Nuspręsta uždaryti Krakių medicinos punktą

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras paskelbė, kad nuo sausio 1-osios bus uždarytas jam priklausantis Krakių medicinos punktas. Viena pagrindinių uždarymo priežasčių – išlaidos punktui išlaikyti gerokai didesnės nei gaunamos pajamos.
Nors į Krakius žadama siųsti mobilias medikų komandas, tačiau krakiškiai tokiu sprendimu yra nepatenkinti ir reikalauja, kad medicinos punktas išliktų.
Rajono valdžios atstovai pasiūlė alternatyvą – medicinos punktas gali išlikti, jei bus perduotas kitos gydymo įstaigos pavaldumui. Tačiau tokiu atveju daugumai krakiškių tektų pakeisti šeimos gydytojus.

Klausimas dėl Krakių medicinos punkto uždarymo buvo svarstomas bendrame susirinkime, kuriame dalyvavo ne tik Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro, bet ir savivaldos atstovai. Gausiai susirinkę gyventojai teigė norintys gauti medicinines paslaugas vietoje, kaip ir iki šiol, o ne važiuoti už kelių kilometrų į miestą.
Naujai išrinkta Krakių bendruomenės centro „Ventos vingis“ pirmininkė Indrė Bružienė po bendro susirinkimo „Santarvei“ sakė, kad vietiniai gyventojai yra nusiteikę karingai.
„Per dešimtmečius žmonės yra pripratę, kad vietoje dirbanti slaugytoja juos aplanko, suleidžia vaistų. Gali kiekvieną dieną ateiti į medicinos punktą pasimatuoti kraujospūdžio ar tiesiog paprašyti patarimo“, – kalbėjo I. Bružienė.
Gyventojų neįtikino ir medicinos punkto savininkų pateikti skaičiavimai, kad finansiškai išlaikyti medicinos punktą neapsimoka, jog jis nuostolingas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Nuspręsta uždaryti Krakių medicinos punktą”

 1. DAIVA parašė:

  Kaip visada, valdininkai ir politikai pirmiausia demonstruoja rūpestį ,,savo rato“ žmonėmis. Todėl rajono valdžios atstovai pasiūlė alternatyvą – medicinos punktas gali išlikti, jei bus perduotas kitos gydymo įstaigos pavaldumui.

 2. Anonimas parašė:

  Jau viskas aišku buvo kai mokyklą uždarė. Kažkam reikėjo pastato ir jį pagaliau gavo. Dabar eilė med punktui ir bibliotekai. Kam reikalingas pastatas su jame esančiais ,,įnamiais,,

 3. rublis parašė:

  Jei sveikatą skaičiuojame vien pinigais, pelnu tai toli neisime

 4. Siaip parašė:

  Nisamonie, nivalia uzdaryty, bloga valdze……Suprasciau, jei uzdarinetu kazkokioj gyvenvietej, isikurusioj misku gludumoj, gi cia krosiuka begdamas per 10 min. Mazeikiuose atsidursi. Iprate, cia argumentas? As va iprates, kad visos kaimynkos, kuriu vyrai uzsieni dirba, pas mane reguliariai lankosi. Bet dabar zalciai ant Kaledu grizineja, tai ka man daryt, karingai nusiteikt ir protestuot?

 5. Jonas parašė:

  Ką reiškia – jei bus perduotas kitos gydymo įstaigos pavaldumui? Perduos norintiems pasipelnyti? Žmonės nenori atsisakyti savo šeimos gydytojų – tai tegu lieka viskas kaip buvę, o tie gydytojai bent kartą galėtų apsilankyti vietoje… Laikydamiesi tokios politikos – kur mes nueisim? Belieka krautuves uždaryti…

 6. Anonimas parašė:

  Taip ir nyksta maži miesteliai, naujai valdžiai toks jausmas kad viską reikią uždaryti.. Siaubas kažkoks ????????????????‍♀️????‍♀️????‍♀️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto