Netrukus nuaidės pirmieji tarptautinio Mažeikių meno festivalio akordai

Tarptautinio Mažeikių meno festivalio meno vadovas Džeraldas Bidva (dešinėje)
ir jo pavaduotojas Ričardas Grušas kviečia žmones mėgautis festivalio renginiais.

Ruduo į Mažeikius kasmet atneša turiningą mūsų krašto kultūrinio gyvenimo reginį – tarptautinį Mažeikių meno festivalį.
Rugsėjo 23–spalio 28 dienomis vyksiantis festivalis bus jau 16-asis. Jo metu mažeikiškiai galės dalyvauti 10 renginių, kuriuose pasirodys menininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Ukrainos, Sakartvelo, Jungtinių Amerikos Valstijų.

Atidarymas – jau kitą penktadienį

Tarptautinio Mažeikių meno festivalio atidarymas įvyks rugsėjo 23 d. Tądien 17 val. Mažeikių kultūros centre bus atidaryta paroda „Čiurlionio įkvėpti“.
Festivalio meno vadovas Džeraldas Bidva pastebėjo: nemaža dalis muzikantų, be to, kad intensyviai muzikuoja, dar turi ir kitą pomėgį – tapybą.

„Man kilo idėja surengti muzikantų tapybos darbų parodą. Vienoje bendroje parodoje bus eksponuojami dešimties muzikų paveikslai. Autoriai parodos atidarymo metu muzikuos, papasakos, kaip tie kūriniai atsirado, pasidalys mintimis apie dailės ir muzikos sąsajas“, – pasakojo festivalio meno vadovas.
Po parodos pristatymo, 18 val., didžiojoje kultūros centro salėje festivalio atidarymo koncerte žiūrovų lauks Lietuvos kamerinio orkestro, ansamblio „Giunter percussion“ muzikantai, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis pianistas Andrius Žlabys.

Mažeikių publika ypatinga

D. Bidva pasakojo, kad Vilniuje ir muzikantai, ir įvairių meno institucijų vadovai žino apie tarptautinį Mažeikių meno festivalį. Festivalis jau pelnė aukštą meninį lygį pasiekusio ir jį išlaikančio renginio vardą.
Kai organizatoriai kviečia menininkus dalyvauti, jie ilgai negalvodami sutinka, nes žino: Mažeikiuose laukia publika, kuri supranta, mėgsta muziką, teatrą. Tad organizatoriams lieka tik suderinti datas, programą.
D. Bidva pacitavo buvusio šio festivalio meno vadovo, profesoriaus Sauliaus Sondeckio kadaise išsakytą mintį, kad Mažeikių publika yra ypatinga.

„Tą jis sakė nuoširdžiai ir aš manau lygiai taip pat. Šiltas priėmimas, atlikėjams publikos siunčiamos ovacijos atsistojus… Retai kur taip būna. Ne vienas artistas nustemba, kad festivalio renginių lankytojai taip dėmesingai, taip šiltai klausosi ir paskui nuoširdžiai dėkoja“, – apie mažeikiškius festivalio renginių lankytojus kalbėjo Lietuvos kamerinio orkestro ir „Kremerata Baltica“ orkestro koncertmeisteris, smuikininkas D. Bidva.

Neš žinią apie taiką ir viltį

Mažeikiškis Ričardas Grušas yra tarptautinio Mažeikių meno festivalio meno vadovo pavaduotojas.
„Festivalis ir rengiamas tam, kad žiūrovai pajaustų dvasinį džiaugsmą, galbūt nusiraminimą ir viltį. Nes šiandien visi gyvename labai neramiu laiku. Kai rašėme projektą dėl festivalio finansavimo, galvojome apie tai, kaip pavadinti festivalį. Nutarėme, kad tai bus TAIKOS ir VILTIES festivalis“, – kalbėjo mažeikiškis.

Festivalio programoje numatyta, kad du renginiai vyks Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje,
o kiti – Mažeikių kultūros centre.

R. Grušo minčiai pritarė ir D. Bidva. Anot jo, menas, kultūra, muzika yra tai, kas žmones nuramina, suteikia teigiamų emocijų, gerumo. Ukrainoje vykstant karui, sklandant žinioms apie ekonominius sunkumus pasaulyje, tokių emocijų labai reikia.
Neatsitiktinai festivalio renginių programoje atsirado du kolektyvai iš Ukrainos ir Sakartvelo – iš Lietuvai giminingų, draugiškų šalių, kuriose lietuviai sutinkami kaip broliai ir seserys.

Kviečia domėtis ir atvykti

Festivalio organizatoriai teigė, kad, formuojant programą, ypatingų naujovių nebuvo ieškoma. Koncertai, dramos ir šokio spektakliai, dailės paroda – tokie renginiai festivalyje vykdavo ir ankstesniais metais. Formatas išlieka, tačiau renginiai bus nauji, kiti.
Šiais metais festivalio renginiai vyks tik dviejose vietose – Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

„Programa mums susiklostė taip, kad koncertai įvyks ten, kur ši – TAIKOS ir VILTIES programa – skambės geriausiai. Manau, kad žiūrovai neliks dėl to nuskriausti. Noriu padėkoti Džeraldui. Jis, važinėdamas po visą pasaulį, mato, susitinka, bendrauja su geriausiais kolektyvais ir turi progų pakviesti juos dalyvauti festivalyje. Tai tik dėl Džeraldo įdirbio tarptautiniame Mažeikių meno festivalyje mes matome tokio aukšto meninio lygio, žinomus pasaulyje kolektyvus“, – kalbėjo R. Grušas.
Organizatoriai mažeikiškius ir rajono svečius kviečia sekti informaciją apie festivalio renginius ir aktyviai juose dalyvauti.
Loreta BUTKUTĖ
Nuotr. autorės ir iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto