Mirties bausmės taikymas: už ar prieš?

Kaskart, po didžiulio visuomenės dėmesio sulaukusio žiauraus nusikaltimo, pradedama diskutuoti apie mirties bausmę.
Nuo Nepriklausomybės atkūrimo iki 1996 metų, kuomet mirties bausmės vykdymas sušaudant buvo sustabdytas, ji buvo įvykdyta septyniems sunkius nusikaltimus padariusiems asmenims. 1998 metais LR Seimas mirties bausmę visiškai panaikino – už itin sunkius nusikaltimus skiriamas įkalinimas iki gyvos galvos.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, ką jie mano apie vis dažniau pasigirstančius raginimus nusikaltėliams vėl pradėti taikyti mirties bausmę.

Vytautas. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Vytautas, (pavardės ir veiklos pasakyti nenorėjo):
– Dabar Lietuvos kalėjimuose iš tiesų per daug nusikaltėlių, kuriems skirta kalėti iki gyvos galvos. Mums, mokesčių mokėtojams, tenka juos išlaikyti, maitinti.
Ir jeigu tokie nepataisomi veikėjai į kalėjimą sėda penktą kartą ir jau iki gyvos galvos, aišku, kad tokius reikia likviduoti.

Regina VIRKUTIENĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

 Regina VIRKUTIENĖ, prekybininkė:
– Aišku, tai priklauso nuo įvykdytų nusikaltimų sunkumo. Jei kalbame apie tokį kraupų nusikaltimą, kuris buvo įvykdytas prieš jauną plungiškę, tai tiems nusikaltėliams tikrai turėtų būti taikoma mirties bausmė.
Ką ir kalbėti – baisu. Ir toliau bus tik baisiau. Su tais humaniškais įstatymais nieko nepasieksime, į nusikaltimus linkę asmenys visiškai suįžūlėjo. Reikia kažkokių stabdžių. Humaniška ar nehumaniška tai, galime svarstyti, bet realybė – išties baisi. Nusikaltėliai niekuo dėtų žmonių  nepasigaili.

Adomas TARVAINIS. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

 Adomas TARVAINIS, senjoras:
– Aš pasisakyčiau už mirties bausmės sugrąžinimą. Kitaip jau nebeišeina, nes kuo toliau, tuo nusikaltimai darosi baisesni.
O pasodintus į kalėjimą nusikaltėlius mokesčių mokėtojai maitina. Negana to, jie dar ir visokių privilegijų susigalvoja, valstybę į teismus duoda.
Manau, kad nuspręsti, kas tą bausmę turėtų įgyvendinti, yra valdžios reikalas.

Vaidas BARANAUSKAS. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

 Vaidas BARANAUSKAS, elektrokrautuvo vairuotojas:
– Sunku vienareikšmiai pasakyti, ar esu už, ar prieš mirties bausmę.
Gal jos ir reikėtų. Ką nusikaltėlis padaro, tą turėtų gauti ir atgal. Nusikaltimai kaskart darosi vis baisesni ir nepalieka abejingųjų. Liūdna dėl to, kas ir kaip vyksta Lietuvoje.
Galima remtis ankstesne mirties bausmių vykdymo patirtimi.

Aldona ŠNIEPIENĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

 Aldona ŠNIEPIENĖ, senjorė:
– Panašu, kad situacija jau yra nebevaldoma. Valdžia nebesusitvarko su socialinėmis, ekonominėmis problemomis ir su nusikalsti linkusiais asmenimis.
Mirties bausmė, manau, yra būdas kovoti su nusikalstamumu. Kiek prisimenu, kol dar Lietuvoje mirties bausmė nebuvo panaikinta, gyventojai žinodavo, kam ir kada ji bus įvykdyta.
Mano nuomone, tas žinojimas, kad už kito žmogaus nužudymą ir pats negyvensi, gal būtų prevencija. Gal tada susimąstytų, ką daro.

Agnė MAJAUSKAITĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

 Agnė MAJAUSKAITĖ, moksleivė:
– Iš tikro nuomonės apie tai neturiu, nes čia sudėtingas klausimas. O ir kas sutiktų būti tuo budeliu?
Bet šiaip ar taip galvoju, kad kalėjimuose reikėtų įvesti tokią tvarką, kad kaliniams išlaikyti nebebūtų naudojami mokesčių mokėtojų sunešti pinigai.
Kaliniams turėtų būti sukurtos tokios sąlygos, kad jie patys užsidirbtų atlyginimą. Ir tada iš jo kaip išmano, taip tegul ir verčiasi.

3 Atsakymai į “Mirties bausmės taikymas: už ar prieš?”

  1. parašė:

    Visiškai pritariu Agnės nuomonei. Tegul kaliniai patys dirba ir užsidirba sau atlyginimą, o ne gyvena iš mūsų visų pinigų ir dar absurdiškus skundus rašinėja.

  2. Nesuprastas parašė:

    Žmonės nepagalvoja, kad nusikaltėlis – jų pačių sukurtos visuomenės šalutinis produktas. Ir visi turi prisiimti atsakomybę, todėl ir reikia išlaikyti. Nusikaltėliu negimstama, juo tampama….. O tie, kas už mirties bausmę, turėtų pagalvoti, ar patys galėtu ją įvykdyti savo rankomis….

  3. Jadzė parašė:

    Prieš. Visi darome klaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto