Norinčiųjų modernizuoti individualų namą – dvigubai daugiau

Nuotr. iš Aplinkos ministerijos archyvo

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų.
Mažeikiškiai – tarp aktyviausių mažesnių savivaldybių gyventojų.

Skaičius kasmet auga

Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų.

 „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trejų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, – sako Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Tarp aktyviausių – mažeikiškiai

Paraiškų skaičius, gautas iš trijų didžiųjų šalies savivaldybių, sudaro beveik 30 proc. visų gautų paraiškų skaičiaus. Daugiausiai paraiškų gauta iš Kauno miesto bei rajono (atitinkamai 80 ir 77 paraiškos), Vilniaus miesto bei rajono (atitinkamai 86 ir 52) ir Klaipėdos miesto bei rajono (atitinkamai 30 ir 29) savivaldybių.

Tarp mažesnių savivaldybių šiame kvietime aktyvumu išsiskyrė Mažeikių rajono savivaldybė (pateiktos 47 paraiškos), Kėdainių raj. sav. (35), Kaišiadorių bei Šilutės raj. sav. (pateikusios po 32 paraiškas).

Poreikis didelis

Daugiausiai vieno dviejų butų namų, kuriems prašoma finansavimo yra F energinio naudingumo klasės – 856 pastatai, E klasės – 158 pastatai, D klasės – 123, G klasės -117 pastatų, o C klasės – 68 pastatai.

Skaičiuojama, jog šiandien gyvenamosios paskirties pastatai sudaro 2/3 (64 proc.) viso šalies pastatų fondo ploto, kur individualūs namai, vertinant pagal plotą, sudaro 34 proc. bendro Pastatų fondo ploto). Didžioji šių pastatų dalis (75 proc.) statyti iki 1993 m. ir yra žemesnės nei C energinio naudingumo klasės.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos inf.

4 Atsakymai į “Norinčiųjų modernizuoti individualų namą – dvigubai daugiau”

 1. mažeikietė parašė:

  Tikrai gražios renovuotų namų spalvos yra dabar! Užtenka beskonybės į dailės/šokių mokyklos pastatą pasižiūrėjus: 4 spalvos!

 2. parašė:

  Dabar ne laikas modernizuotis, dabar visi taupom, Aplinkos ministerija seną dainą prieškarinę gieda. Reikia durnam būti šiuo metu įsipareigoti, prasiskolinti. Apsiraminkit „projektų stūmėjai“.

 3. Anonimas parašė:

  Kokia graži atnaujinto namo spalva… Mažeikiuose visi atnaujinti namai beveik vienos spalvos. Nuobodu…

  1. Taip parašė:

   Jūs visiškai teisus/i. Deja, kad tai priklauso nuo vieno žmogaus, turinčio atiotinkamą galią priimti sprendimus, kaprizų. O taip norėtųsi įvairesnių, ryškesnių spalvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto