„ORLEN Lietuva“ praėjusius metus baigė su rekordiniu pelnu

AB „ORLEN Lietuva“ yra didžiausia šalyje mokesčių mokėtoja, didžiausia Lietuvos bendrovė pagal pajamas ir viena didžiausių šalies eksportuotojų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ 2012-uosius metus baigė rekordiškai pagerinusi pagrindinius savo veiklos rodiklius – pasiektas EBIT pelnas (294,6 mln. litų) buvo 230 mln. litų didesnis nei 2011 m.

Geriausias rezultatas

Rekordiniams rezultatams įtakos turėjo 2012 m. antrąjį ketvirtį įvykdyta sėkminga technologinė įmonės modernizacija, atlikta per 35 dienas trukusį kapitalinį remontą, ir aukštos naftos perdirbimo maržos Europoje.
Bendrovės „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireniušas Fanfara pažymėjo, kad tai yra geriausias įmonės veiklos pelnas prieš palūkanų sąnaudų ir mokesčių atskaitymus nuo 2006 m., kai buvusią „Mažeikių naftą“ įsigijo Lenkijos naftos koncernas „PKN Orlen“.
„Nuolat augančius finansinius rezultatus lėmė tai, kad įmonė įvykdė tris pagrindinius savo strateginius tikslus: gerino gamybinę veiklą, skatino pardavimus ir įgyvendino vertę kuriančias investicijas“, – sakė bendrovės vadovas.

Pardavimai auga

Bendrovės generalinis direktorius taip pat pažymėjo, jog paskutinį 2012 m. ketvirtį per metus 8 procentiniais punktais padidėjusį naftos perdirbimo produktų gamyklos pajėgumų išnaudojimą lydėjo teigiamos tendencijos Baltijos šalių rinkose ir 13 proc. jose išaugę pardavimai – iš jų 4 proc. yra susiję su padidėjusia rinkos dalimi.
Bendras pardavimų kiekis per metus padidėjo 12 proc.
Vidinės kuro sąnaudos ir nuostoliai per metus sumažėjo 0,5 procentinio punkto ir pasiekė rekordiškai žemą lygį, kuris vėl leidžia sukurti naują atskaitos tašką tolesniam veiklos gerinimui.

Didžiausia šalyje

AB „ORLEN Lietuva“ valdo vienintelę Baltijos šalyse naftos produktų gamyklą, naftotiekių ir produktotiekio tinklą bei jūrinį naftos terminalą. Bendrovei taip pat priklauso AB „Ventus-Nafta“, kuri valdo „Ventus“ ir „Orlen“ prekės ženklų degalinių tinklą.
100 proc. įmonės akcijų priklauso Lenkijos naftos koncernui „Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.“.
AB „ORLEN Lietuva“ yra didžiausia šalyje mokesčių mokėtoja, didžiausia Lietuvos bendrovė pagal pajamas ir viena didžiausių šalies eksportuotojų.

8 Atsakymai į “„ORLEN Lietuva“ praėjusius metus baigė su rekordiniu pelnu”

 1. a. parašė:

  Vaupšienės irgi ligtais nebebūs

 2. demagogija parašė:

  hm šiaip jau rekordiniai pelnai buvo prie Yukos’u. Grynas pelnas buvo 913 mln. Litų

 3. Jonas parašė:

  Nuo vasario pirmos bus atleista visų naftininkų labiausiai nekenčiama J. Jonušienė.

 4. Komentatorius parašė:

  Čia spygauja tie, kurie nieko neveikdavo ir anekdotus pasakodavo atvažiavę į darbą. Kai reikia pradėti dirbti, tada pamato, kad kažkas gali būti kaltas dėl to. Šiaip, Orlen Lietuva padarė geriausius sprendimus, atsisakė darbų, kurie visiškai nesusiję su jos veikla.

 5. Mažeikiai parašė:

  Tai eikit lauk iš gamyklos, jei nepatinka, bet turėkit omeny, kad Mažeikių darbdaviai žino, jog gero darbuotojo iš buvusių naftininkų tarpo nerasi

 6. Nepatenkintiems parašė:

  jūsų prievarta nieks nelaiko, jei nepatinka, eikite, kur moka daugiau. Kad etatų sumažino blogai-dideli krūviai, žmonės nebespėja. O šiaip, tai Orlen Lietuva žada kelti algas savo darbuotojams 5 proc.

 7. ..... parašė:

  Atleido N darbuotoju, rangovams uz darbus moka minimaliai, kad vos lieka algas ismoketi padoresnes, ir dziaugiasi. As irgi sakysiu, Nera ko didziuotis cia.

 8. ... parašė:

  numuso algas vos ne iki minimumo ir patyre pelno… truksta zodziu nera ko cia didziuotis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto