Nuo gyvenimo liūdesio mažeikiškį saugo žmona, namai ir rokas

„Esu pats geriausias muzikantas pasaulyje, nors nemoku gerai groti, nemoku dainuoti. Pasiklausęs savo dainų, vieną dieną jas kritikuoju, kitą nusprendžiu, kad skamba visai gražiai“, – juokiasi mažeikiškis Saulius Šulcas, jau daugiau nei trisdešimt metų grojantis roką.
Keturiasdešimt penkerių metų vyriškis įsitikinęs, kad gyvena gražų gyvenimą, nes šalia mylimas žmogus, nes turi jaukius namus, kur visada bėgte bėga, nes yra pomėgis, kuris suteikia galimybę draugams dovanoti gėrį, nes iki šiol dar jaučiasi esąs neišaugęs…
NORAS NUGALĖJO
Viskas prasidėjo nuo grupės „Beatles“ įrašų klausymo. Dvylikametį paauglį jie „užkabino ir nebepaleido“. Vėliau gimimo dienos proga Sauliui mama padovanojo gitarą.
„Žalio suvokimo neturėjau, kaip reikia su ja groti. Įtempiau stygas, balabanijau ir balabanijau, kol kiemo draugas suderino stygas, parodė akordus. Visų pradedančiųjų toks pats kelias – trinti pirštus į skaudžias stygas. Tačiau noras nugalėjo. Dabar pats džiaugiuosi“, – šypsodamasis prisiminė Saulius.
Pomėgis sustiprėjo, kai klasėje atsirado bendraminčių. Su Algiu Lupeika bei Viktoru Bugnevičiumi po pamokų grodavo vos ne kasdien. Pasak Sauliaus, dabar šiedu „išaugo“, tapo protingi, o jis taip ir likęs su savo vaikystės pomėgiu.
„Vienas iš jų tapo verslininku, kitas – politiku, o aš – trečias brolis Jonas. Taip ir turi būti. Kiekvienas gyvenime susirandame savo vietą“, – juokėsi pašnekovas.
Prie tų „išaugusiųjų“ Saulius priskiria ir kitą savo draugą – Valentą Juozapavičių, su kuriuo buvo įkūręs grupę „Voratinklis“. Dabar draugą labiau vilioja žvejyba nei muzikavimas.
S. Šulcas prisipažįsta, kad iki šiol nepasikeitė jo kuriamos muzikos stilius.
„Vienas prie vieno. Nusiteikiu, kad grosiu kitaip, tačiau išeina kaip visada. Draugai pasiklauso, pagiria, kad įdomiai skamba, o man atrodo, kad taip pat. Tik tiek, kad dabar šiek tiek tobulesnė kūrinio sandara, tačiau profesionalumo kaip nebuvo, taip ir nėra“, – savąją kūrybą apibūdina vyriškis, tačiau tuojau pat įspėja nemėgstąs kritikos.
Žinoma, muzikos žinovo kritiką jis priimąs, tačiau labai nepatinka, jeigu kritikuoja žmogus, pats nieko apie tai nenutuokiantis.
„Esu pats sau šeimininkas. Vieną dieną man taip patinka, kitą – kitaip. Niekam nepataikauju ir nenoriu to daryti. Kuriu sau ir savo draugams. Tiesa, apie muziką nenutuokiantiems draugams aš savo diskų nedovanoju. Kam? Juk vis tiek nesiklausys“, – sako muzikantas.
Saulius ir pats savęs nemėgsta kritikuoti. Žinoma, būna dienų, kai savąja kūryba yra nepatenkintas, suvokia, kad galėtų pataisyti vienaip ar kitaip. Tačiau greitai „pataisymų“ noras praeina – jeigu parašyta, tegul taip ir lieka.
Taip atsitiko ir su paskutiniąja plokštele, kurios viršelyje jis padarė gramatinę klaidą.
„Užrašiau, išspausdinau, o paskui pamačiau, kad žodį „pažįsti“ parašiau su gramatine klaida. Pagalvojau, kad tegul taip ir lieka: tiesiog bus kitaip nei reikia. Taip jau išėjo, kad pastebėta klaida tapo nebe klaida. O jeigu rimtai, tai kartais pagalvoju: „Oi, oi, vyruti, kaip nuslydai į apačią“, tačiau po kurio laiko apžvelgiu bendrą vaizdą ir nusprendžiu, kad yra gerai“, – pasakojo S. Šulcas.

VISŲ SVARBIAUSIA – MEILĖ
Šeima, draugai yra pagrindiniai S. Šulco kūrybos klausytojai. Tiesa, tai – laiko patikrinti žmonės.
Saulius labai išrankus draugams, nėra greitas į draugų ratą priimti nepažįstamą žmogų. Nemėgsta „suktų“ žmonių bei niurzglių.
„Pati didžiausia nuodėmė yra keikti gyvenimą. Juk pats kuriesi savąjį gyvenimą, draugų ratą. Jeigu vaikščiosi murmėdamas, tai ir gyvenimas bus liūdnas“, – tikino vyriškis.
Saulius įsitikinęs, kad, dovanodamas savąsias plokšteles, kiekvienam dovanoja dalelę gėrio.
Pasak muzikanto, jo dainų tekstai nėra skaudūs: jie „švarūs“, turintys laimingą pabaigą. Pasiklausęs Sauliaus dainų, draugas turėtų nusišypsoti, prisiminti, kad gyvenimas yra gražus, suvokti, kad visų svarbiausia yra meilė.
„Daug metų mano tekstai buvo apie meilę, nes klestėte klestėjau meile. Visus juos skyriau žmonai. Dabar bandau rašyti apie gyvenimo prasmę. Matyt, tampu filosofu“, – sakė Saulius.
Žmoną Loretą vyriškis vadina pačia protingiausia moterimi. Protingesnės jis nebuvo sutikęs. Nors jie kartu daugiau nei 23 metai, Loreta niekada neparodė esanti protingesnė už savąjį vyrą.
„Aš visiems sakau, kad Loreta – mano geriausia moteris. Mudu labai sutampame. Nebeįsivaizduoju savęs be jos. Po darbo mudu visada kartu. Blogai jaučiuosi, kai šalia nėra mano mylimo žmogaus, blogai jaučiuosi, kai namuose nebūname ilgiau nei dvi dienas. Mums gera kartu, gera namuose“, – prisipažino vyriškis.

POMĖGIS NESKRIAUDŽIA ŠEIMOS
Žmona ir dukterys toleruoja Sauliaus pomėgį, kartais ir kartu padainuoja. Tiesa, dukros kartais pasijuokia, kai, užsidėjęs ausines, prie kompiuterio tėvas rėkia visokiais balsais, tačiau tai būna labai retai.
„Mūsų šeimoje kiekvienas turi teisę gyventi taip, kaip nori“, – teigia S. Šulcas. Be to, jis mano galįs pakvailioti, nes esąs dar labai jaunas – vargu ar turi dvidešimt penkerius metus. Tiesa, pase parašyta 45, tačiau pats sau jis tiek niekada neduotų.
Saulius įsitikinęs, kad kiekvienas turi tiek metų, kiek jaučiasi turįs. „Yra jaunų žmonių, kurie niekada nesijautė esą jauni, o kiti, žiūrėk, ir numiršta jauni“, – šypsojosi jis.
Pagrindinė Sauliaus gyvenimo nuostata – pomėgis negali turėti įtakos šeimos biudžetui. Jis neperka brangios aparatūros, restauruoja senus instrumentus. Pasak jo, būtent tai ir yra įdomu. Dabar pagrindinis „pagalbininkas“ yra kompiuteris.
Šiemet S. Šulco dainą išgirdo platesnė auditorija – vyriškis dalyvavo radijo stoties „Mažeikių aidas“ talentų konkurse. Įdomu buvo išgirsti, kaip jo kūryba skamba per radiją. Teko nusivilti (įrašas skambėjo per daug tyliai), tačiau trumpam.
„Mano ego tenkina tai, kad mano dainų klausosi draugai, o namiškai įvertina teigiamai. Daugiau niekam nenoriu įtikti. Esu pats geriausias muzikantas pasaulyje, nors nemoku gerai groti, nemoku dainuoti“, – juokėsi Saulius.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto