NVSC: atsisakantys testuotis darbuotojai gali būti nušalinami nuo darbo

Nuotr. iš Sveikatos apsaugos ministerijos archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai visoje šalyje tikrina, kaip laikomasi reikalavimų periodiškai testuoti darbuotojus dėl koronavirusinės infekcijos. Tokie patikrinimai atliekami ir mūsų rajone.

Pažeidimų nenustatė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė „Santarvę“ informavo, kad karantino režimo priemonių laikymosi bei privalomo sveikatos tikrinimo dėl užkrečiamųjų ligų kontrolės patikrinimus atlieka ir policija, ir viešosios tvarkos pareigūnai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai.
Situacija Mažeikių rajone nėra bloga. Telšių departamento Mažeikių skyriaus specialistai praėjusią savaitę patikrino penkis objektus: dvi neformaliojo švietimo įstaigas, vieną pradinę mokyklą ir dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigas.
„Pažeidimų nenustatyta, visose įstaigose vyksta privalomas testavimas pagal įstaigos vadovo sudarytą sąrašą“, – tikrinimo rezultatus apibendrino G. Ligeikienė.

Būtina testuotis

Kontrolės procesą koordinuoja NVSC – su policijos, viešosios tvarkos skyriaus, VMVT specialistais organizuojami pasitarimai, pasiskirstoma kontroliuojamais objektais ir sritimis.
Telšių departamento direktorė G. Ligeikienė informavo, kad specialistai, atlikdami karantino režimo kontrolę, turi patikrinti, kaip yra įgyvendinamas nutarimas ir dėl darbuotojų tikrinimosi, ar jie neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija – tai yra COVID-19 infekcija.
Kovo pabaigoje Vyriausybė nutarė, kad periodiškai tikrintis, ar neserga, turi asmens sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų darbuotojai (tarp jų ir teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas), socialines paslaugas teikiantys asmenys bei vaistininkai. Šiuose sektoriuose dirbantys žmonės periodiškai privalo būti testuojami ne rečiau kaip kas 7–10 dienų. Tai yra sritys, kuriose neišvengiami glaudūs kontaktai, todėl rizika užsikrėsti yra didesnė.
Vieną kartą, prieš pradedant dirbti, vykdyti veiklą, išsitirti turi: kultūros darbuotojai, aukšto meistriškumo sportininkai, viešojo maitinimo paslaugas teikiantys darbuotojai, asmenys, dirbantys prekybos srityje, užsiimantys laisvalaikio ir pramogų paslaugų teikimo veikla.

Patys turi kontroliuoti

Įstaigos vadovas turi sudaryti privalomai testuojamų darbuotojų sąrašus ir su jais supažindinti darbuotojus. Darbuotojai patys turi kontroliuoti savo testavimosi periodiškumą, tai yra numatyti, kad testavimas būtų atliekamas kas 7–10 dienų.
NVSC informuoja: darbuotojas, kuris dirba kontaktiniu būdu ir atsisako testuotis, gali būti nušalinamas (gali toliau dirbti nuotoliniu būdu) iki to laiko, kol pateiks pažymą.
Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir neatliekami šiems asmenims: kurie yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų; kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos.
Taip pat testuotis neprivaloma paskiepytiems vakcina nuo koronaviruso pagal visą skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu.

2 Atsakymai į “NVSC: atsisakantys testuotis darbuotojai gali būti nušalinami nuo darbo”

  1. Nu parašė:

    Tokiais tempais ir iki osvencimo netoli.

  2. mmm parašė:

    Greičiau pakarkite visus ir bus baigta. Užknisote su tais gąsdinimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto