Nelegalių darbuotojų nustatyta ir mūsų rajone

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Po karantino atnaujinus daugelio sektorių veiklą, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) tikrino įmones dėl nelegalaus darbo.
Patikrinimų metu Mažeikių mieste bei rajone veikiančiose įmonėse nustatyta per trisdešimt nelegalaus darbo atvejų.

Dėmesys – rizikingiausiems sektoriams

Inspektoriai daugiausia tikrino statybų, viešojo maitinimo ir apgyvendinimo, transporto ir apdirbamosios pramonės sektorių įmones. Teigiama, kad Lietuvoje nelegalus darbas labiausiai paplitęs būtent šiose srityse. Tai parodė ir birželio–rugpjūčio mėnesiais inspektorių atlikti patikrinimai.
Visoje Lietuvoje per tris vasaros mėnesius surengti 379 nelegalaus darbo patikrinimai. Nustatyta, kad statybų sektoriuje dirbo 196 nelegalūs darbuotojai, viešojo maitinimo ir apgyvendinimo – 111.
Tikrintos ir transporto įmonės: 51 patikrinimo metu nustatytas 71 nelegaliai dirbęs asmuo. Apdirbamosios pramonės sektoriuje nustatyta 40 nelegaliai dirbusių žmonių.

Patikrinimai – ir mūsų rajone

VDI patarėjos komunikacijai Jurgitos Kažukauskaitės-Sarnickienės „Santarvei“ pateiktais duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Mažeikių rajono ūkio subjektuose buvo atlikti 22 patikrinimai dėl nelegalaus darbo.
„Šių patikrinimų metu Mažeikių rajone nustatyti 34 nelegaliai, nedeklaruotą darbą dirbę asmenys. Iš jų daugiausiai – 14 asmenų nelegaliai dirbo statybų sektoriuje. Po vieną–tris tokius asmenis suradome apdirbamosios gamybos, prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose“, – informavo J. Kažukauskaitė-Sarnickienė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*