Nepageidaujamų apgamų šalinimas veido srityje: ką turėtumėte žinoti?

Žiūrint į veidrodį jūsų žvilgsnis vis krypsta į ne itin estetiškai atrodantį apgamą? Nuolat svarstote, kaip jį neskausmingai ir saugiai pašalinti? Laimei, saugiai pašalinti apgamą dabar galima net keliais skirtingais būdais. Žinoma, prieš pradedant apgamo šalinimo procedūrą, odos darinys turi būti kruopščiai apžiūrėtas specialistų. Tik įsitikinus, kad apgamas yra gerybinis galima pradėti gydymą. Tad ką dar svarbu žinoti prieš pradedant apgamų šalinimo procedūrą?

Dėl kokių priežasčių šalinami apgamai?

Nors apgamai šalinami dėl skirtingų priežasčių, pastebima, kad estetinis vaizdas yra vienas svarbiausių aspektų, lemiančių norą pašalinti apgamą nuo veido. Iškilęs, netaisyklingos formos, ryškus apgamas dažnai tampa nepasitikėjimo savimi priežastimi, dėl ko prastėja ir psichologinė savijauta.
Visgi dažnai bijoma, ar norimas pašalinti apgamas yra gerybinis. Šioje vietoje svarbu pabrėžti, kad prieš kiekvieną apgamo šalinimo procedūrą, odos darinys turi būti kruopščiai ištiriamas. Tik įsitikinus, kad apgamas yra gerybinis gali būti pradėtas gydymas. Piktybinio apgamo atveju, bus reikalingi dar išsamesni gydytojų-specialistų tyrimai. Tačiau atpažinti piktybinį apgamą kuo anksčiau taip pat svarbu – laiku pradėtas gydymas užtikrins, kad piktybinis navikas nesiplėstų ir nepažeistų kitų organų. Tad jeigu abejojate ar ant kūno esantis darinys gerybinis, apsilankykite pas dermatovenerologus, kurie nustatys ir patars, kokiu būdu geriausia šalinti apgamą.
Norint išvengti ligos arba ją pastebėti ankstyvoje stadijoje, atkreipkite dėmesį ar turimas apgamas nedidėja, nekeičia formos. Pastebėjus, kad apgamo forma keičiasi, tampa asimetriška, atsiranda vis naujų apgamų, nedelsdami  kreipkitės pas specialistus.

Kokie yra saugūs apgamų šalinimo būdai?

Apgamus šalinti galima keliais skirtingais būdais. Kuris labiausiai tinka jūsų individualiai situacijai geriausiai nustatyti gali apgamą apžiūrėjęs ir ištyręs gydytojas. Svarbiausia įsitikinti, kad jūsų pasirinkta klinika yra patikima bei naudojanti aukščiausius saugumo standartus atitinkančią techniką.
Pirmiausia, nepageidaujamus odos darinius galima šalinti chirurginiu būdu. Taip apgamas šalinamas naudojant chirurginį peiliuką arba specialias žirkles. Po šios procedūros apgamo šalinimo vieta sutvirtinama siūlėmis, todėl gali likti nedidelis randelis. Taip pat apgamą galima užšaldyti skystu azotu. Po tokios procedūros kartais atsiranda nedidelė pūslė, kuri savaime sugyja. Be to, apgamų šalinimui gali būti naudojama elektros srovė, kuri nudegina viršutinį apgamo sluoksnį. Šis gydymo būdas tinka tik gerybiniams apgamams naikinti ir procedūrą gali tekti kartoti kelis kartus. Tiesa, šiuo metu vis labiau populiarėja apgamų šalinimas lazeriu. Tai viena moderniausių ir saugiausių procedūrų, kurios metu odos darinys efektyviai pašalinamas lazerio skleidžiamos šviesos pagalba.
Svarbu: jokiais būdais nebandykite apgamų šalinti namuose patys. Taip galite ne tik sukelti infekciją ar palikti randus, bet ir neįvertinti vėžinio apgamo rizikos.

Kaip vyksta apgamų šalinimas lazeriu?

Prieš apgamo šalinimo lazeriu procedūrą visuomet vyksta konsultacija su gydytoju, kuris kruopščiai ištiria, koks yra norimo pašalinti apgamo tipas. Jeigu nusprendžiama, kad odos darinys yra gerybinis ir jį galima šalinti lazeriu, aplink arba šiek tiek žemiau apgamo suleidžiamas nedidelis kiekis anestetikų. Nuskausminamieji gali truputį dirginti, bet šis pojūtis greitai praeina ir yra lengvai ištveriamas. Vietinė nejautra padeda išvengti skausmo apgamo šalinimo metu.
Kai pritaikoma vietinė anestezija, pradedama tolimesnė apgamo šalinimo procedūra. Specialaus lazerio spinduliai nukreipiami į nepageidaujamą odos darinį formuojančias ląsteles. Šios ląstelės sugeria šviesą, todėl aplinkiniai audiniai nėra pažeidžiami. Tokiu būdu yra paskatinama ląstelėse-taikiniuose esančio vandens absorbciją, o absorbuota energija lemia tolimesnį ląstelių garinimą ir nykimą.
Apgamų šalinimas lazeriu užtikrina gerokai greitesnį gijimą lyginant su chirurgine intervencija. Paprastai veido oda atsigauna per 5-7 dienas. Apgamo pašalinimo vietos atsistatymas primena rando gijimą. Iš karto po procedūros gydyta odos sritis parausta. Šią vietą du kartus per dieną būtina tepti antibakteriniu gydančiu tepalu, kad būtų išvengta kraujo užkrėtimo ir nekiltų uždegimų. Vėliau apgamo vietoje susidaro šašiukas, kuris po kelių dienų nukrenta. Oda, užgijus žaizdai, gali likti šiek tiek paraudusi, tačiau per kelias savaites odos atspalvis susilygina.
Gijimo metu būtina rūpintis pažeista oda: naudoti antibakterinį tepalą, tepti odą drėkinančias priemones, apsaugoti gydytą vietą nuo tiesioginių saulės spindulių, vengti kasimo ar trynimo.

Kokie apgamų šalinimo rezultatai?

Gijimo trukmė ir rezultatai koreliuoja su pasirinktu apgamų šalinimo metodu. Po chirurginio odos darinių gydymo įprastai gijimo procesas užtrunka ilgiau ir yra sudėtingesnis dėl žaizdos siuvimo. Be to, tai lemia didesnę randų tikimybę. Užšaldymas skystu azotu arba deginimas elektros srove taip pat gali palikti žymes ant odos. Tuo tarpu po apgamų šalinimo lazeriu procedūros, tik labai retais atvejais gali kilti komplikacijų. Net 95 proc. atvejų lydi visiška sėkmė, kai po procedūros nelieka jokių randų ar žymių. Visgi kartais gydytos odos paviršius gali išlikti netolygus, o nepašalinus apgamo šaknies, jis gali ataugti, tačiau tai išgydoma pakartotine procedūra.

Laikas atsikratyti kompleksų!

Nepageidaujamose, aiškiai matomose vietose išdygę apgamai ne visada atrodo estetiškai. Laimei, modernios, aukščiausius standartus atitinkančios technologijos dabar leidžia visam gyvenimui atsikratyti apgamų sukeliamų kompleksų. Nedelskite ir nuvykite pas specialistus pasikonsultuoti dėl tinkamiausio apgamų gydymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto