Mokyklose nuaidėjo Paskutinis skambutis

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=530 template=caption]Paskutinis skambutis ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios varpai ketvirtadienio rytą nuskambėjo apie pusaštunto šimto rajono abiturientų. Keturias rajono gimnazijas ir tris vidurines mokyklas baigiantys moksleiviai rajono valdžiai perdavė savo mintis ir linkėjimus.

Miestą užplūdo jaunimas

Nors ir apniukęs, ketvirtadienio rytas Mažeikiuose buvo kiek kitoks: vietomis skambėjo dainos ir muzika, palydimi linksmo jaunatviško juoko – taip abiturientai į Paskutinio skambučio šventę kvietė savo mokytojus.
Atvežti spalvingų, išpuoštų autobusų, abiturientai, nešini savo gimnazijų, mokyklų vėliavomis, tradiciškai, jau ne pirmus metus, rinkosi į aikštę prie savivaldybės Kultūros centro.

Linkėjimai miestui ir valdžiai

Muziką ir dainas persmelkė bažnyčios varpų gaudesys, skelbiąs apie rajono abiturientų Paskutinio skambučio šventės pradžią. Ją vesti šiemet patikėta Merkelio Račkausko gimnazijai. Gimnazistų pasveikinti ir pagerbti atėjo rajono Savivaldybės vadovai, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas Zenonas Degutis.
Šventės vedėjai Goda ir Julius perduoti linkėjimus rajono valdžiai ir miestui vieną po kito kvietė visų rajono gimnazijų ir mokyklų atstovus, į dangų su abiturientų svajonėmis kilo įvairiaspalviai balionai, skambėjo abiturientų atsinešti simboliniai mokyklų skambučiai.

Pirmadienį – egzaminas

Dar minutė kita, ir abiturientai su savo auklėtojomis fotografavosi atminimui ir suko autobusų link – prieš jų akis – kelionės į gražias rajono vietas, kitokie šventiniai renginiai.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pasidžiaugė, kad šiemet į šventę susirinko visi rajono abiturientai, išskyrus Politechnikos mokyklos dvyliktokus, kurie Paskutinį skambutį švenčia kitu metu.
Pirmadienį abiturientų laukia rimtas išbandymas – privalomasis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas.

14 Atsakymų į “Mokyklose nuaidėjo Paskutinis skambutis”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Vaikai iseis i nezinomybe ! ? Svarbu,kai istoje kur nori mokytis,baige tikrai gautu darbus pgl,turima profesija.Lietuvos Vyriausybe senai turi apie tai gerai pagalvoti,kad jaunimui nereiketu isvykti svetur. Sekmes moksleiviams egzaminuose ir kad issipildytu visu jusu norai!

 2. Baron Münchausen parašė:

  Na taip, „Rackausko gimnazistai pro langus praejo,tai atrode tarytum pamise…..gal ka pavartoje….mergos cypia, klykia…fuiiiiii“- reikia gi iššižviegti, juk tuoj prasidės rimtasis-tikrasis gyvenimas – ėjimas į oligarchijos skerdyklą. Suprantu tas merginas, kad pats laikas pradėti žviegti ir išsižviegti, o vėliau bus cahana – teks sėdėti tėvams ir seneliams ar meilužiams, ar mafijozams ant sprando užpečky, gražiai atrodyti ir neprarasti konkurencingos dailios figūros.

 3. Dd parašė:

  Nekreipkit dėmesio, vaikai, į tuos paistalus ,kad triukšmavote!!! Mūsų šeima kasmet girdi tuos patriukšmavimus ir visada prisimename savo vaikų paskutinius skambučius , net širdį suspaudžia…. Sėkmės egzaminuose ir visų norų iišsildymų !!!

 4. Iksius parašė:

  Tolerantiškesni triukšmui? Dovanokite, darželį taip pat vieną kartą gyvenime baigia. Tai tegul ir darželinukai triukšmą kelią. Tai tokių įvykių, kurie būna vieną karą gyvenime yra daug. NEGALIMA TRIUKŠMAUTI IR ABITURIENTAI BUVO SIAUBINGI SU SAVO TRIUKŠMU. Reikia gerbti visuomenę,. Nori triukšmauti važiuok į mšką, o ne po miestą spygauk kaip prievartauk\jama karvė. Blogai, labai blogai.

 5. Aš Abituriento mama parašė:

  O aš džiaugiuosi ir tuo pačiu liūdžiu, nes vaikas išvyks iš namų. Jaunimas nebuvo toks triuksmingas!!!!!!!!!
  Sekmes egzaminuose

 6. ... parašė:

  Tikri pavyduoliai. Visais laikais tai buvo svente. Tik anksciau dar garsiau budavo,nes vazinedavo su automobiliais. Su kuriais pypindavo istisai. Bet tai yra metuose viena diena. Nereikia cia isterikuoti,kad pergarsiai… sekmes egzaminuose,abiturientai ;)

 7. Abituriento mama parašė:

  Ar kiekviena ryta taip triuksmauja,tikrai ne.Nereikia buti tokiems pagiezingiems,piktiems.Zinokit tikrai vaikai verke,ir berniukams sirdi suspaude,kad tikrai eina i pabaiga mokslai.Bukim tolerantiskesni,pasidziaukim ju svente.Sekmes egzaminuose abiturientai!!!

 8. kosmaras to centra parašė:

  Prie MKC jie ne 4 val.triuksmaut pradejo, o tik 7…ar net velesne valanda…O be to, kai as 12 klasiu baigiau, jaunimas nebuvo toks triuksmingas ir pan. 4 val.pradet paskutinio skambucio linksmybes…..absurdas. O be to cia jug paskutinis skambutis…mes tada verkeme, kad paliekame mokyklos suola, kad daugiau jau i pacius graziausius metus niekad nebegrisim, kad atsiveria durys i savarankisko, jau suaugusio zmogaus gyvenima. Dziaugdavomes ir linksmindavomes per diplomu iteikima, per isleistuves…..patys svarbiausi ir sunkiausi egzaminai dar tik pries akis. Po tokiu linksmybiu ziurek ir egzas gali nelabai bepasisekt…

 9. Centra parašė:

  Gaila tokių žmonių,kaip košmaras,pamiršo kad ir pats buvo jaunas,o gal nebaigęs 12 klasių,tai iš pavydo iki šiol nežino kur dėtis ir prie ko kabinėtis :) Mūsų šeima nė vienas negirdėjome jokio triukšmo(gyvename šalia MKC), Mūms niekas netrukdė,kai žmogus nori miego tai jis ir miega,o ne klausosi kas kur krebžda. Sėkmės abiturientams!!!

 10. Pedagogė parašė:

  Aššelmiškaipavydžiu gražių jaunystės metų!
  GERO SKRYDŽIO MOKSLUOSE, ABITURIENTAI!

 11. kosmarui parašė:

  Man jūsų labai gaila… Ir visai ne todėl, kad šiandien neišsimiegojote…

 12. rackauskas parašė:

  Bet uztat santatve juos ir i straipsnio foto idejo… va ka reiskia redaktore ir dirrltore klasiokes…

 13. Tadas parašė:

  Labai gražus nuotraukos antras planas – nuskurę ir iškraipyti šviestuvai.

 14. kosmaras parašė:

  Bet cia tai jau virsune…..nuo 4.30 val.sitaip pradet triuksmaut.Ramybes metas iki 6 val.,tad cia jau kaip ir viesosios tvarkos pazeidimas. Jug ne jusu vienu miestas, kiti zmones miego nori, jiems i darbus, vaikams mokyklas. Rackausko gimnazistai pro langus praejo,tai atrode tarytum pamise…..gal ka pavartoje….mergos cypia, klykia…fuiiiiii

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto