Netikslūs adresai Mažeikių krašte: daugiausia aptinkama Tirkšlių ir Šerkšnėnų seniūnijose

Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis. Įmonės nuotr.

Beveik 2,5 tūkstančio – tiek šiuo metu Mažeikiuose ir miesto apylinkėse yra asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus. Dėl šio netikslumo šie asmenys gali negauti laiškų ar paštu siunčiamų svarbių dokumentų. Šie žmonės taip pat rizikuoja nesulaukti „Sodros“ išmokų, kitų institucijų siunčiamų dokumentų. Kyla grėsmė, kad šie gyventojai laiku nesulauks medikų ar ugniagesių pagalbos, jei vykdami į nelaimės vietą pareigūnai dėl netikslaus adreso sugaiš brangų laiką.

Reikėtų susirūpinti

Siekdamas sumažinti netikslių gyvenamosios vietos adresų skaičių šalyje, Registrų centras kartu su Vidaus reikalų ministerija, savivaldybėmis ir kitomis institucijomis inicijavo socialinį projektą, kuriuo siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į netikslių adresų problematiką ir paskatinti juos imtis veiksmų bei atnaujinti netikslius duomenis apie save.

„Gyventojų registro duomenys apie asmenų deklaruotas gyvenamąsias vietas yra teikiami įvairioms valstybės ir savivaldybių institucijoms, kurios šiuos duomenis naudoja norėdamos susisiekti su gyventojais ir taip atlikti jiems pavestas funkcijas. Pagalbos tarnybų pareigūnams šie duomenys padeda greitai identifikuoti asmenis ir esant reikalui operatyviai rasti įvykio vietą. Todėl, norint išvengti galimų nemalonumų, tikslios ir aktualios informacijos apie gyvenamosios vietos adresą pateikimu turėtų susirūpinti kiekvienas iš mūsų“, – sako Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Registrų centro duomenimis, šiuo metu visoje Lietuvoje yra apie 150 tūkst. asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus. Daugiausia netikslių adresų galima rasti didmiesčiuose, kur, natūralu, savo gyvenamąją vietą yra deklaravę daugiau asmenų, tačiau nemažai tokių atvejų yra ir kaimo vietovėse.

Netikslūs adresai Mažeikiuose – kur jie?

Žvelgiant tik į Mažeikius ir miesto apylinkes, daugiausia netikslių adresų galima rasti Tirkšlių ir Šerkšnėnų seniūnijose esančiose gyvenvietėse ir, žinoma, pačiuose Mažeikiuose, kur netiksliu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu gyvena daugiau kaip 200 gyventojų.

Mažeikių rajono savivaldybėje daugiausia gyventojų, kuriems kyla rizika susidurti su nepatogumais dėl netikslaus deklaruotos gyvenamosios vietos adreso, yra Šerkšnėnų seniūnijai priklausančiuose Žemalės ir Plinkšių kaimuose. Taip pat nemažai tokių asmenų gyvena Mažeikių apylinkės seniūnijoje esančiuose Bugenių, Purvėnų ir Kurmaičių kaimuose.

Netikslūs adresai kaimo vietovėse atsiranda dėl paprastos priežasties – pavadinimai gatvėms čia suteikti gana neseniai, namų numeriai – taip pat, tačiau ilgą laiką ten gyvenantys asmenys, kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę nurodydami tik kaimo ar miestelio pavadinimą, po minėto adresų pasikeitimo nesikreipė į seniūniją ar savivaldybę dėl adreso patikslinimo.

Deklaruotas gyvenamosios vietos adresas taip pat gali būti netikslus dėl to, kad NT objekto, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, adresas nėra registruotas Adresų registre ar Nekilnojamojo turto registre, taip pat, jei nėra sutvarkyti paveldėjimo dokumentai.

Kaip pasitikrinti ir ką daryti?

Kiekvienas asmuo turi teisę nemokamai susipažinti su savo tvarkomais duomenimis, o Gyventojų registre esantį deklaruotą gyvenamosios vietos adresą galima sužinoti atvykus į deklaravimo įstaigą – seniūniją ar savivaldybę, taip pat elektroniniu būdu prisijungus prie Registrų centro savitarnos sistemos.

Be to, Registrų centras sukūrė naują aplikaciją, kuri leidžia asmeniui pagal pavardę ir asmens kodą pasitikrinti, ar jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra tikslus. Tikrinimo aplikacija pasiekiama adresu www.registrucentras.lt/tikrinti-adresa.

Deklaruoti savo gyvenamąją vietą ar patikslinti duomenis galima atvykus į deklaravimo įstaigą – seniūniją ar savivaldybę, taip pat internetu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų portalo ar Registrų centro savitarnos.
Parengta pagal valstybės įmonės Registrų centro pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto