„ORLEN Lietuva“ produktotiekyje avarija – į aplinką išsiliejo gazolis

Ketvirtadienį per produktotiekio Biržai–Mažeikiai avariją Pasvalio rajone į aplinką išsiliejo apie 2 tonos gazolio.

Išsisandarino sklendė

Aplinkosaugininkų teigimu, užteršta apie pusė hektaro arimo ir pievos, dalis teršalų netekėjo į nenaudojamą kūdrą. Aplinkos ministerijos teigimu, pavojaus, kad teršalai pasieks kitus paviršinius vandenis, nėra.
„ORLEN Lietuvos“ atstovo spaudai Mindaugo Linkaičio teigimu, nelaimė įvyko ketvirtadienį prieš pietus – vykdant produktotiekio Biržai–Mažeikiai valymo darbus išsisandarino oro sklendė, pro kurią į aplinką pateko vandens ir naftos produktų likučių.

Tirs avarijos priežastis

„ORLEN Lietuva“ turi įsivedusi griežtas aplinkosaugos procedūras, todėl nelaimė buvo greitai pastebėta ir yra sparčiai likviduojama.
Bendrovė aktyviai bendradarbiauja su aplinkosaugininkais, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos darbuotojais bei vietos institucijomis“, – Eltai sakė M. Linkaitis.
„ORLEN Lietuvos“ atstovo teigimu, sklendės išsisandarinimo priežastys ir gamtai padaryta žala bus nustatyta po tyrimo.

Įvertins žalą

Pasak Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjo Gedimino Markausko, avarijos likvidavimo darbai bus kontroliuojami, kol jos padariniai bus visiškai pašalinti.
Įvertinus ir ištyrus užterštą teritoriją, bus priimti sprendimai dėl žalos aplinkai atlyginimo.

One Reply to “„ORLEN Lietuva“ produktotiekyje avarija – į aplinką išsiliejo gazolis”

  1. GĖDA!!!!! parašė:

    Gėda staripsnio autoriui, kuris nesusigaudo („nepaslenka“ pasitikrinti) ir rašo „vėjus“ apie …produktotiekį Biržai-Mažeikiai (?). „Produktotiekis“ į Mažeikius ir iš jo išsiliejęs „gazolis“ (?) egzistuoja tik straipsnio autoriaus fantazijose?
    Pasitikrinkite ir ištaisykite, o ne klaidinkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto