Nustatyti viešojo intereso pažeidimai parduodant žemės sklypą Mažeikiuose

Nuotr. iš prokuraturos.lt

Lietuvos Respublikos prokuratūra šiandien pranešė, kad Telšių apylinkės teismas civilinėje byloje paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės Linos Matutienės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančia Mažeikiuose esančio valstybinės žemės sklypo pirkimo–pardavimo sutartį.

LR prokuratūra informavo, kad Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai savo iniciatyva šių metų vasarį pradėjo ir atliko tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo. Tyrimas pradėtas įvertinus Mažeikių rajono laikraštyje „Santarvė“ publikuotame straipsnyje pateiktą informaciją apie planuojamas gyvenamųjų namų statybas Mažeikiuose esančioje Aitvaro gatvėje.

Atliekant tyrimą siekta patikrinti, ar formuojant ir parduodant valstybinės žemės sklypą nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai, ar statyba šioje teritorijoje neprieštarauja įstatymams.

Šiaulių apygardos prokuratūra, gindama viešąjį interesą, šių metų liepą kreipėsi į Telšių apylinkės teismą, prašydama pripažinti negaliojančia žemės pirkimo–pardavimo sutartį ir taikyti restituciją.

Teismas, įvertinęs prokuratūros tyrimo metu surinktą medžiagą, nustatė, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) neteisėtai, pažeisdama teisės aktus, praėjusių metų spalį pardavė žemės sklypą vienai bendrovei. Pastaroji jau buvo įsigijusi šiame žemės sklype esančius apleistus, avarinės būklės statinius.

Teismas konstatavo, kad NŽT neatliko faktinių duomenų patikrinimo vietoje ir neįvertino, ar sklype esantys statiniai yra naudojami pagal Nekilnojamojo turto registre įregistruotųjų tiesioginę paskirtį. Nustatyta, kad tarnyba vadovavosi beveik prieš devynis mėnesius atliktu realios situacijos neatitinkančiu faktinių duomenų patikrinimu. Šis patikrinimas atliktas nagrinėjant ankstesnio statinių savininko prašymą dėl žemės sklypo pardavimo.

Teismo sprendimu 1,11 hektaro ploto žemės sklypas turi būti grąžintas valstybei, o Lietuvos valstybė uždarajai akcinei bendrovei privalo grąžinti daugiau kaip 40 tūkstančių eurų.

15 Atsakymų į “Nustatyti viešojo intereso pažeidimai parduodant žemės sklypą Mažeikiuose”

 1. Edvardas parašė:

  Tai daro šūkiai ir sovietų padlaiziai

 2. Ar tie patys ginčytino žemės sklypo savininkai yra ir SWIFT ARENA savininkai? parašė:

  Jei taip, tai gal jau užsakomos paslaugos iš mūsų miesto bendrų pinigų, prisidengiant ,,kilniais tikslais“? Būtina juos ir Mažeikių sprendimų priėmėjus stebėti dėl tolesnių galimų viešojo interesų pažeidimų mūsų mieste.

 3. Daiva parašė:

  Ir visa tai (į)vyko su išrinktų vietos politikų palaiminimu, kurie deda ranką ant LR Konstitucijos ir prisiekia gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus?!

 4. Gairė parašė:

  Prie ko čia sovietiniai laikai.Tais sovietiniais laikais ir buvo tikroji laisvė,kai galėjo žmonės ateiti prie upės,vaikščioti,maudytis,grožėtis,praleisti vakarus po darbo .Nebuvo pažymėta jokių privačių zonų. Protingi žmonės po svetimą kiemą tikrai nevaikščiojo ir be užrašymų. Vyksta dabar turtuolių susireikšminimas,galia ir kitų pažeminimas. Tie malūno pastatai seniai jau niekam nerūpėjo,bet prie vandens prieiti galėjo. Ypač svarbi ir traukianti gyventojus,vaikus,svečius yra upė,tas pylimas. Jei ten dar būtų padarę užeigą atsigaivinimui , pasėdėti pavargus,pasislėpti vasarą nuo lietaus ,nuo karštos saulės,žiemą sušalus. Čia turi būti įrengta poiilsio,atsipalaidavimo zona be suvaržymų,be alkoholio ir visokių apribojimų. Mažeikių miestas yra nuostabioje upės vingio vietoje. Bet atvykus svečiui nėra ko parodyti. Nėra aikštės,nei skvero,nei gražios pakrantės. Tikimės niekada miesto viduryje nebus privačių zonų.

  1. ? parašė:

   Kokiai partijai vadovaujant tokie cirkai įgavo pagreitį?

 5. Ašara parašė:

  Pagaliau ateina laikas,kai pradėsime suprasti visi,kad turi būti teisybė. Turtingieji taip įsijautė į visokių galimybių vaidmenį,kad tas,kuris kasdien mato,vaikšto ir viską žino,negali nieko pakeisti. Matėme visi miesto gyventojai ir skaudžiai pergyvenome dėl to pastato griovimo darbų. Tikrai reikėjo restauruoti mažąjį medinį namą,palikti jį pasižiūrėti,daug mažų langelių,,daug kambarėlių,jis įdomus ,senoviškas buvo. Ypač gaila akmenų grįsto rūsio. Visi sakėme,kad jį paliks tikrai po tais galingais medžiais. Deja neliko nieko.Aš pasidariau nuotraukų .Nors tiek. Tikime ,kad Savivaldybės gabūs ,sumanūs žmonės papuoš pylimo krantą,sugrąžins malūną . leisite vėl toliau džiaugtis upės grožiu. Gąsdina ta lentelė,,privati zona“ Širdis skauda,nesinori net eiti ten pro šalį. Nesąžiningus darbuotojus,pažeidusiems darbo tvarką ir atsakomybę ,bausti ir atleisti nuo tokių pareigų.

 6. prie sovietų parašė:

  Tokie vagys-parazitai jau seniai būtų taigoje su kirviu rankose.

  1. :) parašė:

   Eik tu sau, manau, kad nebūtų :) kažkaip iškreipti jūsų prisiminimai apie tuos laikus.

   1. :) parašė:

    Prie sovietų viską sprendė partija, ir jeigu jau valdžia nusprendė, tai taip ir vyko. Ir niekas jokių prikimo pardavimo sutarčių nebūtų atšaukęs ir jokio teismo dėl to nebūtų. Korupcija ir tais laikais puikiai vešėjo. Neidealizuokite tų laikų. O į taigą buvo vežami niekuo nekalti žmonės, be ne tie, kurie iš tikrųjų vogė.

   2. Anonimas parašė:

    Matyt, žmogus iš tų, kam „prie ruso buvo geriau“ :-))))

 7. Darius parašė:

  Šaltinelio sodose miška išpjove atsiprašant kandonai

 8. Puiku parašė:

  Ir ežiukui aišku, kad ten tikrai nešvarus sandėris buvo! Gaila, tik kad Aitvaro malūną nugriovė, ir kad valdžiažmogiai kaliūzėn nesės!

  1. Tikimybė parašė:

   Turime aktyvią p.Nagienę, sutvarkys malūno reikalus sąžiningai.

   1. Anonimas parašė:

    Prajuokinote – Nagainai labiausiai rūpi prie lovio išsilaikyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto