Oranžiniai švyturėliai – papildomos išlaidos

Priklausomai nuo autobuso markės, švyturėlių įrengimas kainuoja nuo tūkstančio iki trijų tūkstančių litų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nutarimas nuo lapkričio pirmosios mokykliniuose autobusuose įrengti mirksinčius oranžinės spalvos švyturėlius vėl paplonins rajono Savivaldybės kišenę.
Mažeikiškiai apgailestauja, kad teisės aktas išleidžiamas, jo įgyvendinimo nepagrindus pinigais.

Ieškos pinigų Savivaldybėje

Nuo lapkričio pirmosios, norint, kad mokykliniai autobusai būtų labiau pastebimi tarp kitų transporto priemonių, ant jų stogų keturiuose kampuose privalo būti įrengti papildomi įspėjamieji oranžinės spalvos mirksintys švyturėliai. Jie turi būti naudojami tik mokinių įlaipinimo ar išlaipinimo metu bei mirkčioti tik paeiliui kairiajame ar dešiniajame mokyklinio autobuso šone. Pirmumo teisės šie švyturėliai nesuteikia, jie tik įspėja kitus vairuotojus, kad transporto priemone vežami vaikai ir būtina sulėtinti greitį, o prireikus – sustoti ir praleisti vaikus bei juos lydintį asmenį.
Mažeikių rajono mokyklos turi dešimt vadinamųjų geltonųjų autobusų. Priklausomai nuo autobuso markės, švyturėlių įrengimas kainuoja nuo tūkstančio iki trijų tūkstančių litų.
„Sunku, kai yra išleidžiamas teisės aktas, tačiau jis nepagrindžiamas pinigais. Savo biudžetą mes esame suplanavę metams ir naujos investicijos kelia galvos skausmą. Tačiau nutarimus turime vykdyti, ir jį vykdysime, lėšų tikimės iš rajono Savivaldybės“, – sakė rajono Savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

Trūksta švyturėlių

Kaip informavo švietimo skyrius, švyturėliai jau įrengti autobusiukuose, kurie vežioja Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos, Senamiesčio pagrindinės bei Mažeikių specialiosios mokyklos mokinius. Tuo tarpu Sporto mokykla, geriausių norų vedama, švyturėlių įsirengti negalėjo – pasirodo, jų jau trūksta Lietuvoje, tad teks palaukti.
„Susidaro įspūdis, kad tokias pataisas rengė tie, kurie turi pažįstamų tarp švyturėlius gaminančių ar parduodančių bendrovių, kad šioms būtų kuo didesnis pelnas. Juk mokyklinių autobusų spalva yra išskirtinė, jie ir iki šiol buvo pakankamai ryškūs ir saugūs“, – dalijosi savo nuostata Švietimo skyriaus vedėjas.
Pašnekovo manymu, tokių švyturėlių galbūt reikia didžiuosiuose miestuose, kur intensyvus eismas ir tų autobusų nematyti, bet pas mus būtų užtekę įlaipinant ar išlaipinant vaikus įjungti avarinę signalizaciją, ir kitų vairuotojų dėmesys būtų atkreiptas.

Reikalavimas laikinai sustabdytas

Kaip informavo valstybinę techninę apžiūrą vykdantys darbuotojai, autobusai apžiūrą privalo pereiti kas pusę metų. Neturėdami švyturėlių šios transporto priemonės savininkai to padaryti negalės. Tačiau šiuo metu šis reikalavimas techninės apžiūros stotyse yra laikinai sustabdytas dėl švyturėlių stygiaus.
Anot rajono kelių policijos poskyrio viršininko Nerijaus Gurausko, už važiavimą be oranžinių švyturėlių gresia įspėjimas arba bauda nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų.

One Reply to “Oranžiniai švyturėliai – papildomos išlaidos”

  1. Darius parašė:

    Keistuoliai,nepamirskite ,kad yra ir naujas isakymas naudoti kedutes vaikams iki metro penkiasdesimties berods ir pagal svori.Zmones bus priversti pirkti automobilines vaikiskas kedutes,tokiu budu prisidedami per pvm ir kitus mokescius prie biudzeto,arba per baudas uz sio isakymo nesilaikyma.Stai ir yra tos lesos jusu autobusiukams.Beda ta ,kad valdzioje berazumiai sedi,autobusiukus reikejo zymeti nuo kitu metu ir is naujo biudzeto ,jei siuo metu nera lesu…Viskas pas mus per uspakali.Dabar skolinsis ,kad aptaisyti autobusiukus,o po to reiks skola su palukanomis grazinti.Taip ir ritames i dugna.Tiesa ,o kaip su rezerviniu fondu,nejau nera nei lito?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*