytas eismas per rekonstruojamos Laisvės gatvės pervažas. Todėl padidėjo automobilių srautai Naftininkų, Gamyklos, Skuodo ir Algirdo gatvėmis. Kai kuriose sankryžose eismą dėl to reguliuoja policijos pareigūnai. Bet tik kai kuriose. Antradienio rytą, kai lijo lietus, policininkas sąžiningai padėjo mažinti mašinų kamščius Gamyklos ir Algirdo gatvių sankryžoje.
Kitoks vaizdelis buvo Algirdo ir Skuodo gatvių sankirtoje: ten net šviesoforo nėra, tad vairuotojai gadino nervus, norėdami kuo greičiau pravažiuoti. Ir kas keisčiausia, toje sankryžoje taip pat budėjo policijos ekipažas, bet pareigūnai tūnojo automobilyje ir į lietų net nekišo nosies: važiuokit kaip norit, kamščiai – ne mūsų reikalas. Ar nereikėtų ant tokio automobilio pakabinti lipduko: jis neima kyšių, bet jis bijo lietaus.
[email protected]

2 Atsakymai į “Ne visos miesto šventės sklandžios ir gražios”

 1. Ingrida parašė:

  Na dėl miesto šventei pasirinktos vietos “tinkamumo” nesutinku, gerbiamas Šisbeitauskai: nei tai vaizdingas kiemelis, nei gražus kampelis (ir vėl gėda, kad neturim tinkamos vietos nei miestiečiams, nei svečiams). Skersvejai pučia iš visų kampų – kilimai vertėsi, pavrgusios kėdės virto. Jaučiausi kaip užpečky, visų trijų pastatų: prekybos centro, bažnyčios ir kultūrcentrio neparadinėj pusėj – skylėj. Grindinys visiškai nekokybiškai paklotas, nes pati mačiau, kaip lietui palijus šventės organizatoriai šluotomis bandė sušluot vandenį į šulinį – nuolydžio vandeniui tai nepadaryta… Tentas ištemptas tik virš kolonėlių (juk dalyviai, šokėjai vienmarškiniai nesvarbūs, technika svarbiau). Ir labai jau varganos svyruojančios dekoracijos. Visai ne toks žydėjimas turėtų būti…Ne tokia turėtų būti reprezentacinė miesto šventė: šiek tiek papuošta tik “aikštė”. Čia ir užsibaigė žydėjimas.
  Na nepasisekė su oru – dažnokai mums pasitaiko, bet būtent todėl reikėjo pamąstyt organizatoriams. Buvo galima iš anksto parūpinti karštos arbatos (gerb. organizatoriai jau prie savaitę galėjo sužinoti orų prognozę iš daugybės internetinių orų prognozių svetainių), surengti šventės temą atitinkančias parodas, instaliacijas uždarose erdvėse, organizuoti konkursą, pvz. puokščių (visų norinčių: mokyklų, įmonių, floristų, darželių).
  Ir apskritai niūri buvo šventė…Miestiečiai galėjo būti kviečiami ateiti pasipuošę kokia nors gėlėta detale… Norint galima daug ko prigalvoti
  Žodžiu, gaila įdėto darbo dainininkų ir šokėjėlių (kiek repetuota), o bendras organizacinis rezultatas labai vidutiniškas.

 2. Informacijos sklaida parašė:

  Kas organizavo šventę – Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros centras. Ar Mažeikių rajono savivaldybės informacinėj internetinėj svetainėj http://www.mazeikiai.lt buvo ar yra “Žydėjimo” šventės informacija ir kvietimas. Deja NE. KODĖL? Kas turi rūpintis informacijos sklaida? Ką veikia Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojai, kurie prieš dvi – tris savaites turėjo kartu su Kultūros skyriumi įdėti informaciją apie šventę. Įdomu kiek per dvi savaites apsilankė lankytojų internetinėj svetainėj http://www.mazeikiai.lt, kurie galėjo sužinoti ir susipažinti su šventės programa. Visada “šauktas deguto sugadina statinę medaus”, taip ir šventės informacinę reklamą sugadino Mažeikių rajono administracijos Ryšių su visuomene skyrius, vadovaujant Virginijai Steponavičienei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*