Neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje pasidalyta postais

Savivaldybės mero pavaduotoja vietoj Linos Rimkienės išrinkta Rūta Matulaitienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju – Viktoras Prokopčukas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį sušauktas neeilinis Savivaldybės posėdis, kuriame buvo sprendžiamas kai kurių personalijų klausimas. Iš mero pavaduotojo pareigų atleista konservatorė Lina Rimkienė ir į šį postą paskirta socialdemokratė Tarybos narė, VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio vadovė Rūta Matulaitienė.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo laisvas postas atiteko taip pat socialdemokratui – Viktorui Prokopčukui, šiuo metu einančiam Mažeikių švietimo centro direktoriaus pareigas.

Balsavimą prireikė kartoti

Posėdis vyko tiesioginiu būdu Savivaldybės kultūros centro didžiojoje salėje – kad būtų galima organizuoti slaptą balsavimą.
Kad procedūra būtų trumpesnė, Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius pasiūlė vienu metu spręsti abiejų personalijų klausimus.
Atidarius balsadėžę, pastebėta klaida: dėl L. Rimkienės atleidimo rasta devyniolika biuletenių – vienu daugiau nei posėdyje dalyvavo narių, dėl V. Prokopčuko vieno biuletenio pritrūko.
Komisijos pirmininkas Jonas Žičkus informavo, kad konstatuoja tik faktą, o balsai nebuvo skaičiuoti. Savivaldybės merui teko skelbti pakartotinį balsavimą.
V. Macevičius politikus paragino atidžiau imti balsavimo biuletenius, perskaityti, kas ten įrašyta.

Laisvi postai – socialdemokratams

Neeiliniame Tarybos posėdyje dalyvavo 18 jos narių. Konservatorių frakcija, Savivaldybės taryboje turinti šešis mandatus, penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje pareiškė, kad kontaktiniame posėdyje nuspręsta nedalyvauti, nes posėdžio metu bus svarstomi ne pirmo būtinumo klausimai. Savo sprendimo frakcija, išskyrus Tarybos narę Genoveitą Gricienę, nepakeitė.
Posėdyje taip pat nusprendė nedalyvauti ir abu visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių pavasaris“ nariai Virginijus Sungaila ir Ona Kelpšienė.
Už L. Rimkienės atleidimą iš vicemero pareigų balsavo 17 Tarybos narių, vienas balsavo prieš.
Taip pat balsai pasiskirstė ir balsuojant už V. Prokopčuko kandidatūrą. Tarybos sprendimu jis paskirtas Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju nuo 2021 m. sausio 5 d. politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu 2019–2023 metų Savivaldybės tarybos kadencijai.
Tarybos nariai taip pat balsavo ir už tai, kad vicemero pareigoms 2019–2023 metų Savivaldybės tarybos kadencijai būtų paskirta R. Matulaitienė (tik vienas Tarybos narys pasisakė prieš).

Susiformavo nauja dauguma

Šie postų pokyčiai yra susiję su naujos valdančiosios daugumos Taryboje susiformavimu, apie kurią buvo pranešta lapkričio pabaigoje vykusiame posėdyje.
Naujos daugumos susitarimą pasirašė trijų frakcijų seniūnai: partijos „Laisvė ir teisingumas“ – Sigutė Bernotienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – Milda Šukienė bei socialdemokratų – Jonas Jurkus.
Į daugumą sugrįžo liepos mėnesį išmesti „valstiečiai“, atsisakyta konservatorių. Per pusantrų Savivaldybės tarybos kadencijos metų valdančioji dauguma keičiasi jau ketvirtą kartą.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

16 Atsakymų į “Neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje pasidalyta postais”

 1. Samtis parašė:

  Zinoma,kad gaila.Dedu ranka prie sirdies…Cia,Linos atleidimas neapsiejo be Laimutes pagalbos-atkersijo gerai pamaisiusi puoda samciu ,ar raganos sluota…

 2. Daiva parašė:

  Konservatorės L.Rimkienės pavadinta šimtmečio ,,Mes nieko negalim” komanda, pagaliau sulaukė pačio geriausio momento ir parodė L.Rimkienei ką jie gali – L.Rimkienė buvo išpirdolinta iš užimamų vicemerės pareigų.

  ,,Ne vienerius metus dabartinio konservatorių kandidato į merus kurstoma nesantaika, netiesos skleidimas, įžeidinėjimas, neigiamo požiūrio į savivaldybę kaip įstaigą, darbuotojus formavimas davė savo vaisių – likome mero rinkimuose treti” taip „Būdui žemaičių“ po paskutinių savivaldos rinkimų sakė LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas Vaidotas Balzeris.

  Po I mero rinkimų turo A. Tenys pareiškė:,,V. Macevičiaus laimėjimo atveju koaliciją greičiausiai sudarys socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir žalieji.” Nors ir pavėluotai tačiau paskutiniai įvykiai parodė, kad Socialdemokratų partijos lūkesčiai pildosi su kaupu. Kaip matyti, visi išrinktieji politikai jau spėjo pabūti valdančiojoje koalicijoje ir (ne)darė tai ,kad Mažeikiai būtų rajonas, kuriame gera gyventi. Ypatingai tą gerą gyvenimą pajuto mero V.Macevičiaus politinio ( asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

 3. vilija parašė:

  Tvarka bus,kai tiepadlos skrabalai kaip jurkai, kryžiai issprogines.Tokių parazitų nė korona negriebia.

  1. Vilijai parašė:

   Belinkėdama blogo kitam, nesulauk to paties sau.

 4. Gaila dėl Rimkienės... parašė:

  Gaila dėl Rimkienės…

 5. Klausimas parašė:

  Ar savivaldybės tarybai vadovauja “šventuolis” Jurkus? Kada antikorupcijos komisija pasidomės Jurkaus veiklos
  skaidrumu,direktoriaujant šilumos tinkluose?Kiek pajamų bendrovė gavo už šimtus tonų parduoto metalo laužo,gauto iš demontuotų katilų,magistralinių ir kvartalinių šilumos trasų vamzdynų?Kaip bikuro katilų statybos
  konkursus laimėjo latvių firma “Comforts”,su kuria prieš konkursą apie pusmetį buvo vedamos konsultacijos?Kur dar aplinkosaugos reikalavimų pažeidimai? Ar gali žmogus dirbti taryboje?

  1. Tas pats parašė:

   Juk va dukroms namus pristatė tai dar anūkams reikia ,,,kažin ar bus teisybė Lietuvoje ,,o jau apie mažeikius nėr ką kalbėti …..

 6. Tikimes parašė:

  Pagunda didele,Lietuvai skirta 4,1 mlrd euru dar nebaigtiems projektams igyvendinti ir dar 1,7 mlrd euru naujiems projektams,ispudingos sumos.Karbauskis su skverneliu ir ju chebra baigia nagus nusigrauzti.Gerai, kad nors rinkimai pakrypo i palankesne puse,gal virsu paims teisingumas,viltis yra,nors sako,kad viltis-durniu motina.

 7. bkinda parašė:

  Kokia jurkaus giminaitė nutūps į prokopčiuko vietą?

 8. LIŪDNA parašė:

  Mažeikiuose kažkokia anomalinė zona.Liaudis balsavo,rinko,norėjo naujų permainų,o rezultatas-tarsi grįžtame trisdešimt metų atgal.Išvada kaip ir aiški.Investiciniai ES fondai,neskaidrios sutartys,,,atkatai” kaip magnetas traukia senuosius praeitos kadencijos veikėjus,jie nerimsta,perversmas po perversmo,kada tai baigsis?

 9. Anonimas parašė:

  Ar įmanoma Mažeikiuose ką nors nuveikti nebūnant jurkaus giminaičiu?

 10. DRMC mokytoja parašė:

  Rūta – puikus žmogus ir vadovas. Sėkmės jai.

 11. 6D3A parašė:

  “Vlast meniajetsia” Bebrai padarė perversmą: Jurkus su savo giminaičiais užgrobė valdžią (nors rinkėjai nebalsavo už socdemus). Dar kartą pamatėm, kad politikai dirba ne žmonių naudai, o varžosi tarpusavyje dėl įtakos sferos. Per tokias intrigas ir sąmokslus, dėl kovos už būvį, neturi kada dirbti, užmiršo savo priedermę. Mažeikiams – krachas su tokiais “valdytojais”. Matysim, kas užims Prokopčiuko vietą, kas iš jurkaus giminių, gal Sida?

 12. Oo parašė:

  Perversmas ne eiliniu mazeikieciu naudai,dar nepasibaige vieni korupcijos tyrimai…

 13. mumija parašė:

  Visiems įgrisę socialdemokratai, gyventojų neprašomi, senu įpratimu, veržiasi į valdžią, net koktu. Jiems rūpi ne rinkėjų valia, o savo interesų tenkinimas. Šlykštu.

  1. Komedija parašė:

   Kai socdemai buvo susimetę su konservatoriais, šlykštu nebuvo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*