Norvegijos labdaros fondo direktorė: „Svarbiausia yra vaikai“

Nuo praėjusio ketvirtadienio Norvegijos labdaros fondo „A hand to children“ direktorė Sarita Bartlett laikinai eina VšĮ „Ištiesk ranką vaikams“ direktorės pareigas. Penkiolika metų Norvegijoje gyvenanti amerikietė šiai įstaigai vadovaus iki bus išrinktas naujas direktorius bei ištirtas prieš porą savaičių kilęs skandalas. NERIMAVO DĖL VAIKŲ
S. Bartlett savo atvykimo į Mažeikius tikslą apibūdina taip: vaikai, pinigai, darbuotojai, institucijos. Labdaros fondo „A hand to children“ direktorė teigė, kad ji ir fondo steigėja Inger Ellen Nicolaisen labiausiai nerimavusios dėl įstaigoje gyvenančių ir ją lankančių vaikų – pastarųjų savaičių įvykiai galėję neigiamai atsiliepti jų buvimui Všį „Ištiesk ranką vaikams“.
„Blogiausia, kai kalbama apie tą ar aną, o apie vaikus pamirštama. Džiaugiuosi įsitikinusi, kad ir dabar čia vaikai puikiai jaučiasi“, – sakė S. Bartlett.
Tačiau kalbėdama apie darbuotojus, dabartinė įstaigos vadovė nebuvo taip optimistiškai nusiteikusi. S. Bartlett pripažino, kad kolektyve problemų būta. Tai įrodo ir prieš kurį laiką steigėjai rašyti laiškai.
„Anksčiau aš apie juos nieko nežinojau. Dabar perskaičiau. Baisiuosi ta situacija… Tačiau pasistengsime, kad tų nesutarimų nebeliktų. Su visais darbuotojais kalbėsiuosi individualiai, darysime grupinį aptarimą. Tikiuosi, kad visi darbuotojai liks šiame darbe“, – kalbėjo laikinoji įstaigos vadovė.
S. Bartlett sakė, kad dabar kalbėti su kolektyvo žmonėmis yra ypač sunku: jie iš karto pradeda verkti, akivaizdu, kad yra giliai sukrėsti.
„Dabar labai sunku suprasti, kaip buvo iš tikrųjų, nes žmonės emociškai labai jautrūs. Tikiuosi, kad jie išsišnekės, ir mes turėsime geresnę organizaciją nei buvo iki šiol“, – vylėsi direktorė.
Tačiau įstaigos vadovė jau turėjusi progos įsitikinti, kad, nežiūrint į susiklosčiusias aplinkybes, visi darbuotojai labai sąžiningai ir profesionaliai dirbą savo darbą.
S. Bartlett sakė, kad praėjusių metų spalio mėnesį lankėsi Mažeikiuose. Tada ją sužavėjo velionės direktorės Ritos Rimkienės darbas.
„Ji labai daug pastangų įdėjo į šios organizacijos veiklą. Labai nuliūdau išgirdusi apie direktorės netikėtą mirtį“, – kalbėjo S. Bartlett.

PRADĖTAS AUDITAS
Praėjusiais metais labdaros fondas „A hand to children“ Mažeikiams skyrė apie 300 tūkst. litų. Daugiau nei 250 tūkst. litų gavo VšĮ „Ištiesk ranką vaikams“. Iš Savivaldybės biudžeto pervesta 54 tūkst. litų.
Jau pradėta tikrinti, kaip tos lėšos buvo naudojamos. Norvegijos labdaros fondo lėšų naudojimą tikrina audito įmonė „Rezultatas“. Savivaldybės kontrolieriai aiškinasi, kaip buvo naudojami biudžeto pinigai.
„Jeigu paaiškės, kad turime pinigų, priklausančių kitai institucijai, mes iš karto juos grąžinsime. Nesmagu dėl visų tų įvykių. Norėjome padėti vaikams, tačiau dabar atrodo, kad darėme kažką blogo. Dėl to labai blogai jaučiamės“, – kalbėjo labdaros fondo direktorė.
S. Bartlett vylėsi, kad pastarųjų savaičių įvykiai nepakenkė jų fondo įvaizdžiui. Taip pat pageidaujama, kad Generalinė prokuratūra kuo greičiau pradėtų tyrimą.

APTARTOS GALIMYBĖS
Praėjusį penktadienį Norvegijos ambasadoje I. E. Nicolaisen atstovė susitiko su Norvegijos ambasadoriumi bei Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės patarėjomis.
S. Bartlett džiaugėsi, kad kontrolierės patarėjos labai teigiamai atsiliepė apie VšĮ „Ištiesk ranką vaikams“ veiklą.
„Man buvo paaiškinta, kad buvo du konkretūs atvejai, dėl kurių kontrolierė lankėsi šioje įstaigoje. Pirmiausia jai rūpėjo trijų vaikų paėmimas iš šeimos. Noriu akcentuoti, kad mes visiškai nesusiję su tų vaikų paėmimu. Tai – ne mūsų jurisdikcija“, – susitikimą komentavo direktorė.
Susitikime buvo aptartos Norvegijos labdaros fondo „A hand to children“ galimybės. Tikimasi, kad per artimiausius penkerius metus Lietuvai skiriama pinigų suma labai išaugs.
„Mes ir Šalaševičiūtės patarėjoms sakėme, kad pasitrauksime, jeigu čia nesame laukiami. Tik pasakykite. Tačiau jeigu reikia mūsų pagalbos – padėsime. Mums svarbiausia – vaikai, nes tik dėl jų buvo įsteigta šita įstaiga. Nepaisant suaugusiųjų rietenų, vaikai turės prieglobstį“, – sakė Bartlett.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
„Nesmagu dėl visų tų įvykių. Norėjome padėti vaikams, tačiau dabar atrodo, kad darėme kažką blogo. Dėl to labai blogai jaučiamės“, – kalbėjo labdaros fondo direktorė S. Bartlett.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto