Nugalėtoją lėmė baudų metimai

Pirmą kartą 3X3 čempionate kovojusi „BC Silverstars“ ketveriukė tapo turnyro nugalėtoja. Nuotrauka iš klubo archyvo

Panevėžyje vykusiame Lietuvos 3X3 krepšinio čempionato finaliniame etape vieną iš titulų iškovojo Mažeikių „BC Silverstars“ krepšininkai – jie tapo U17 varžybų nugalėtojais.
Šis čempionatas vyko aštuoniais etapais, šeštasis buvo surengtas ir Mažeikių paplūdimio sporto aikštyne. Krepšininkai varžėsi aštuoniose grupėse – pagal amžių ir pajėgumą.
„Mūsų septyniolikmečių komanda dalyvavo šešiuose etapuose. Pirmajame, kuris vyko Radviliškyje, tapo nugalėtojais, o kituose žemiau prizinių vietų nekrito. Tai leido po Šiaulių „Edge“ septyniolikmečių užimti antrąją vietą ir patekti tarp aštuonių stipriausių komandų, kurios iškovojo kelialapį į finalinį turnyrą Panevėžyje“, – „Santarvei“ pasakojo klubo vadovas Svajūnas Sidabras.
Finalinis etapas dėl nepalankių oro sąlygų vyko sporto salėje. Aštuonios U17 komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. „BC Silverstars“ savo pogrupyje iškovojo pirmąją vietą ir pusfinalyje susikovė su Utenos atstovais. Mažeikiškiai užtikrintai nugalėjo varžovus rezultatu 15:9 ir pateko į finalą, kur jų laukė Skuodo komanda.
„Finalas vyko atkakliai, kaip ir priklauso finalui, – rungtynių laikas pasibaigė lygiosiomis 11:11. Pratęsimas buvo žaidžiamas iki tol, kol viena komanda nuo kitos atsiplėš dviejų taškų skirtumu, ir mums tai pavyko – jau pratęsimo pradžioje prieš Pijų Daukontą varžovai prasižengė, jis šaltakraujiškai sumetė abi baudas ir tapome turnyro nugalėtojais“, – apie finalo intrigą pasakojo klubo vadovas.
Be P. Daukonto, klubo garbę gynė ir čempionato rengėjų prizais buvo apdovanoti Mažeikių sporto mokyklos auklėtiniai Simas Stonys, Eimantas Turauskas ir Elvinas Nabažas.