Nepilnamečiams uždrausta dalyvauti loterijose

Nuotr. iš LRT.lt tinklalapio

Seimas pritarė siūlymui pakelti amžiaus kartelę asmenims, įsigyjantiems loterijos bilietus.

Loterijų įstatyme įtvirtinta, kad loterijos organizatorius ir jos bilietų platintojai iš bilietus perkančio asmens privalės reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tuo atveju, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų. Jeigu toks asmuo nepateiks jo amžių liudijančio dokumento, loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai privalės atsisakyti parduoti jam bilietus.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme reglamentuota, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama išmokėti laimėjimus asmenims, jaunesniems kaip 16 metų. Taip pat nustatyta, kad loterijos organizatoriams ir (ar) loterijos bilietų platintojams bei jų darbuotojams draudžiama skatinti asmenis dalyvauti loterijose siūlant jiems įsigyti loterijos bilietus jų platinimo vietose. Šis draudimas netaikomas, kai šie bilietai platinami internetu.

Naujas reglamentavimas įsigalios 2023 m. sausio 1 d. Laimėjimai pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos įsigytus loterijos bilietus jaunesniems nei 18 metų, bet vyresniems nei 16 metų amžiaus asmenims bus išmokami iki 2023 m. sausio 31 d.
Parengta pagal pranešimą žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto