Choreografijos mokyklos modernaus šokio studija „Niuansas“ iš M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre Vilniuje vykusio tarptautinio baleto ir šiuolaikinio šokio festivalio-konkurso „Allegro 2016“ parsivežė nemažai apdovanojimų.
Parodę savo sugebėjimus ir galimybes mažeikiškiai pamatė, kad dar ir patys turi ko pasimokyti.
Vienintelis toks konkursas
Modernaus šokio studijos „Niuansas“ vadovė Jelena Legenzovienė „Santarvei“ pasakojo, kad šokio festivalyje-konkurse „Allegro“, vykstančiame jau ketvirtus metus, jų kolektyvas nedalyvavo tik pirmaisiais metais. Šiemet į šią šokio šventę vyko apie pusšimtis „niuansiečių“.
Festivalyje-konkurse pasirodo šokėjai mėgėjai nuo 3 metų ir vyresni – solistai, duetai, grupės ir kolektyvai. Dalyviai gali rinktis baleto, charakterinio, neoklasikinio, modernaus, šiuolaikinio ir liaudies sceninio šokio kategorijas.
„Allegro“ – vienintelis Lietuvoje vykstantis šios srities konkursas, tad jis yra labai populiarus – čia susirenka labai daug šokėjų ne tik iš Lietuvos. Tai, kad čia dalyvauja įžymių baleto artistų, tokių kaip Eglės Špokaitės, Nerijaus Juškos baleto ir šokio mokyklų šokėjai, daug ką pasako apie konkurso lygį. Šiemet konkursas vyko dvi dienas, mes jame pasirodėme antrąją dieną“, – pasakojo J. Legenzovienė.
Daug prizinių vietų
Labiausiai šiemet pasisekė vyriausiems – 14–17 metų amžiaus „Niuanso“ šokėjams: šiuolaikinio šokio kategorijoje už šokį „Viskas tvyro ore“ jiems paskirta pirmoji vieta.
Šioje šokių šventėje „niuansiečiai“ laimėjo net tris antrąsias vietas. Už pačių sukurtą šokį antrąją vietą pelnė šeštos klasės mokinės – duetas Auksė Razutytė bei Elanda Tiškutė. Kitą antrąją vietą komisija skyrė 7–9 metų amžiaus „Niuanso“ šokėjams už šokį „La la la“. Dar viena antroji vieta atiteko kolektyvo mišraus amžiaus grupei už šokį „Rudenėlis“.
Šiuolaikinio šokio kategorijoje prizinė – trečioji – vieta skirta solo šokusiai Austėjai Kleinaitei, o solo šokį atlikusi Austėja Kleišytė pateko tarp finalininkų. Abi šios mergaitės atliko savos kūrybos šokius.
J. Legenzovienė džiaugiasi, kad į konkurso finalą pateko ir daugiau „Niuanso“ šokėjų – šiame konkurse tai taip pat yra didelis pasiekimas. Finalininkais tapo kolektyvo grupėje šokę 7–9 metų „niuansiečiai“, sušokę „Lopšinę Nr. 6“, bei 10–13 metų amžiaus grupė, atlikusi šokį „Kas tai?“.
Atsirado siekiamybė mokytis
Dviem to paties amžiaus grupėse šokusiems „Niuanso“ kolektyvams teko konkuruoti. Pasak J. Legenzovienės, geriau sekėsi šiek tiek vyresniems, turintiems didesnę patirtį.
„Smagu, kad mūsų šokėjai patys kuria šokius, improvizuoja. Itin sėkminga yra vyresniųjų grupėje solo partiją šokančio Dainiaus Bero sukurta improvizacija – ne veltui jiems paskirta pirmoji vieta“, – kalbėjo „Niuanso“ vadovė.
J. Legenzovienė pažymėjo, kad visi konkurse parodyti šokiai, išskyrus „Rudenėlį“, buvo premjeriniai.
„Grįžom pakylėti, dvi naktis beveik nemiegoję. Pamatėme, kad dar tikrai ne viską mokame, tad ateičiai atsiranda kažkokia siekiamybė kurti ir mokytis. Pasidžiaugiau dar ir tuo, kad po daugelio metų sulaukėme komplimentų, jog „Niuanso“ vaikų – labai gražios rankos. Šokėjams tai iš tiesų yra labai didelis komplimentas. Vaikų laisvė, kūryba, improvizacija, gebėjimas ne kompleksuoti, o atsipalaiduoti ir išreikšti save scenoje yra labai didelis mūsų pasiekimas“, – įsitikinusi J. Legenzovienė.
Saulius RUDŽIONIS