„ORLEN Lietuva“ skelbia puikius 2015 m. finansinius rezultatus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

2015 metais bendrovė „ORLEN Lietuva“ fiksavo gerus finansinius rezultatus. Jos pateiktais duomenimis, pernai gautas 237 mln. JAV dolerių grynasis pelnas.

Lėmė palanki makroekonominė aplinka

2015 metais bendrovė „ORLEN Lietuva“ finansiniai rezultatai: 289 mln. JAV dolerių EBITDA pagal LIFO, 237 mln. JAV dolerių grynasis pelnas, 22,2 mln. JAV dolerių kapitalo sąnaudų, 83 proc. naftos perdirbimo produktų gamyklos pajėgumų panaudojimas.
2014 metais bendrovė patyrė 119 mln. JAV dolerių grynojo nuostolio.
Praėję metai, pasak bendrovės pranešimo, patys geriausi nuo 2006 m., kuomet bendrovę įsigijo PKN ORLEN grupė.
„Akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“ pasiekė gerų rezultatų dėl neįtikėtinai palankios makroekonominės aplinkos. Vis dėlto mes turime atidžiai analizuoti rinką ir stebėti tendencijas. Mūsų verslas yra nuolat veikiamas rizikos, kad situacija gali pablogėti“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneušas Fanfara.

Įdiegta strategija leidžia prisiderinti prie rinkos pokyčių

2015 metų ketvirtojo ketvirčio „ORLEN Lietuva“ EBITDA pagal LIFO išaugo 106 mln. JAV dolerių ir sudarė 20 mln. JAV dolerių, palyginti su 86 mln. JAV dolerių nuostolių 2014 metų ketvirtąjį ketvirtį.
„ORLEN Lietuva“ įdiegė strategiją, leidžiančią visiškai prisiderinti prie rinkos pokyčių. Ji leidžia naftos perdirbimo produktų gamyklai arba maksimaliai didinti gamybinius pajėgumus, esant palankioms makroekonominėms sąlygoms, arba pajėgumus kiek įmanoma mažinti, kai situacija rinkose nepalanki.

Resursus reinvestuoja į įmonės plėtrą

„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms į ją.
PKN ORLEN dar niekada nėra skyręs „ORLEN Lietuva“ pelno dalies dividendams išmokėti, o visus bendrovės finansinius resursus reinvestuoja į jos plėtrą.
PKN ORLEN yra pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis, didžiausia įmonė Vidurio ir Rytų Europoje, taip pat vienintelė Lenkijos įmonė, įtraukta į prestižinį „Fortune 500“ sąrašą. Be to, ORLEN yra vienintelė įmonė regione, kurią JAV institutas „Ethisphere“ paskelbė etiškiausia įmone 2015 metais.

2 Atsakymai į “„ORLEN Lietuva“ skelbia puikius 2015 m. finansinius rezultatus”

  1. Virgas parašė:

    Manau, kad ir dabar nemažai naftos produktų pavagiama iš gamyklos. Tik dabar vežama furgonais, o ne nešama po kelis kanistrus.

  2. Buvęs NPG darbuotojas Viktoras parašė:

    Maloniai prisimenu kaip eidavome vogti benziną į Rz parką. 2 kanistrai po 20 litrų ant kaklo ir 2 – rankose. Sargas mojuoja, kad greičiau dingtume, o mes neskubame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto