„Niekieno vaikai“: pagalba ligoninėse atsidūrusiems vienišiems vaikams

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai palaiko vienišus vaikus ligoninėse. VšĮ „Savanoriai vaikams“ nuotr.

Artimo žmogaus nuraminimas, apkabinimas ar geras žodis svarbus kiekvienam vaikui. Ypač atsidūrusiam nepavydėtinoje situacijoje, pavyzdžiui, ligoninės palatoje. Deja, ne visi sergantys vaikai turi galimybę atsiremti į tvirtą petį – šią problemą siekia spręsti iniciatyva „Niekieno vaikai“. Nuo šiol prisidėti ir paremti bėdoje atsidūrusius vaikus gali kiekvienas, internetinėje parduotuvėje „Pigu.lt“ įsigijęs specialias akcijos kojinytes.

Padeda savanoriai

Iniciatyva „Niekieno vaikai“ gimė praėjusių metų birželį Indrės Vileitės ir Marianos Sutkienės dėka.
„Dažniausiai sunkioje padėtyje neturi į ką atsiremti vaikai iš krizinėse situacijose esančių šeimų, nesaugios aplinkos ar iš vaikų globos institucijų. Pastarosiose stinga darbuotojų ar savanorių, kurie galėtų lydėti sergantį vaiką į ligoninę. Tai itin pažeidžiamos grupės, kurioms būtina visokeriopa pagalba. Ją ir stengiasi suteikti net naktį kartu ligoninėje budintys mūsų savanoriai“, – teigia iniciatyvos „Niekieno vaikai“ vadovė Ieva Šuipė.
Nors veikla gana nauja, nauda jau matoma – vaikai iš specialiai atrinktų ir apmokytų savanorių gauna taip reikalingą palaikymą, patenkinami jų emociniai poreikiai. Be to, žaisdami ir bendraudami su savanoriais vaikai tampa gerokai ramesni, linksmesni, jie turi galimybių įgyti naujų žinių ir įgūdžių, o svarbiausia – jiems netenka didžiosios dalies laiko leisti vienumoje.

Laukiančiųjų pagalbos – daug

Iniciatyvos savanoriai budi ir prie kūdikių – jie gauna daugiau fizinio kontakto, kas gerina jų fizinę ir psichinę raidą. Tokių vaikų, kuriems reikia pagalbos, yra daug. Todėl svarbu užtikrinti, kad netrūktų savanorių ir jiems reikalingų priemonių vaikams prižiūrėti. Čia pagalbos ranką ištiesė ir prie iniciatyvos prisijungė internetinė parduotuvė „Pigu.lt“.
„Simboliška, kad iniciatyvos logotipe vaizduojamas mažą paukštelį saugantis didesnis paukštis. Turime pagloboti ir padėti užaugti mūsų patiems mažiausiems. Šiuo metu iniciatyvos savanoriai lanko vaikus keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau pagalbos reikia ir mažesniuose šalies miesteliuose esantiems vienišiems vaikams. Džiaugiamės turėdami galimybę prisidėti prie svarbios iniciatyvos ir kviečiame savo klientus kartu dalytis gerumu“, – pasakoja „Pigu.lt“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė.

Kviečiami įsigyti kojinytes

Elektroninės parduotuvės „Pigu.lt“ lankytojai kviečiami įsigyti iniciatyvos logotipu ir etikete papuoštas vieno dydžio kūdikių kojinytes. Už jas gautos lėšos bus skiriamos iniciatyvai, kuria siekiama globoti sergančius vaikus, įgyvendinti ir plėtrai į kitus Lietuvos miestus.
Įsigytas kojinytes bus galima nemokamai atsiimti „Pigu.lt“ parduotuvėse arba užsisakyti kitą patogiausią prekių pristatymo būdą – į artimiausią terminalą, paštomatą, pašto skyrių ar pristatymą per kurjerį.
Visą informaciją apie iniciatyvą ir tai, kaip prie jos prisidėti, galima rasti šioje nuorodoje: https://pigu.lt/lt/t/niekeno-vaikai
Parengta pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto