„ORLEN Lietuva“ pradėjo derybas su „Lietuvos geležinkeliais“

Iš geležinkelio atšakos į Rengę Mažeikiuose liko tik tiek... Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį AB „ORLEN Lietuva“ pradėjo naują derybų su AB „Lietuvos geležinkeliai“ etapą.
Praėjusią savaitę įvykusiame susitikime, kuriame dalyvavo PKN ORLEN prezidentas Voicekas Jasinskis, Lenkijos vyriausybės atstovai ir mūsų šalies Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, sutarta dar kartą pabandyti išspręsti ginčą draugišku būdu.

Nesutarimų objektas – kelio ruožas ir tarifai

Kaip informavo mažeikiškės bendrovės atstovas spaudai Tomas Digaitis, „ORLEN Lietuva“ tikslas yra išspręsti tarifų klausimą, kitus įsisenėjusius ginčus bei abipusius teisminius ieškinius ir siekti sąžiningo bei rinkos sąlygas atitinkančio bendradarbiavimo su vežėju.
„ORLEN Lietuva“ bendrovės teigimu, po to, kai „Lietuvos geležinkeliai“ išardė geležinkelio ruožą į Rengę, naftos perdirbimo įmonė yra priversta savo produktus transportuoti ilgesniu maršrutu.
Rengės geležinkelio ruožas buvo trumpiausias (19 km) kelias į Latviją.
Šio ruožo naudojimas leido „ORLEN Lietuva“ bendrovei eksportuoti savo produktus ir suteikė galimybę bendradarbiauti su Latvijos vežėjais. Nuo to laiko, kai „Lietuvos geležinkeliai“ išardė šį ruožą, produktus tenka vežti ilgesniu, apie 150 kilometrų ilgio maršrutu.
Bendrovėms nepavyksta išspręsti ir konflikto dėl pervežimo geležinkeliais tarifų. Kaip pranešime teigia  T. Digaitis, „ORLEN Lietuva“ taikomi didesni tarifai nei kitiems klientams, nepaisant to, kad įmonė perveža didžiausius naftos produktų kiekius.

Draugiškai susitarti nepavyko

Derybos tarp šalių vyko prieš kelis mėnesius, tačiau tada šalims nepavyko susitarti.
Pasak T. Digaičio, viena pagrindinių  priežasčių –  tai, kad „Lietuvos geležinkeliai“ atsisakė suteikti bendrovei „ORLEN Lietuva“ informaciją apie vadinamųjų papildomų paslaugų, susijusių su „ORLEN Lietuva“ produktų pervežimu, kainą. Todėl bendrovė negalėjo įvertinti visų „Lietuvos geležinkelių“ pasiūlymo aspektų.
„ORLEN Lietuva“ pranešime akcentuojama: bendrovės atstovai viliasi, jog per atnaujintas derybas taip nenutiks.

Deryboms – vienas mėnuo

Naujajam derybų raundui skirtas vienas mėnuo. Kaip sutarta per susitikimą su Premjeru A. Butkevičiumi, derybų metu šalys tikisi susitarti dėl pervežimo geležinkeliais tarifų bei papildomų paslaugų kainų, kurios turi atitikti rinkos sąlygas.
Taip pat, išspręsti piniginius reikalavimus viena kitai.
„ORLEN Lietuva“ pranešime teigiama: jos atstovai, vadovaudamiesi savo standartine politika, nekomentuos derybų tol, kol jos vyks, ir susilaikys nuo bet kokių hipotetinių pasisakymų apie jas. Bendrovės atstovai įsipareigojo nedelsdami informuoti apie susitarimą, kai tik jis bus pasiektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto