Nemokamus pietus švietimo įstaigose gauna vis daugiau mokinių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo liepos 1 d. priimami prašymai dėl paramos mokiniams skyrimo. Miesto gyventojai su šiais prašymais kreipiasi į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, kaimiškųjų seniūnijų – į gyvenamosios vietos seniūniją.

Kiekvienais metais šios paramos prireikia daugiau nei dviem tūkstančiams mažeikiškių šeimų.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius primena, kad parama mokiniams priklauso nuo šeimos gaunamų pajamų.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio – 220,5 eurų (pernai šis dydis siekė 192 eurus).

Ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus, atvejais taikomos išimtys. Tuomet mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip du valstybės remiamų pajamų dydžiai – 294 eurai (pernai tai buvo 256 eurai).

Mokiniams, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų

dydžio, gali būti skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose.

Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs bus skiriami be atskiro tėvų (globėjų) prašymo, nevertinant šeimos pajamų – pagal mokyklų pateiktus sąrašus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Nemokamus pietus švietimo įstaigose gauna vis daugiau mokinių”

 1. k parašė:

  Tačiau yra Seimo narių, kuriems labai tinka liaudiškas posakis „alkanam ir vabalas – mėsa“. Jie iš parlamentinėms išlaidoms skirtų lėšų nesigėdija apmokėti net daiktų ar paslaugų, kainuojančių 2-3 eurus. Rekordiškas sutaupymas – vienas parlamentaras šiomis lėšomis apmokėjo kanceliarinę prekę iš Seimo sandėlio, nes priešingu atveju būtų tekę atsisveikinti su… 87 centais.

 2. k parašė:

  Paskutinis perliukas – vienas iš Seimo krepšinio komandos narių paprašė, kad iš parlamentinėms išlaidoms skirtų lėšų jam būtų apmokėta nakvynė viešbutyje, nes žmogus važiuoja žaisti krepšinio. Seimo Etikos ir procedūrų komisija sutiko! Pasirodo, nakvynė net ir Lietuvos viešbutyje gali būti apmokėta mūsų visų pinigais, jei ji tiesiogiai susijusi su parlamentine veikla. O komisija bendru sutarimu nutarė, kad krepšinio varžybos – tiesioginė parlamentinė veikla, nes esą taip garsinamas Seimo vardas.
  Tikriausiai konservatorius

 3. k parašė:

  Kai susirenka šeimos- tai maršas , kai p… -tai paradas. Kodėl?

 4. tam k parašė:

  Tipiški pašalpinio durnmaršinio pezaliojimai.

 5. k parašė:

  „Seimo narių kreipimąsi inspiravo siekis gauti atsakymus į klausimus dėl A.Landsbergienės vieno euro vertės sandorio po to, kai Konstitucinis Teismas pripažino Seimo nutarimą, kuriuo buvo kreipiamasi į VMI, prieštaraujančiu Konstitucijai, taip apsaugodamas Gabrieliaus Landsbergio šeimą nuo mokestinio tyrimo, tačiau kartu atimdamas galimybę visuomenei išsklaidyti abejones ir sužinoti tikrąsias su konservatorių Landsbergių šeima susijusio sandorio aplinkybes“, – teigia LVŽS.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/del-a-landsbergienes-vieno-euro-vertes-sandorio-grupe-seimo-nariu-kreipesi-i-vmi-ir-fntt-56-1333938?copied

 6. k parašė:

  „Komisija turi klausimų A.Landsbergienei dėl žemės sklypo, kuriame statoma mokykla ir darželis, galimo įsigijimo už 1 eurą. Manome, kad tas sklypas įsigytas tikrai ne už 1 eurą.
  „BaltCap“ skelbė, kad į jos įsteigtą 100 mln. eurų dydžio fondą BInF investavo visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, gyvybės draudimo bendrovė bei kiti instituciniai investuotojai.
  Galimai todėl LR piliečiai , manipuliuojant jais , yra įrašomi į pensijų kaupimo fondus , kad pagelbėti landsbergių verslui, o landsbergiai galimai pasirūpino , kad „BaltCap“ veikla būtų „teisėta“.LR prokuratūra nesurado JAV slaptojo kalėjimo Lietuvoje ,tai ir dėl šitų tipų veiklos nieko neras.

 7. to k parašė:

  tai vadinasi daugėja kandžiulnykų ,kurie įpratę viską gauti veltui ir kurie gyvena iš dirbančių mokamų mokesčių.Kam dirbti ,kai viską gali gauti.

  1. Tam k (ką reiškia tą k reidė?) parašė:

   Ne, ne todėl :) O todėl, kad viskas brangsta, vis daugiau žmonių gauna mažus atlyginimus, ir yra sunku išlaikyti šeimą, vaikus. Be to, nepamirškime, kad visi pradinukai maitinami nekokamai, va ir daugėja gaunančių nemokamus pietus vaikų.

   1. atsakymas parašė:

    ką reiškia raidė k ? tai atsakymas komentatoriui ,kuris komentavo anksčiau užsivadinęs k. Tai jo ir klauskite.

  2. Pablo parašė:

   Nu a gaila tau, nenubednesi

   1. nesvarbu parašė:

    matyt ir pats nedirbi

 8. k parašė:

  „gauna vis daugiau mokinių“ Tai vadinasi blogėja finansinė padėtis Lietuvos piliečių , o gerėja tik landzbergių (konservatorių).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto