Ar reikėjo pirmalaikių Seimo rinkimų?

Praėjusią savaitę prie Seimo rūmų mitingavę žmonės pasirašė peticiją dėl pirmalaikių parlamento rinkimų. Antradienį Seimas atmetė opozicijos siūlymą birželio 3-iąją surengti tokius rinkimus.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina šalyje susidariusią politinę situaciją ir kokius pokyčius, jų nuomone, būtų lėmę pirmalaikiai Seimo rinkimai.

Rimantas JASELSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rimantas JASELSKIS, laikinai nedirbantis
– Priešlaikiniai Seimo rinkimai tikrai nieko nepadės. Tai būtų tik bereikalingas pinigų švaistymas. Nebent pavyktų pakeisti visą Seimą, kad nebegrįžtų senieji politikai. To siekiant būtų galima net riboti kadencijas. Pavyzdžiui, atbuvai Seime dvi kadencijas po ketverius metus ir daryk pertrauką, užleisk vietą kitiems. O kol to nėra, gal vis dėlto reikėtų patiems politikams susiimti, pasikeisti, labiau į žmones atsigręžti. Manau, sulauksime kitų eilinių rinkimų. Tada galėsime vėl pareikšti savo nuomonę.
Dažniausiai einu į rinkimus, priešlaikiniai rinkimai taip pat būtų buvę ne išimtis. Tačiau jau balsuočiau kitaip nei prieš porą metų. Pasikeitė politinis požiūris. Turbūt kitaip ir būti negalėjo, nes pati situacija pasikeitė. Žmonės prie Seimo net mitinguoti pradėjo. Jei būtų kas iš Mažeikių prieš savaitę vežęs, būčiau nuvažiavęs prie Seimo ir palaikęs ten atėjusiuosius.

Viktorija JANKAUSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viktorija JANKAUSKIENĖ, laikinai nedirbanti:
– Jei būtų priešlaikiniai rinkimai, neičiau ir nedalyvaučiau. Jau seniai esu dalyvavusi kokiuose nors rinkimuose. Yra savotiškas nusivylimas – kad ir ką žmonės išrinktų, kas ateitų į valdžią, niekas nesikeičia. Gyvenimas negerėja.
Seime vietas užima praktiškai tie patys. Todėl reikėtų pagalvoti, kaip tą situaciją pakeisti, kad tarp politikų atsirastų kuo daugiau naujų ir jaunų veidų.
Tai, kad žmonės jau pavargo kentėti, parodo ir praėjusią savaitę buvęs mitingas prie Seimo. Tik  gaila, kad niekas jų balso neišgirdo. Bent jau kol kas nėra jokių žinių apie galimus pasikeitimus.

Tatjana DOBRECKOVA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tatjana DOBRECKOVA, inžinierė programuotoja:
– Nereikėjo priešlaikinių rinkimų, ne tiek daug liko iki eilinių. Galima ir palaukti. Kam pradėti blaškytis? Priešlaikinių rinkimų prasmės nematau, tai tik papildomos išlaidos. Be to, didelė tikimybė buvo, kad bent trečdalis Seimo liktų tas pats, tai jau kartojasi metai po metų.
Jaunimas ateina į Seimą, bet jis labai greitai prisiderina prie senbuvių. Tada prasideda skandalai, tyrimai, intrigos.
Dabar dar viena mada – kaltinimai seksualiniu priekabiavimu. Tačiau manau, kad šie dalykai neturi didelės įtakos politikams. Triukšmas pakyla ir atslūgsta, o jie toliau dirba. Jei politikas garbingas, po skandalų jis pasitraukia, o jei negarbingas – pasilieka Seime.
Iš asmeninės patirties žinau, kad dažnai Vyriausioji rinkimų komisija mėgsta rinkimus sujungti –  taupydama rinkimų apylinkių ar apygardų sąskaitą. Spėju, kad jei vis dėlto būtų vykę priešlaikiniai rinkimai, būtų net sunku surasti žmonių, kurie dirbtų rinkimų apylinkėse – darbas ten „žvėriškas“, o atlyginimas mažas.
Pati visada dalyvauju rinkimuose, nes manau, kad jei nedalyvauju, vadinasi, neturiu teisės kritikuoti išrinktos valdžios. O gal vien dėl to, kad tu neatėjai ir dėl vieno tavo balso į Seimą pakliuvo ne tas žmogus, kuris galėjo ką nors pakeisti?
Jei būtent šiuo metu būtų reikėję balsuoti, pažiūrėčiau, kuris kandidatas daugiau pasiūlys, pažadės, įvertinčiau jį ne tik kaip politiką, bet ir kaip eilinį žmogų. Atkreipčiau dėmesį, kaip jis bendrauja su žmonėmis.

Stanislava GRIKŠTIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Stanislava GRIKŠTIENĖ, senjorė:
– Politika labai nesidomiu, bet rinkimuose sudalyvauju. Jei reikėtų balsuoti anksčiau laiko, taip pat eičiau ir balsuočiau, bet abejoju, ar tai padėtų. Politikai nesikeičia.
Nors pati dabar balsuočiau kitaip, nei balsavau prieš dvejus metus. Per laiką nuomonė pasikeitė ir norėtųsi, kad Seime atsirastų naujų veidų. Bet pagalvoju – ir naujieji politikai tikriausiai darys tą patį, ką ir senieji – dėsis sau į kišenes.

Dovydas GUSTYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Dovydas GUSTYS, informacinių technologijų skyriaus vedėjas:
– Jei būtų buvę surengti priešlaikiniai rinkimai, tikrai dalyvaučiau, bet kiek iš to naudos, neaišku. Tikėtina, kad po rinkimų valdžia pasikeistų, bet ar gyvenimas pasikeistų į gerą – sunku pasakyti. Dabar pagalvojus, net nežinau, už ką balsuočiau, jei reikėtų. Gal vis dėlto už tuos pačius politikus.
Jei reikėtų rinkti Seimo narį, tektų gerai pamąstyti ir pasidomėti juo.
Iš tiesų, norint pokyčių, reikėtų žmonėms dar daugiau mitinguoti, nes vienybėje jėga. Aš esu dar iš tos kartos, kuri prisimena Sausio 13-osios įvykius. Jie parodė, kad susitelkę mes galime pasiekti daug. Taip reikėtų elgtis ir dabar.

Žydrūnas TVARONAVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Žydrūnas TVARONAVIČIUS, prietaisininkas:
– Teko girdėti apie priešlaikinius Seimo rinkimus, bet neaišku, ar jie duotų naudos, nes valstybei tai kainuos papildomus pinigus. Pats paprastai dalyvauju rinkimuose, tik ne visada tenkina jų rezultatai. Žmonės mažai eina balsuoti.
Dabartine valdžia daug kas yra nusivylęs, manau, gal dėl to išankstiniai rinkimai būtų buvę aktyvesni. Bet aš pats net nežinočiau už ką balsuoti reikėtų.
Pritarčiau minčiai, kad politikams reikėtų apriboti kadencijas, kad neužsisėdėtų Seime per ilgai. Dabar juk yra nemažai užsisėdėjusių dar nuo sovietinių laikų, buvę partinėse grupelėse ir nelabai jie žiūri į šiuolaikinį žmogų. Aš vis dėlto rinkčiausi jaunesnį žmogų. Gaila, kad jaunimas labai nenoriai eina į politiką. Kodėl taip yra, galima tik spėlioti. Gal tam įtakos turi dabartiniai vadinamieji seksualiniai skandalai? Prieš dešimt metų vargu ar toks skandalas būtų iškilęs į viešumą. Dabar daugiau laisvės yra. Vis dėlto eidamas į politiką turi būti „švarus“, kad niekas nekompromituotų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto