Norinčiųjų švęsti Tirkšlių 440-ąjį gimtadienį lietus neišgąsdino

Aštuntasis Tirkšlių Rudens kermošius šiemet sutapo su miestelio 440-mečio jubiliejumi.
Šeštadienį tirkšliškiai kalbėjo, kad tokios minios žmonių jų miestelio pušynas seniai nebuvo matęs.


ŠV. MIŠIOS, EISENA
IR KONCERTAS
Iškilmės prasidėjo Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčioje – čia už buvusius ir esamus miestelio gyventojus buvo aukojamos šv. Mišios. Religinius ir pasaulietiškus kūrinius Mišių dalyviams dovanojo iš Mažeikių kilusi Klaipėdos muzikinio teatro solistė – sopranas Valerija Balsytė.
Pasibaigus Mišioms, į Tirkšlių pušyną pajudėjo šventinė eisena. Jos priekyje į svečius iš Pievėnų atvykę garsieji Velykų kareiviai nešė penkias širdis simbolizuojančius miestelio vėliavą ir herbą, eisenos dalyvių žingsnių darnai atitarė Sedos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras „Griaustinis“.
Šventiškai išpuoštoje Tirkšlių pušyno aikštėje iškelta miestelio vėliava, sveikinimo žodį tarė Seimo narys Jonas Stanevičius, po to įvyko pučiamųjų orkestro koncertas.
PRAMOGOS IR VAIKAMS,
IR SUAUGUSIESIEMS
Kaip ir visada, vienas pagrindinių Rudens kermošiaus akcentų – įvairios žirgų rungtys bei lenktynės. Šiemet dėl penkių taurių varžėsi žirgų sporto mėgėjai iš Anykščių, Panevėžio, Klaipėdos, Žagarės, Priekulės, Gargždų, Platelių, Šeduvos ir Mažeikių rajono Stumbrų žirgynų – iš viso trylika komandų, trisdešimt penki raiteliai ir penkiasdešimt žirgų.
Keturias valandas, kol raiteliai ir jų auklėtiniai demonstravo savo jėgas ir galimybes, pušyne vyko tikras kermošius. Vaikai važinėjosi žirgo tempiama karieta, džiaugėsi batutais, ragavo gausybę saldumynų.
„Žmonės kalba apie sunkmetį, bet iš to, kaip perka saldainius, taip pasakyti negalėčiau. Kita vertus – tokios šventės juk ne kasdien būna, tad kodėl tėveliams nepalepinus savo vaikų“, – juokėsi spalvotais saldainiais prekiavusi moteris.
PAKEITĖ SPECIALYBĘ
Prekiautojai siūlė žmonėms įvairiausių suvenyrų, žaislų, medžio ir odos dirbinių, paveikslų, vaistinių arbatžolių, norintys galėjo išbandyti laimę loterijoje be pralaimėjimų, medaus smaližiai turėjo progą įsigyti ne tik jo, bet ir kitų iš bičių gaunamų produktų ar net paragauti saldžiojo bičių midaus.
Originalius iš obels medienos išskaptuotus raktų pakabučius, žvakides, šaukštus, vazas siūlė tą dieną savo specialybę pakeitęs Mažeikių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Mažeikių dūdoriai“ vadovas Vidmantas Alčauskis. Čia pat kaip gimsta tokie suvenyrai demonstravęs vyriškis juokavo, esą gal kada nors tai taps jo pirmuoju amatu. Kol kas tai tėra malonus laisvalaikio praleidimas. Vidmantas žmonėms siūlė iš jo turimų ruošinukų patiems pasigaminti norimą suvenyrą. Medžiagos turįs paruošęs sočiai – užteksią visai žiemai.
O koks kermošius be šašlyko dūmų ir alaus, nuo kurio ne vienam pynėsi kojos, putos!
GAUSU APDOVANOJIMŲ
IR PADĖKOS RAŠTŲ
Jau krapnojant lietui, pasibaigus žirgų lenktynėms, nugalėtojams buvo įteiktos taurės.
Pirmojo konkūro, kuriame rungėsi vaikai iki 14 metų, nugalėtoja tapo Anykščių komandos atstovė Ingrida Ramaškaitė su žirgu Oreonas. Jai atiteko bendrovės „Saurida“ įsteigta taurė.
Komandinio jojimo rungtyje nepralenkiama buvo Stumbrų žirgyno komanda – Laura Kontenytė, Laura Dambrauskaitė bei Jordanas Juška – iškovojusi „Orlen Lietuva“ bendrovės taurę.
Trečiojo konkūro nugalėtoja I. Ramaškaitė su žirgu Žalgiris į Anykščius išsivežė Mažeikių rajono savivaldybės taurę.
Tirkšlių seniūno taurę žirgų lenktynėse laimėjo jauniausia varžybų dalyvė – vienuolikmetė L. Kontenytė.
Jauno žirgo rungtyje lydere tapo ir bendrovės „Kvistija“ įsteigtos taurės nusipelnė joniškietė Laura Gasiulytė ir jos gražuolis žirgas Kentauras.
Žirgų lenktynių organizatorius Andrius Kontenis pastebėjo, kad penkiasdešimčiai žirgų Tirkšlių pušyno stadionas per ankštas, tad ateityje iš komandų ir jų dalyvių planuojama imti startinį mokestį – tada norinčiųjų dalyvauti varžybose gal sumažėtų.
Tirkšlių seniūnas Klemas Sobutas geru žodžiu minėjo buvusius Tirkšlių savivaldos vadovus – Donatą Dimavičių, Leonardą Antaną Deimontą bei Ireną Reivytienę, padėkos raštus įteikė šventės organizatoriams, tokiais raštais ir atminimo dovanėlėmis pagerbti dvylika gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkų iš Letenių, Balėnų, Užlieknės, Voverių, Pievėnų kaimų bei Tirkšlių miestelio.
„Sodybas šiemet atrinko seniūnijoje sudaryta komisija. Kasmet renkame vis kitus šeimininkus, tad visiems yra postūmis puoštis ir tvarkytis, taip žmones skatiname tobulėti“, – „Santarvei“ sakė K. Sobutas.
NETRUKDĖ NEI LIETUS,
NEI TRAUMOS
O po visų kalbų prasidėjo koncertas. Šventės dalyvius linksmino neseniai susikūręs Užlieknės estradinis ansamblis „Vakaras“, šoko Tirkšlių vidurinės mokyklos merginų šokių kolektyvas „Impro“, keletą dainų padovanojo dainuojantis Seimo narys L. Kernagis, o tikros šokių aistros aikštėje įsisiautėjo scenoje pasirodžius „Patruliui“, kuriam puikią nuotaiką žiūrovams sukelti netrukdė nė sugipsuota ranka.
Nesiskirstė tirkšliškiai ir prasidėjus gegužinei, prie kurios vairo stojo grupė „Žentai“. O pertraukos tarp jų pasirodymo metu susirinkusiųjų laukė staigmena – užgniaužę kvapą žiūrovai stebėjo fakyrų grupės „Ugnies šokis“ iš Vilniaus liepsnų šėlsmą.
„Stengėmės šventės dalyviams sudaryti kuo įvairesnę programą, kuri patiktų ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms. Stengtis buvo verta – juk tirkšliškiai tokį gimtadienį švenčia vienintelį kartą“, – džiaugėsi Tirkšlių kultūros centro direktorius Remigijus Kudla.
Jono STRAZDAUSKO nuotraukos.: Šventinė tirkšliškių eisena judėjo pagrindinėmis miestelio gatvėmis.

Iškilmingas šventės momentas – keliama Tirkšlių vėliava.

Dar minutė kita, ir taurės pasieks savo naujuosius šeimininkus.

Seniūno taurė atiteko jauniausiai varžybų dalyvei L. Kontenytei.

Po iškilmingų oficialių kalbų ir sveikinimų – Sedos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ koncertas.

V. Alčauskis savo pomėgį medžio drožybai vadina atsipalaidavimu nuo kasdienybės.

Tarp puikiai tvarkančių savo sodybas – Zinaida ir Edmundas Urbonai.

Įtempta varžybų akimirka…

Beveik visą dieną šventės dalyviai galėjo grožėtis gražuoliais žirgais ir jų sportiniu pasirengimu.

Žirgų lenktynes žiūrovai stebėjo įsitaisę kas kur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto