Ar reikėtų atidirbti už socialinę pašalpą?

Nors kaimyninių rajonų valdžia jau įpareigoja savo gyventojus atidirbti už gaunamas pašalpas, mūsų politikai dar lūkuriuoja. Jie linkę laukti kitų metų, nes tada turėtų įsigalioti sugriežtintas įstatymas, reglamentuojantis socialinių išmokų skyrimo tvarką.
Situacija turėtų pasikeisti, jei bus nuspręsta, jog socialinių išmokų gavėjai, kurie atsisakys dirbti, grynaisiais pinigais gaus tik 20 proc. pašalpos, o likusieji 80 proc. skirtų lėšų bus pervesti į pasirinkto prekybos centro kortelę. Ten už šią sumą bus galima įsigyti visų būtinų prekių, išskyrus alkoholį ir tabako gaminius.
„Santarvė“ mažeikiškių klausė, ar reikėtų mūsų gyventojams atidirbti už skirtas socialines išmokas, ir kaip jie vertina planuojamą naujovę – „maisto kortelę“?


Aldona PETRAUSKIENĖ,
pensininkė:
– Nereikia kitų rajonų, užtenka mano pažįstamų rato, kad susidaryčiau kategorišką nuomonę, jog didžioji dalis pašalpų prašytojų yra asocialūs žmonės. O labiausiai kenčia jų vaikai! Sakyčiau, jeigu pašalpas gaunantys žmonės daugiau dirbtų, tai gal ir pinigus vertintų kitaip.
Mes su vyru gauname mažas pensijas, bet išgyvename ir nedejuojame. Manyčiau, kad dabar mes labai gerai gyvename. Niekada nesuprasiu tų pašalpų prašytojų!
Esu už tai, kad didžiąją pašalpos dalį pervestų į kortelę. Manau, kad tie pinigai bus bent tinkamai panaudoti.


Adelė ŽITKUVIENĖ, bedarbė:
– Pritariu, kad už gautas pašalpas atidirbti reikia, nes niekas nieko už dyką neduoda. Turiu susidariusi savo požiūrį į žmones, prašančius pašalpų. Valdžiai nereikėtų sakyti, kad jie visi piktnaudžiauja alkoholiu, nors, kita vertus, daug yra ir geriančiųjų.
Jeigu žmogus neatidirba už jam skirtas išmokas, manyčiau, kad reikėtų įvesti korteles maistui pirkti. Tačiau, prieš pervedant pinigus į šias korteles, reikėtų atsižvelgti, kokiam žmonių kontingentui yra taip daroma. Mano nuomone, kas gėrė, tas gers, ir jokie talonai, ar šiuo atveju kortelės, nepadės. O tvarkingiems socialiai remtiniems žmonėms reikia turėti ir grynųjų pinigų: mokesčiams ir panašiai.


Vytautas ZUBYS, statybininkas:
– Esu kategoriškai prieš, kad reikia atidirbti žmonėms, gaunantiems pašalpas. Nekalbu apie asocialius žmones, bet apie tuos, kurie iš tikrųjų vargsta ne dėl savo tinginystės ar girtuokliavimo, bet kitų pateisinamų priežasčių.
Kadangi Vyriausybė yra nustačiusi itin mažas pragyvenimo lygio pajamas, nematau jokios logikos dabar, kai viskas šitaip subrango, į socialinę pašalpą gaunančius žmones žiūrėti lyg į nusikaltėlius.
Kita vertus, neturiu nieko prieš planuojamas įvesti maistui skirtas korteles.


Alina ANTANAVIČIENĖ,
floristė:
– Manau, kad už gyventojams skiriamas socialines išmokas reikėtų atidirbti. Pavyzdžiui, dabar Darbo biržoje registruoti žmonės už jiems skirtas pašalpas yra įdarbinami viešiesiems darbams.
Nesutikčiau dėl planuojamo maisto kortelės įvedimo. Manau, kad žmogus turi pats nuspręsti, kaip jam naudotis pinigais, nors ir žinau, kiek daug yra girtaujančių socialiai remtinų šeimų.


Egidijus VIRKŠAS,
apsaugos darbuotojas:
– Kategoriškai sakau, kad atidirbti reikia! Mes tuos pinigus uždirbame ir jiems mokame. Pati valstybė sukūrė tokį nenorinčių dirbti pašalpų prašytojų modelį. Mes nebenorime dirbti už nustatytą minimalų atlyginimą, bet visuomet ieškome darbo ten, kur mums geriau moka. Kadangi dabar daugėja mažai mokamų darbų, tai dirbančių žmonių – kaip ir nebelieka.
Nematau nieko blogo, kad vietoj pašalpų būtų įvestos kortelės maistui. Tik svarstau: ar tik iš to prekybos centrai neturi sau kažkokios naudos. Manau, kad svarbu žmogui leisti pačiam pasirinkti, kur jam naudotis šia kortele.


Augustas STONKUS,
degalinės darbuotojas:
– Pritariu minčiai, kad reikia įdarbinti pašalpų gavėjus: kad jie po truputį atprastų nuo prašytojų vaidmens, o patys imtųsi iniciatyvos. Kad šie žmonės suprastų: keičiasi laikai, tad norint kažką turėti, reikia daug ir sunkiai dirbti.
Neturiu nieko prieš kortelę, skirtą maisto nusipirkti. Manyčiau, kad įvedant jas, reikėtų žiūrėti, kad būtų tinkamai parinkti ne tik prekybos centrai, bet ir parduotuvės, esančios kaimuose. Kaimo gyventojų patogumui jos turėtų atlikti tokias aptarnavimo operacijas.
Vaida ZIGMANTIENĖ
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

7 Atsakymai į “Ar reikėtų atidirbti už socialinę pašalpą?”

  1. Aidas parašė:

    …atidirbai už soc.pašalpą, pridavei dokumentus ir vistiek jos negausi, nes ant rytojaus, ar po savait. įsidarbinai oficialiai ! GERAS SKATINIMAS DIRBTI !!!

  2. Lietuva BRANGI. parašė:

    Normalias darbo vietas sudarytų,su sutartim, soc garantijom o ne atidirbinėt siustu. o dabar kokios soc garantijos?!! o kas bus atsakingas jei kas nutiks man bešluojant, kasant griovį kokį, o gal nuo stogo nukrisiu, ne duok die užsimušiu,VAI VAI kaip negerai daro,nereikia taip daryti. Vat taip valstybė ir verčia nelegaliai dirbt, tik kad tai žino visi ;DD . Nuprotėjimas totalus.

  3. sergejus parašė:

    maisto korteles ideja gal ir nebloga bet neaisku uz kokia suma ir kiek laiko ja bus galima naudotis kokias prekes bus galima isigyti nes paprastai maistas brangsta ne dienom bet valandom tad jei valdzia sumanys padaryti tas korteles tai gal ir neblogai butu bet atidirbt uz soc pasalpa visiska nesamone juolab kad darba siais laikais sunku susirast ir be to viskas brangsta

  4. aiste parašė:

    gausim pinigus i parduotuves kortele.o is kur gausim pinigu mokiasciam susimoket?

  5. .... parašė:

    aldona is kintu km. tun ir esi kaimulys ir tinginė ir šudą malanti idiotė.Pirma išmok lietuviškai rašyt baidykle tada teisk kitus……

  6. dievas parašė:

    uz pasalpas atidirbinet ka ce nusisnekat duokit darbo dirsim o kode dauguma isvaziave i norvegijas svedijas airijes anglijes prancizijas danijes nes ce nesamones lietuva bankrotuoja…..

  7. aldona is kintu km parašė:

    ka cia nusisnekat kad pasalpu praso tik tinginiai ir niekam tike. nenusigrybaukit viena karta ir baikit suda malti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto