Nors situacija rinkoje nepalanki, „ORLEN Lietuva“ dirbo pelningai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

2018 metų pirmąjį ketvirtį „ORLEN Lietuva“ fiksavo: 1,232 mlrd. JAV dol. pajamas; 17 mln. JAV dol. EBITDA pagal LIFO; 98 proc. naftos perdirbimo produktų gamyklos pajėgumų panaudojimą.

Kaip teigiama „ORLEN Lietuva“ pranešime, nepaisant neigiamų makroekonominių pokyčių rinkoje, bendrovė pirmąjį šių metų ketvirtį dirbo pelningai. Tai pavyko pasiekti padidėjusių pardavimo apimčių dėka (lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jos padidėjo vienu procentu).
„ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo produktų gamykla dirbo beveik maksimaliu pajėgumu, išnaudojant 98 proc. pajėgumo (86 proc. – tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais).
Nepalanki situacija rinkoje lėmė sumažėjusį EBITDA pagal LIFO rodiklį, kuris siekė 17 mln. JAV dol. lyginant su 41 mln. JAV dol. tuo pačiu periodu pernai.
„Šiuo metu esame susitelkę į svarbius gamyklos remonto darbus ir koreguojame mūsų veiklos modelį, siekiant susidoroti su rinkos iššūkiais. Mes taip pat analizuojame galimas investicijas ateityje ir diskutuojame dėl jų palaikymo Lietuvos vyriausybėje, pagal mūsų pasirašytą bendradarbiavimo deklaraciją. Taip pat tikimės pagerinti logistikos kaštus ir taip padidinti verslo efektyvumą“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki.
Bendrovės „ORLEN Lietuva“ ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės bendradarbiavimo deklaracija buvo pasirašytą šių metų kovą. Ji apima galimą bendradarbiavimą ir bendrus vyriausybės ir „ORLEN Lietuvos“ lūkesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto