Nemokamas keliones vieni giria, kiti vertina atsargiai

Mažeikių miesto bei priemiesčių autobusų maršrutais nemokamai vežami visi keleiviai – dirbantieji, moksleiviai, neįgalieji, senjorai. Autorės nuotr.

Nuo sekmadienio „Mažeikių autobusų parko“ miesto ir priemiesčio autobusų maršrutais keleiviai vežami nemokamai.
Tikimasi, kad tai skatins gyventojus rinktis viešojo transporto paslaugas ir tai mažins transporto srautus bei oro užterštumą.

Siekis – keisti gyventojų keliavimo įpročius

Mažeikių rajono savivaldybės ir „Mažeikių autobusų parko“ vadovai ne vienus metus diskutavo, svarstė idėją dėl nemokamo keleivių vežimo viešuoju transportu.
Pirmasis ir tvirtesnis žingsnis buvo žengtas birželio mėnesį – Savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui „Dėl nemokamo keleivių vežimo reguliaraus vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais Mažeikių rajone“.
Mažinti taršą rajone automobilių išmetamomis dujomis, keisti gyventojų keliavimo įpročius, paskatinti juos naudotis viešuoju transportu, taip mažinant nuosavų automobilių spūstis mieste ir nuosavų automobilių srautus rajone ir kartu didinant eismo saugumą – tokių tikslų siekiama šiuo sprendimu.

Subsidijuos biudžeto lėšomis

Akcentuojama, kad mažeikiškės įmonės klientai, įlipę į autobusus, turės iš vairuotojų pasiimti nulinės vertės bilietus. Kitaip tariant, už bilietus mokėti žmonėms nereikės, tačiau bilietai reikalingi dėl keleivių saugumo užtikrinimo bei jų srautų nustatymo.
Rajono gyventojų ir svečių nemokamas vežimas miesto ir priemiesčio autobusais bus subsidijuojamas Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Skaičiuojama, kad per metus tam prireiks apie 180 tūkst. eurų arba kitaip – po 15 tūkst. eurų per mėnesį.
Tarybos narių priimtame sprendime nėra apibrėžta data, iki kada žmonės bus vežami nemokamai.
Nuo sekmadienio pasikeitė ir miesto autobusų numeriai. Anksčiau 5-uoju autobuso numeriu paženklintas maršrutas nuo šiol tapo 1-uoju, buvęs 5A tapo 1A, 4-asis – 2-uoju.
Autobusų važiavimo grafikai liko tie patys.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Nemokamas keliones vieni giria, kiti vertina atsargiai”

 1. puiku parašė:

  Labai gerai sugalvota, tik ar Seda irgi priemiestis? Dažniau važiuočiau oas draugę

 2. Paaiškinsiu parašė:

  Nemokamai būtų,jei kelios Mažeikių įmonės,o būtent buvusio seimo nario bartkevič varduva ,hotrem ir dar viena visose informavimo priemonėse deklaravo,kad prisidės prie mūsų miesto.Ar čia tik deklaracijos,įvaizdžio kūrimas?Ar ,,prisidės”kai ,,laimės”konkursus ir teks numest grašius įvaizdžiui?Arba buvęs seimo narys nemokamai atsisakytų mero patarėjo atlyginimo ir padengtų šituo atlyginimų nemažą kiekį bilietukų.gi ši pozicija gramui priklausė.

 3. vidas parašė:

  Jei asmenys įlipę į autobusus turės iš vairuotojų pasiimti nulinės vertės bilietus ,suponuoja , kad keleivis be bileto galės būti baudžiamas .

  LR ATPK Keleivių važiavimas be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis …..užtraukia baudą nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.

 4. Komentaras parašė:

  Tur būt tai tęsis neilgai, kad veš nemokamai. Po to bus pretekstas pakelti bilietų kainas :)

 5. Darka parašė:

  Man smalsu ar autobusų stotyje gali but mokamas tualetas??? Tarp kitko cekiu jis neduoda :D tai kaip? Imsiuosi veiksmu.

  1. Be vardo parašė:

   Tualetas stotyje mokamas, tačiau kažkodėl užraktas veikia taip, kad 20 centų praryja, bet durys neatsidaro, pabandžius dar kartą – tas pats. Stoties kasininkės pataria rankeną įmetus centus bandyti lenkti į viršų (ar į apačią), bet tai nepadeda. Tenka kentėti ir važiuoti taip ir nepasinaudojus tualetu. Taip jau buvo keletą kartų. Gal dabar jau sutaisė tą tualeto užraktą, bet gal ir ne. Niekaip nesuprantu, kaip taip gali būti stotyje, yra tualetas, bet juo nepasinaudosi.

 6. Algis parašė:

  Tai gal ir taksi paslaugas tegu zmonem padengia biudzeto lesomis…

 7. Total parašė:

  Pritariu mažeikiams

 8. Jo parašė:

  Subingalvių valdzia mazeikiuos,sugeba tik vogt ir postais dalintis

 9. Anonimas parašė:

  Pagalvokite ar gali būti šiais laikais nemokamai? Nemokamai yra ,kai savo dviratį duodi minti kaimynei. O čia iš mūsų visų pinigų, tik kažkas darosi piarą,o ekonomikos jokios.Tad už pinigų taškymą, prisidengiant belikuom. Beje, jei rūpėtų aplinkosauga ,tokios įmonės ,kaip Ekovalis Gamyklos g. nebūtų.

 10. Mažeikiai parašė:

  Cia pats lengviausias kelias švaistyti biužeto pinigus, kad išgyventų autobusų parkas ir kosminius atlyginimus vadovai gautų, pasistengė vadovo kaimynas. Juk nulinių bilietų galima primušti kiek tik norima , niekas nepatikrins važiavo keleivis ar ne.
  Autobusų parkui dotuoti pinigų yra o melioratorių parkeliui sutvarkyti ir nebeliko.

  1. Mažeikiai parašė:

   😄😄😄😄
   Juk ne už bilietus duotuos! Nereikia viduriuoti anksčiau laiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto