Nukirstų ąžuolų kaltininkų nustatyti nepavyko

Nuotr. iš unsplash.com tinklalapio

Prieš porą mėnesių „Santarvė“ rašė apie Židikų seniūnijoje Senmiestės kaime savavališkai nukirstus šimtamečius ąžuolus.
Vietos aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą tik įsikišus Aplinkos apsaugos departamentui. Deja, nustatyti kaltininkų nepavyko.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė „Santarvę“ informavo, kad jau baigtas tyrimas dėl Senmiestės kaime iškirstų medžių, kurį atliko departamento Šiaulių valdybos Mažeikių Aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai.
„Tyrimo metu surinkti UAB „Nordic Agra“ (įmonė šiuo metu dirba žemės sklypą, kuriame išpjauti medžiai) atstovo, ūkininko, kuris nuomojo žemę iki gegužės 31 d., seniūnės Skirmutės Stasytės ir UAB „Mitesco“ atstovo (įmonė tvarkė žemės sklypą UAB „Nordic Agra“ prašymu) paaiškinimai. Nė vienas asmuo (iš teikusių paaiškinimus) nenurodė asmens, galėjusio nupjauti medžius“, – teigiama atsakyme.
Aplinkos ministerijos specialistės atsakyme teigiama: gavus naujos informacijos apie pažeidimo aplinkybes, tyrimas bus tęsiamas. Tačiau galima suprasti: jeigu kaltininkų nustatyti nepavyks, ši žala taip ir liks neatlyginta.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Nukirstų ąžuolų kaltininkų nustatyti nepavyko”

  1. tai parašė:

    pritariu, niekas svetimas vidury dienos nevogė. Pjovė savininkas arba nuomininkas. Rašė, kad šakas vežė pardavinėjo. vadinasi yra žinančių kas. Pasiūlyti baudą savininkui ir tuoj išaiškės tiesa. Įdomus ir nuomininkas, jei nuomojo iki gegužės 31 d. Žemė nuomojama iki derliaus nuėmimo ar metų pabaigos o ne tada kai viskas pasėta ir reikia prižiūrėt pasėlius. Juokinga kad neranda kaltininkų tikėtina, kad nenori rasti.

  2. hm parašė:

    paprastai tokie dalykai be savininko zinios nevyksta. tokiu atveju, siulyciau bauda sklypo savininkui. manau greitai dingtu noras dangstyti „pjovejus“. kaip manot, aplinkos apsaugos inspekcijos pareigunai? ar vel tylesit siknas surauke kaip su dubgiriu?

  3. Siaip parašė:

    Kaip fain, zmogelis nupjoves savo miskelyje prie savo namu 8 nusususius alksnius, gauna bauda, lyg butu visa Afrikos kaima iszudes. Gi cia – galai i vandeni… Beje, del Dubgirio irgi galai i vandeni, o tiek tyre, tiek ieskojo…. Taip, ne piniguose laime, o ju kiekyje…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto