Nuo pirmadienio galimybių paso prireiks dažniau

Galimybių pasų – ir atspausdintų ant popieriaus, ir elektroninės jų versijos – nuskaitymo procesas ilgai netrunka, tam pasitarnauja specialus tinklalapis. Linos JOKUBAUSKAITĖS nuotr.

Pirmadienį įsigalios rugpjūtį Vyriausybės patvirtintos papildomos pandemijos valdymo priemonės. Jose numatyta, kad COVID-19 liga nepersirgusiems ir nepasiskiepijusiems asmenims, norintiems patekti į tam tikras paslaugas teikiančias įstaigas, didžiuosius prekybos centrus, bus taikomi apribojimai.
Artėjant šiai datai, Vyriausybė ne kartą keitė ar pildė sprendimą dėl pandemijos valdymo priemonių, tikslino, kur negalės lankytis žmonės, neturintys galimybių pasų ar kitų dokumentų, įrodančių, kad yra imunizuoti. Pavyzdžiui, trečiadienį priimtas pakeitimas, kad galimybių paso neturintys mokiniai galės naudotis visu viešuoju transportu, o studentai – rečiau testuotis.
Mažeikiškiai ir šiandien tiksliai nežino, kokie pokyčiai visų laukia nuo pirmadienio, ar valdžia per savaitgalį nepakeis kai kurių pandemijos valdymo priemonių, nesugalvos naujų išimčių.

Prievolė dešimčiai prekybos centrų

Vienas iš pastaruoju metu labiausiai žmones dominančių klausimų – kaip nuo pirmadienio bus galima lankytis prekybos centruose.
Papildomose pandemijos valdymo priemonėse nurodyta: be galimybių paso nebus galima lankytis nebūtinųjų prekių parduotuvėse; o taip pat parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, tačiau jų prekybos plotas viršija 1,5 tūkst. kvadratinių metrų.
Pavyzdžiui, Mažeikių „Hyper Rimi“ prekybos plotas yra daugiau nei 2,6 tūkst. kvadratinių metrų, Žemaitijos gatvėje esanti „Maxima“ yra 3,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto, „Moki veži“ prekybos patalpos pastato viduje ir lauke užima 14 tūkst. kv. metrų.
Suskaičiavome, kad Mažeikiuose prievolę tikrinti klientų galimybių pasus turės vykdyti apie dešimt didžiųjų parduotuvių, užsiimančių prekyba maistu, statybinėmis prekėmis.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Nuo pirmadienio galimybių paso prireiks dažniau”

 1. ADELĖ parašė:

  Kodėl valdžia baudžia žmogų, jeigu jisai nesirgo ir neserga kovidu , nors nėra pasiskiepijes? Kaip tik turėtų ji skatinti ir toliau gyventi sveikai, stiprinti savo imunitetą, laikytis saugos reikalavimų. Tie, kurie pasiskiepijo, turėtų „jaustis saugūs“ ir nediskriminuotų tų, kurie ir be eksperimentinių skiepų sugeba gyventi sveikai, stiprina savo imuninę sistemą ir kaip avinų (nemąstančių) banda dalyvauja įvairiose „bulbynių“ šventėse bei kituose nebūtinuose susibūrimuose.

 2. Romualdas parašė:

  O kaip del nusalinimo nuo darbo be gp?

 3. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Žodžiu, esame priversti pasitrumpinti gyvenimą – nieko nepadarysi, prieš Pasaulio Vyriausybę nepašokinėsi.

  1. Anonimas parašė:

   Gyvenimas apskritai kiekvienam žmogui linkęs trumpėti, GP čia niekuo dėtas. Paprastai bijantys skiepų dėl to, kad neva tai kenkia sveikatai, nieko prieš jai kenkti seniai mokslo įrodytais faktoriais: rūko, vartoja alkoholį, valgo riebų, keptą maistą ir t. t. ir pan.

 4. parašė:

  lietuviškas talibanas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto